Учителей не будут сокращать из-за низкой нагрузки

Если бы были четкие требования, чтобы учитель работал на полную ставку, нужно было бы сократить около 30 тысяч учителей, однако МОНмолодежьспорт ни при каких обстоятельствах не допустит этого

Учителей не будут сокращать из-за низкой нагрузки

Об этом заявил заместитель министра образования и науки, молодежи и спорта Петр Куликов в интервью газете "Освіта України".

Напомним, в прошлом месяце Дмитрий Табачник сказал, что низкая заработная плата преподавателей и учителей кроется в малой педагогическом нагрузке, которая в советские времена составляла, в среднем, 18 часов.

"Но все учителя - по крайней мере, в моей, 4-й средней школе - боролись за полторы ставки, за 27 часов, и большинство имели нагрузку 21-22 часа. На сегодняшний день сколько у нас нагрузка в среднем по стране на учителя в общеобразовательной средней школе? Отвечу - 14 часов, а в некоторых областях уже дошло до 12", - подчеркнул Д. Табачник.

Куликов, в свою очередь, подтвердил эту информацию, но в качестве примера привел опыт Словакии, которая прибегла к решительным действиям в реформировании среднего образования.

"Там учителю сразу повысили ставку до двух тысяч евро, и нагрузку увеличили до 30 часов. Однако Украина, конечно же, не Словакия", - говорит он.

"Для учителей работа на полную ставку, которая составляет 18 часов, не является обязательным условием, - замечает П. Куликов. - Отчитать 30 часов, не считая внеурочные часы, время на проверку тетрадей, классное руководство и т.д., физически невозможно".

Куликов сообщил, что сейчас для Минобразования актуальны вопросы нагрузки учителей в школах и соотношение количества преподавателей и студентов в вузах Украины, которые сейчас рассматриваются согласительным советом.

Освіта.ua
25.05.2011

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
I
для Наталія: В тому, що ви Учитель - ніхто і не сумнівається, але є багато "але", які від нас з вами не залежать. Від моральності в депресивній зоні багато залежить?? Посперечаємось???? Людям потрібна всього навсього робота і гідна оплата їхньої праці!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Все інше прийде само собою з часом...Коли немає засобів до існування про які високі ідеї Ви тут пишете????? До чого ідеї коли людям щодня потрібна їжа та не тільки духовна.........
Наталія
А при чому тут чоловік? Невже людина не може в цьому брудному світі зберегти чистоту і високі ідеї? Завдяки поодиноким ентузіастам цей світ і існує. Вони даром працюють, відстоюють справедливість на шкоду собі. За їх спинами такі як Ви сміються. Але я люблю всіх вас і я Учитель!!!
I
Для Наталія: "Зберегти чистоту і високі ідеї" - можна тоді, коли у вас є гідно забезпечене сьогодення!!! От до чого тут чоловік!!!!!!!!!! Якщо у вас все є, то залишається бути чистим і високоідейним!! Але переважна більшість населення України ( в тому числі і вчителі) - бідні або дуже бідні - чи може це для вас новина???? Забезпечені добре і дуже добре - лише 5% населення України, але при цьому не всі вони чисті і високоідейні... Звідки взятися чистоті та високоідейності якщо в людей не вистачає коштів на більш-менш пристойне життя????? Напишіть, може ви знаєте!!!! До чого чистота та висока ідейність коли дітей треба годувати, одягати, взувати та купляти не все,що хочеш, наприклад з навчальної літератури, а саме необхідне, а ціни сьогодні кусаються!!!Чи цього ви теж не знаєте???
Комментировать
oxana
було у мене 28 год, класне керівництво (28 учнів) зошити, кабінет, звіти.......... хай його діти такзаробляють - такі гроші - бо заробляла я в десятки разів менше як словаки.........
вчителька
Чи знає пан міністр чому вчителі шкіл вимушені працювати на неповному навантаженні.Чи знає ,що працюючі пенсіонери,в звязку з перерахуваннями "нищенської" вчительської пенсії забирають навантаження від своїх молодших колег?Чи знає ,що з кожним рокуом кількість учнів зменшується,аналогічно і класів?
Наталія
Для Галя: , мені соромно за ваші висловлення. Це ж освітянський сайт і має бути елементарна культура спілкування. Я маю свої щоденники, але ніколи б не дозволила собі говорити в такому тоні. Якщо у Вас є якісь пропозиції, пропонуйте. Ми, вчителі Вас підтримуємо. Ви не уявляєте як через інтернет об'єднюються люди.
V
Для Наталія: А чого це вам соромно??? Це ж не ваші висловлення!! А якщо людина так висловлюється ( хай навіть і одна - хоча їх набагато більше), то вона має на це певні підстави... Як ви гадаєте: вже дістало Мон учителів, дітей, батьків до живого??? чи ще ні???Де ще в світі так не те що не люблять, а не поважають навіть як живих, розумних істот, як у нас?? Все, що придумується на наші голови - все йде на ура - тож хай пипл хаває, та мовчить...Ви б не дозволили говорити собі в такому тоні...-так в тексті є різкі слова, а матюччя там є ??? ні немає, поки що!!!А на плівках Мельниченка дехто ще й не так висловлюється і не червоніє через це...Галя правильно пише: Зарплату і умови праці, як в Словаччині, а потім з нас нехай питають про нашу роботу!!! А зараз платять як дурням, а питають, як з розумних, освічених людей...Чим не Поле Чудес в країні...
Наталія
Для V: Я хочу щоб люди не втрачали свою гідність і достойно несли своє звання " Учитель"!!! Я люблю школу, люблю дитей. Це моє життя, як би важко не було і мені боляче читати такі ... слова, не можу підібрати слово. Ненавість легше плекати ніж Любов. Любов нести через всі перешкоди дуже важко.
Комментировать
Нюша
1989.Конференція серпнева.Заврайоно з трибуни:"Той НЕ ВЧИТЕЛЬ,хто тримає свиней і корову!!!" 1995.Серпнева конференція.ІЩЕ той самий заврайоно(ВЖЕ тримає вдома свиноферму із не менше 50 свиней):"Виживаємо ЯК МОЖЕМО! Заводимо свині, корови..."(забувши при тому, що ЙОМУ,ЯК ЗАВРАЙОНО є де , на той час купити, харчі для тих самих свиней). А Й дійсно, тримаючи свиней або корів, люди вже менше часу приділяють роботі, яка не в змозі прогодувати. Міські - аналогічно. Але в містах є більший шанс ВИЖИТИ достойно й ПІДВИЩУЮЧИ свій професійний рівень математикам, вчителям іноземної мови. А іншим? Скорочуватимуть-не скорочуватимуть.Яка різниця. Пару років, і ПОВНИЙ абзац.
Яша
Хтось тут несповна розуму: або ми або той, хто плете нам про західноєвропейських вчителів. На щастя, маю знайомих вчителів в Німеччині й бував у них в школі й на уроках. Якби їм довелося робити половину того, що мусять наші директори й вчителі, вони б від свого міністерства й каменя не залишили. Директор німецької школи отримує стільки, що знімає квартиру 120 кв м площею в гарному чистому районі поблизу від школи, дружина дома займається вихованням дочки, а старший син вчиться в університеті. На всіх канікулах сімя обовязково їде на відпочинок чи на екскурсії по всьому світу (а не сапає буряки й не годує свині). Дві шикарні машини. Чудовий соціальний захист, медичне забезпечення. В т.ч. й можливість мати дострокові пенсію через можливі професійні розлади. Там немає вчителів, у яких трусяться пальці й сіпаються мязи...
Галина
Нет, дайте Табачнику 30 годин и зарплату 2 000 евро. Пусть покарячится и узнает, что после 30 часов в неделю в конце учебного года выносят на кладбище. Я думаю, 2000 евро достаются ему гораздо легче.
учитель
страна дураков!!!!!!!!!!!до каких пор будем молчать и терпеть???!!!!
?!!!
Міністерство "Рога и копыта" (МОНмолодьспорт) дуже турбується, щоб наші вчителі не бідували як словацькі. Пропозиція: дайте нам по 15 годин і уріжте зарплату (від словацької) на 1 тисячу єврів!
Наталя
Для ?!!!: Підтримую на 1000%
Комментировать