Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Tetiana
Вступ 

Доброго вечора , поясніть мені процедуру вступу у ВНЗУ дитина планує вступати на бюджет і тому в особистому кабінеті буде вказувати виші за приорітетами, а мене цікавить таке , якщо вона не пройде на бюджет то яким чином далі обрати виш на платній основі

Надія
Як відкрити Школу мистецтв в ОТГ? 

Доброго вечора, допоможіть, будь ласка, розплутати юридично-правовий клубок. У нашому селищі працювала Школа мистецтв як філіал від районного відділу культури. З 01 липня 2019 в зв`язку з організацією ОТГ вона була видалена із даної структури рішенням районної сесії. Що треба для того, щоб ОТГ юридично правильно забрала цю школу до себе, з чого почати і які необхідно мати правові документи для її функціонування. Кажуть, що ліцензування зараз призупинено, то на якій підставі вона буде узаконена?

Tetiana
атестат 

доброго дня , скажіть будь ласка чи повинні видати цьогорічним випускникам крім свідоцтв ще і атестати за 9 клас .на перід вдячна за відповідь

respekt
Не коректний розподіл балів 

Доброго вечора. поясніть мені будь ласка чому на золоту медаль враховують бали від 10 до 12 , а на срібну медаль лиш 9 . якщо по старій системі оцінювання оцінка 5 це 10-12 балів , то чому оцінка 4 це лиш 9 балів, а не 7-9 балів, Дякую за відповідь

Danil
Похвальний лист 

Розтлумачтe п.5 в Положeнні про похвальний лист.

Danil
Похвальний лист 

Добрий дeнь. Моя донька,учeниця 5 класу у пeршому сeмeстрі мала одну 9 ,за рік всі оцінки склали 10,11,12 похвальний лист нe вручили,чи правильно зробила адміністрація школи?

Арина
Результати ДПА 

Доброго дня, сьогодні мій син отримав додаток до атестату, і на нас чекав дуже неприємний сюрприз. Виявилося, що оцінки в переліку предметів (англійська та математика ) не співпадають з оцінками за рік. Річні оцінки в класному журналі були виставлені олівцем з тих предметів, з яких учні проходили ДПА у формі ЗНО і, відверто кажучи, мій син не дуже вдало впорався с математикою та англійської мовою. Але це ж іспит, буває все. А от реальні оцінки, виставлені в додаток, на 1 бал нижчі ніж були в олівці ще до початку ЗНО: було 7 – стало 6, що співпадає з результатом ДПА. Вчителі намагаються дещо «підправити» в своїй статистиці, таке складається враження. Який документ визначає, коли потрібно виставити випускникам оцінки за рік? Дякую.

Tetyana Pelehata
Доброго дня! Чи мають писати контрольну роботу з географіі, якщо були відсутніми на уроці 

Вчитель географіі примушує писати к.р. з географіі, якщо вони були відсутніми, здавати карту. Чи це правомірно, роз'ясніть ,будь-ласка.дякую

Татьяна Зеленюк
Як захистити права дитини? 

Учень 9 класу має середній рівень (6-8 балів), навчається у ЗОШ I-III ступенів і не виявивши намір припинити навчання не був автоматично переведений у 10 клас, було сказано, що він під питанням (не допомагав школі та ін.). Сказали написати заяву батьками про прийняття до 10 класу їхнього сина, так як заяву від нього не приймуть, аргументуючи, що він під питанням. Загальна кількість учнів двох 9-их класів 76 осіб. Ця ЗОШ має можливість створити один 10-ий клас. Багатьом повідомили, що вони не проходять далі у 10 клас (оцінки низькі, погана поведінка)та роздади базові свідоцтва з додатком. Нам було сказано, що є 38 заяв від учнів (в т.ч. з середнім рівнем), які за рішенням вчительського комітету проходять до 10 класу (без конкурсу). Чи є їхні дії законні? Також мені повідомили стосовно конкурсу. Тоді, чи не повинні всі діти, яких автоматично зарахували проходити конкурс? Що робити? Дякую.

Marijka
Чи здають сесію студенти які були онкохворі? 

Якщо моя дитина була онко хвора чи може вона не здавати сесію?

Маша Шовкун
НУШ англійська мова 2 клас 

Скільки годин передбачено на вивчення іноземної мови у 2 класі НУШ за програмою Савченко. У типовому навчальному плані мовна галузь вся разом становить 350 годин. Скільки на англійську і де знайти чіткий розподіл на укр і на іноземну

Світлана
Чи може адміністрація школи за рішенням педагогічної ради відмовити учениці 9 кл про продовження навчання в 11 класі 

Внучка здала ДПА в 9 класі з математики на 4 бали, історію на 6, українську мову на 10 балів. Рішенням педагогічної ради школи її не беруть у 10 клас. Чи правомірне таке рішення адміністрації школи ? Дівчинка виховується тільки матір'ю, яка бажає, щоб донька отримала повну загальну середню освіту і мала змогу поступити в ВНЗ. Дякую.

Csh66
Літня практика - обов'язкова? 

Доброго вечора! Трапився інцидент між мною та вчителем. Мою дитину намагаються примусово залучити до літніх учбової та трудової практик. Вона є обов'язковою? Чи позначається якимось чином у журналі і на що літня практика впливає?

Надія
Чи можна рішенням педради, перевести учнів, з 4 до 6 класу? 

Чи можна рішенням педради, перевести учнів, з 4 до 6 класу, згідно їхнього віку та заяві батьків?Це двоє дітей ромської національності, які прийшли до школи пізніше, не з шести років, а з 10. Навчилися читати, писати, але діти підросли, на даний момент - це підлітки, які соромляться сидіти в одному класі з малечею. Є звернення мами, з проханням перевести учнів відповідно віковій категорії, інакше вони відмовляються відвідувати школу. Підкажіть, який можливий вихід у цій ситуації.

sasha
Если не здала один из трёх предметов 

Дочь не сдала один из 3 предметов-английский.Но в Университет нужны икраинский и история +творческий конкурс.Она сможет поступить или нет?

валерия
Де можна знайти перелік працівників пункту ЗНО 

Доброго, дня! Підкажіть будь ласка, чи має право бути присутнім на ЗНО з української мови, вчитель з української мови? Якщо так, то в якості кого?

Слов'яносербський Нвк
Якщо по батькові вказано в атестаті, а в паспорті ні? 

Доброго дня! Якщо в паспорті європейького зразка не вказано по батькові, а в атестаті буде вказано по батькові чи виникатимуть проблеми під час вступу у ВНЗ

Олена
зовнішній вигляд, дрес-код 

Чи є дрес-код для учасників ЗНО? Якщо учасники будуть у вільному одязі (шорти, футболки), чи не буде це приводом для іх відсторонення від участі в ЗНО?

Ольга Неклеса
Существует ли Закон запрещающий снимать аудио и видео доказательства неправомерных действий учителей? 

В настоящее время в школах творится беспредел,постоянно какие-то сборы денег на уроках,например,чтобы написать контрольную по химии в 8классе нужно сдать 2грн и т.д.,угрозы от классного руководителя, о занижении оценок вообще молчу,тут уже беспредел полнейший.Поэтому хочу знать имеет ли право мой ребенок производить запись на диктофон,когда исходят угрозы от учителя?

Настя
Що робити директору якщо помер учень? 

25 квітня 2019 року у позаурочний час (приблизно 20.00 год.) помер учень 2 класу. Які документи по школі має зробити директор? Чи можна видати наказ про відрахування дитини із закладу? Якщо так, то як він має бути оформлений?