Osvita.ua Вопросы Среднее образование Права учителя
Вопросы
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Татьяна Дружина
відпустка вчителів 

Підкажіть,будь ласка. Секретар (основне місце роботи,1 ставка) ,має 10 годин як вчитель. Як відправити її у відпустку як секретар на 24 дні,чи педагог 56 днів

Nastia Sakhno
Затримка видання атестатів 

Чи має право директор затримати видання атестатів до 19 липня (останній день подачі електронних заяв до ВНЗ)? Бо вона каже, що має право це зробити (за те, що на репетицію випускного певні учні не ходять)

Тетяна Савченко
Про зміну місця роботи 

Учителька має вищу педосвіту(філолог) . Зараз у відпустці по догляду за дитиною до 3 років.До декрету працювала в дошкільному закладі. Має бажання розрахуватися із попереднього місця роботи й вийти із 1вересня поточного року на роботу до закладу середньої освіти(в школу) . Чи потрібно відпрацьовувати? Які дії вчительки? Коли краще написати заяву і т.д.

Валентина Бевзенко
Розширення обовя`зків 

Доброго дня! Маю навантаження психолога 0,5 ставки у школі по кількості дітей. Але виконую роботу набагато більше. У школі вільна посада 0.5 ставки соціального педагога чи можливо за рахунок соціального педагога розширити мені обов'язки, щоб працювати на повну ставку.

Люба Базалия
Командировка или "волонтерство" без права выбора 

Во время летних каникул детям организуют отдых, например детей из многодетных семей отправляют на море. Но их должен сопровождать учитель. Является ли сопровождение в нерабочие дни , праздничные дни командировкой, должны ли такие дни оплачиваться по тарифу в соответствии норм установленных законом. По правилам НКУ размер суточных по Украине устанавливается в процентах к минзарплате. А поскольку ежегодно с принятием нового Закона о Госбюджете происходит изменение (как правило — повышение) минзарплаты, меняются и показатели, которые прямо на нее «завязаны» Суточные для командировок по Украине установлены в размере не более 0,1 размера минзарплаты, определенной по состоянию на 1 января налогового года, за каждый день командировки (пп. «а» пп. 170.9.1 НКУ). Поскольку с 01 января 2018 года минзарплата установлена на уровне 3723 грн (ст. 8 Закона Украины «О Государственном бюджете Украины на 2018 год» от 07.12.2017 г. № 2246-VIII) — максимальный размер необлагаемых суточных в 2018 году составляет не более 372,30 грн в сутки. Для сравнения: в 2017 году максимальный размер суточных по Украине составил 320 грн в сутки. В лучшем случае, когда учитель завозит детей в лагерь на отдых. Получает командировочные и суточные.НО сейчас, едем туда автобусом,сопровождая детей, а обратно своим ходом, как хотите или как можете. Оплачивать дни не будут, только стоимость билетов обрактно. Поэтому второй вопрос, какие еще права учителя нарушаются в данной ситуации?

Ольга Арбузова
Викладання предметів за спеціальністю. 

За спеціальністю історія та географія маю 27 годин, чи можна забрати у мене години, та довантажити вчителя з тижневим навантаженням 15,5 годин за спеціальністю українська мова?

Тетяна Савченко
Як діяти вчительці? 

Учителька має вищу педосвіту(філолог) . Зараз у відпустці у догляді за дитиною до 3 років.До декрету працювала в дошкільному закладі. Має бажання розрахуватися із попереднього місця роботи й вийти із 1вересня поточного року на роботу до закладу середньої освіти(в школу) . Чи потрібно відпрацьовувати? Які дії вчительки? Коли краще написати заяву і т.д.

Таня Оксьоненко
Тарифний розряд 

Я-вчитель початкових класів НУШ, маю 10 років педстажу. закінчила педучилище ( в дипломі-середня спеціальна освіта). Не була атестована ні разу: не проходила курсів підвищення кв., працювала в різних школах 1-2 роки (так склалось життя). На даний час працюю в школі 2 роки, останнє місце роботи - 1рік в цій школі, в якій працюю зараз, а потім-перерва 17 років( працювала не по спеціальності). Пройшла багато курсів по " ЕДЕРІ" та "ПРОМЕТЕУС" ЗА ВИМОГОЮ І САМОСТІЙНО, ЗАРЕЄСТРУВАЛАСЬ НА СЕРТИФІКАЦІЮ. Про курси вже 2 роки не можу допроситись, директор пояснює, що після перерви в роботі мене ніхто не атестує, в списки на атестацію мене не вносять.Ці курси, що я пройшла самостійно дистанційно ніхто не бере до уваги. ЗАПИТАННЯ: НА ЯКИЙ ТАРИФНИЙ РОЗРЯД Я МАЮ ПРАВО В ЦІЙ СИТУАЦІЇ???

Раиса Кравчук
Дострокова пенсія 

Скільки років пед.стажу потрібно мати, щоб вийти на часткову пенсію? Дякую!

Наталия Максименко
Вікна-двері у розкладі учителя 

Доброго дня. На наступний навчальний рік маю 23,5 години (19,5 інформатики (6,7,8,10 класи) та 4 години природознавства у 5 класі). Чи має право заступник директора поставити в розкладі в один день 7 уроків+3 "вікна", та ще й при цьому усі уроки в різних класах?(наприклад: 10 клас, вікно, 10 клас, вікно, 8, 6, 7,вікно 5?). І така ситуація з "розірваними" паралелями кожного дня. При 23,5 годинах необхідно йти на роботу на 9 ранку і завершується робочий день не раніше,як о 16:15.

Микола Клімішин
Чи може бути класним керівником вчитель, який не має годин в даному класі? А також вчитель без педагогічного навантаження в школі? Дякую 

Чи може бути класним керівником вчитель, який не має годин в даному класі? А також вчитель без педагогічного навантаження в школі? Дякую

Павло Іванович
Педагогічне навантаження вчителя 

У кінці навчального року відбулася педрада, де ознайомили вчителів з педагогічним навантаженням на наступний навчальний рік. Директор школи сказала, що це є примірне навантаження і перед початком навчального року будуть зміни. Чи це відповідає закону?

Евгенія Андріївна
Навантаження після декретної відпустки 

Доброго дня!Перед декретної відпустки було навантаження 21год (початкові кл 2кл)+0.5 ст асистент вчителя! На яке навантаження маю право,хочу вийти достроково в свою паралель???І якщо не набереться кількість дітей,мені можуть відмовити в роботі?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!