Учителя Львовщины готовятся к протестам

Первая акция протеста педагогов запланирована на 21 марта. Учителя Львова готовы выйти на улицу, чтобы государство и местные власти исправили ситуацию с существенным недофинансированием отрасли

Учителя Львовщины готовятся к протестам

Педагоги возмущены, в этом году из государственного бюджета недофинансирована образовательная отрасль Львова почти на 50 миллионов гривен. Как следствие, учителей ждет серьезная экономия: невыплаты заработной платы и отпуска за свой счет.

О премии или надбавке можно забыть, и это при том, что средняя зарплата учителя составляет чуть более 1200 гривен, объясняет ситуацию начальник управления образования Железнодорожной районной администрации Львова Роман Вороняк.

     

"Это впервые за все годы такой бюджет... Представьте себе, у меня есть дети, победившие в международных олимпиадах, а учителям, которые их готовят, я даже не могу дать премию в 100 гривен", - говорит Вороняк.

Сейчас замещение уроков администрации школ оплачивают из бюджетов других месяцев, отмечает чиновник, но уже в сентябре учителям не из чего будет брать на зарплаты.

"Это при том, что руководство государства покупает вертолеты и дорогие авто, вкладывает миллиарды в подготовку к "Евро 2012", - говорится в заявлении львовских педагогов.

"Ситуация одинаково сложна во всех населенных пунктах страны, под угрозой уменьшение выплат учителям во всех городах, ведь образование на этот год недофинансировано на 3 миллиарда гривен, при этом расходы на силовые структуры - увеличены", - заявил заместитель мэра Львова по гуманитарным вопросам Василий Косив.

Несмотря на существенное государственное недофинансирование, городской совет уже выделил педагогам дополнительно 9 миллионов гривен. Мэр Львова обратился к президенту и правительству с просьбой урегулировать ситуацию в образовании, для надлежащего обеспечения учебного процесса.

В профсоюзе работников образования и науки Львовской области сообщили, что учителя будут отстаивать свои права уличными протестами. Аналогичные акции на 21 марта запланированы и в других городах страны.

Німецька хвиля
16.03.2011

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Каріна
Да, наший уряд знає як полатати "дірки" в бюджеті. Зарплати вчителям не піднімати, натомість у них можна ще й відібрати частину зарплати через придбання завдань для ДПА та обовязкових контрольних робіт.
Тетяна
Шановні працівники освіти! Закликаємо Вас взяти участь в Освітянському віче в рамках Всеукраїнської акції протесту та відстояти свої законні права на гідну оплату праці.участь в цьому... Наша мета: привернути увагу органів влади і місцевого самоврядування до проблем у галузі освіти та, в першу чергу, її неповного фінансування, низького рівня заробітної плати працівників галузі, недопущення неоправданої оптимізації установ освіти і незадовільної соціальної захищеності працівників освіти. Не будьте байдужими до проблем освітянської галузі! В єдності наша сила! Тільки спільно захистимо наші права!
03
Для Тетяна: Подробнее, пожалуйста!!! Где, когда, С КЕМ???
Комментировать
VV
Вимагати, вимога ти і ще раз вимога ти! Від влади своє за Законом. Якщо і далі будемо мовчати то так і будемо жити.
Тетяна
Беріть приклад з освітян Львівщини,нехай це хвилює не тільки нас,це повинно хвилювати всіх вчителів!ми всі в однакових умовах!!!! Для VV:
ларіса
Для VV: Я також з Дніпропетровської області...Можу тільки підтвердити слова своєї колеги....А ще я працюю в невеличкому селі...сидимо, як на пороховій бочці: закриють школу чи не закриють...Куди потім йти працювати? От і мовчимо....І врахуйте, що у нас трішки інша ситуація...У нас село на виборах на 70% підтримало нинішню владу...
Комментировать
Наталя
Так це ж не тільки у Львові. Я так розумію СТРАЙК відбудеться у всіх великих містах
03
Згадайте голосування РЕКТОРІВ і ВСЕ стане на свої місця. А вчителям Львівщини бажаю наснаги, ПІДТРИМКИ родинного ТИЛУ, терпіння і ПЕРЕМОГИ!
Учитель
Молодцы. Под лежачий камень вода не течет. Себя любимых небось никто из чиновников за свой счет не отправляет. А еще этот год Годом образования объявили....
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
Нічого у вас не вийде. Страйкуйте чи ні. Я вчителька з Дн-ської області. Замін у нас уже даааавно не платять ( і не рік, і не два), у відрядження їдемо за власний кошт (нам це не повертається й потім). Навіть на обласні та регіональні олімпіади ми веземо учнів за свій кошт або за рахунок того, що зберуть діти з усієї школи (якщо вони бажають підтримати своїх успішних одношкільників). І давно звикли. А пікнеш - звільнення. Зичу вам успіху, хоча в нього і не вірю.
Зоряна
Для НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ: Якщо боятися та нічого не робити, то точно не вийде. Якщо не піщати, боючися звільнень та мовчати - це затверджувати та погоджуватися. Всіх не звільнять. Та й не ті часи, щоб мовчати. Треба кричати
Комментировать