Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы без ответов
Виктория Сапрыко
вступ до першого класу  

Доброго дня, турбує таке запитання. Якщо станом на 1 вересня 2020 року моїй дитині буде 5 років, але 28 вересня виповниться 6 років. Школа може нас зарахувати до 1-го класу?

ice
Які доплати та надбавки педпрацівників обов'язкові в приватних закладах?  

Які доплати та надбавки педпрацівників обов'язкові в приватних закладах - ЗДО та ЗЗСО? Дуже дякую за будь-які коментарі

Леся
Доброго часу доби!  

Підкажіть , будь ласка, чи потрібно мені атестуватися, якщо я заочно навчаюсь у виші 2-й рік. Після дикрету працюю 5-й рік. Стаж роботи 10 років. Я можу атестуватися у 2021-2022 н.р. одразу після закінчення вишу? Дякую!

Toma
чи існують класи-комплекти в 2019-2020 н.р.  

допоможіть розібратися з класами-комплектами. чи правомірно районо вимагає їх створення, якщо в 3 класі 5 учнів, а в 4-му 6 учнів. тижневе навантаження на кожен клас становить по 25 год. за їхніми розрахунками на два класи початкової школи 50 год/тиждень забагато, і ми повинні на 12,5 годин створити комплет з предметів: трудове навчання, музика, малювання, основи здоров'я, фізична культура, Я у світі, природа, інформитика, англійська мова. з першими 5-ма я згодна, а от природа та англійська мова, інформатика ці предмети доцільно вести окремо для 3-го і 4-го класів.що робити і чи регулюється це питання законодавчими актами. якщо так то якими. щиро вдячна за допомогу

Ося Маркин
пільги для дитиниі учасника ООС  

Моя дитина навчається в комунальному закладі освіти. В школі дитина отримує послуги з навчання на платній основі (за додаткові непередбачені навчальним планом години, за поділ дітей на групи при вивчені предметів, інше). З урахуванням того, що батько дитини має статус учасника бойових дій, чи має моя дитина право на пільги з оплати послуг за навчання в школі?

Наташа Мельник
Доброго дня. Дуже потрібна мудра порада і роз'яснення. Я зараз в відпустці по догляду за дитиною до 3 років(у січні 2021 маю вийти на робо?...  

Доброго дня. Дуже потрібна мудра порада і роз'яснення. Я зараз в відпустці по догляду за дитиною до 3 років(у січні 2021 маю вийти на роботу). Атестувалася у 2016. Коли у мене має бути планова атестація і коли я маю пройти курси? І найголовніше запитання - чи може школа проатестувати вчительку яка на моєму місці по англійській мові(вона працює в нас в школі вчителем німецької з вересня 2017р(вона пройшла курси німецької та англійської і хоче забрати у мене початкові класи. Всього є 20 годин англ.мови. Чи має вона право взагалі атестуватися з предмету який тимчасово викладає зі стажем в 2 роки?

Оксана
Забезпечення безоплатним харчуванням  

Яким чином відбувається забезпечення безоплатним харчуванням студентів І-ІІ рівнів акредитації (діти з інвалідністю, сироти, малозабезпеченні) у випадку відсутності їдальні?

Jurivar
4 прожиткові мінімуми зарплати замінять індексацією?  

«З 1 січня 2020 року мінімальний посадовий оклад мав зрости до 2,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з 2021-го — до трьох прожиткових мінімумів, з 2022-го — до 3,5 та з 2023-го — до чотирьох. Тодішній міністр освіти Лілія Гриневич заявляла, що на виконання цієї постанови у бюджеті на 2020 рік доведеться додатково закласти 19,5 млрд грн. Однак у проекті бюджету нового уряду жодних коштів на підвищення зарплати вчителям не передбачено. » Хтось щось чув по цій темі?

Оксана Дорогобід
Чи правомірним є розподіл педнавантаження?  

Прийнята на посаду викладача української мови та літератури з повним педагогічним навантаженням, маю право викладання зарубіжної літератури (курси інституту післядипломної освіти). Ще одна викладач працює на посаді викладача української мови та літератури, зарубіжної літератури. У цьому навчальному році моє педнавантаження становить 655 годин ( 720 годин на ставку), моєї колеги по фаху - 648. Годин української та зарубіжної вистачало для повного педнавантаження для двох викладачів, їх (годин) навіть більше. Годинами української мови та літератури, зарубіжної літератури довантажили колегу, прийняту на посаду викладача англійської мови, яка в цьому навчальному році отримала ступінь магістра за фахом українська мова, література, зарубіжна література. Тобто, за кількістю годин нас урівняли. У кінці навчального року були ознайомлені з наказом про можливу зміну умов праці, але заяв про погодження не писали. Вичерпних роз'яснень з Департаменту освіти не отримала (письмово пояснили, що не наділені такими повноваженнями, а крім того відсутня посада юриста). То куди звертатися далі? Який закон передбачає захист моїх прав?

Ирина Митлевич (Сиренко)
Профільні предмети  

Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи можна змінювати кількість тижневих годин, що подано в таблиці № 3 відповідно до наказу МОНУ № 408 від 20.004.2018, що вивчаються на профільному рівні.

Наталя Сенів
тарифний розряд керівника гуртка  

питання наступне: який має бути тарифний розряд у керівника гуртків позашкільного навчального закладу у людини яка немає педагогічної освіти

Иван
Поступление зимой - Дистанционное обучение  

Добрый день. Можете ли Вы отправить список ВУЗов в Украине которые осуществляют набор абитуриентов зимой. Благо дарю )))

Оксана Мартинюк
Знайти в газетах стилі СУМЛ  

Потрібно знайти приклади в (бажано) україномовних газетах наступних стилів: художній, офіційно-діловий, науковий, розмовний, епістолярний, конфесійний та Публіцистичний. Якщо буде хоча б декілька буду дуже вдячна)

Ольга Чихичина
Яка категорія має бути???  

Доброго дня.12 років працюю в школі педагогом-організатором.Цього року взяла 1клас та ще залишили за мною 0,5 ставки організатора. Наступного року планую атестуватися.Підкажіть яку категорію маю отримати???

Таня Ткаченко
Сертифікат  

Я вже отримала поперовий сертифікат"Вибір редакції", але поперовий сертифікат за розробку ні. Чи відправлялися він?

Walker
Приїхали з-за кордону. Які додаткові документи потрібні для зарахування в школу?  

Доброго дня, Ми приїхали із США. Діти навчалися там з самого початку. В одній із шкіл в Києві нас попросили дізнатися, що потрібно для зарахування в школу в такому випадку, якщо діти не мають початкової української освіти. Був би щиро вдячний, якби хтось зміг порадити де знайти переліг формальних вимог/умов у таких випадках. У нас є їх оцінки та тести, але все це за правилами і у відповідності до навчальної програми в США. Дякую

Любовь
методоб'єднання  

Скажiть будь ласка. У м.Харкiв в деяких школах сказали, що шмо скасували. Це правда? I якщо так, то Яким наказом. Дякую

Тетяна Гриндула
Про позачергову атестацію (вперше)  

Прошу допомоги в роз'ясненні: де саме у Положені про атестацію (стаття, пункт, у якому році зміни) прописано, що новопризначений педагогічний працівник (не після закінчення ВНЗ) повинен пропрацювати мінімум 3 роки щоб мати можливість атестуватись позачергово. Я промоніторила усе положення про атестацію + зміни до Положення за 2018 рік, але цього не знайшла. Щиро вдячна за відповідь.

Катюша Чудік
Чи можу я пройти курси на вчителя фізики,маючи спеціальність"Викладач товарознавства"  

Доброго дня.Скажіть будьласка в мене спеціальність "Викладач харчових технологій"(бакалавр),чи можу я піти на курси вчителя фізики,і після них працювати в школі

Любовь
Хто повинен збирати справки про подальше працевлаштування учнiв 9-х класiв? Як це регламентовано.?  

Хто повинен збирати справки про подальше працевлаштування учнiв 9-х класiв? Як це повинно проводитись?