Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы-ответы
Если вы хотите ответить на вопрос другого пользователя вы можете сделать это нажав ссылку "Ответить" под конкретным вопросом. За все вопросы и ответы можно голосовать поставив «+» или «-», что добавляет рейтинг конкретному пользователю и увеличивает доверие к его ответам. Также вы можете отправлять жалобы администрации сайта на вопросы и ответы других пользователей, чтобы сделать это необходимо нажать «X» в правом верхнем углу конкретного вопроса или ответа. Для того чтобы отвечать на вопросы необходимо зарегистрироваться .
Аватар
Вопросы
Dikanos
Розмір стипендії в аспірантурі 

Я поступив на перший курс аспірантури хочу дізнатися яка стипендія в аспірантурі

Єлизавета
Академічна стипендія першокурсникам 

Я вступила на бюджет до ВНЗ на перший курс, але у моєму ВНЗ стипендію будуть отримувати лише 44% бюджетників. Я у рейтинговому списку на 5 місці. Підкажіть будь ласка, чи потрапляю я у список стипендіантів?

Леся
Чи має право практичний психологЗНЗ на методичний день? 

Працюючи психологом у ЗНЗ на повну ставку, чи маю я право на методичний день? який нормативно-правовий документ це підтверджує?

Тамара Шашкова
переведение на бюджетные места за спец. условиями 

Когда огласят, кто имеет право перевестись на бюджетные места за специальными условиями(ребенок шахтера 15 лет стажа)

Anna
Чи можлива позачергова атестація? 

Доброго дня! В 2015 році я закінчила ВНЗ. В 2017-2018 н.р. за результатами атестації мені було присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст ІІ категорії". Чи маю право на позачергову атестацію в 2019-2020 н.р? В 2019 році пройшла курси підвищення кваліфікації. За міжатестацій період мої учні здобули призові місця в районних етапах предметних олімпіад, обласних та Всеукраїнських етапах різних творчих конкурсів.

Олена
Добридень. Чи оплачується вчителю-суміснику канікулярний період та чи надається щорічна відпустка на роботі за сумісництвом? Як здійснюється оплата праці вихователя -сумісника, та учителя-сумісника: погодинно чи за тарифікацією? 

Працюю сумісником декілька років на посаді вихователя у закладі дошкільної освіти. Оплата праці здійснюється погодинно. Оздоровчі та преміальні не виплачуються. Чи правомірно це? Також колега працює вчителем - сумісником . Оплата праці здійснюється погодинно і канікулярний період не оплачується. Також не надається щорічна відпустка на роботі за сумісництвом і не виплачуються оздоровчі. Чи правомірно це?

Ал41217
Зошити для контрольних 

Вчителі математики та української мови вимагають щоб зошити для контрольних робіт у всіх учнів у класі були однакові і без малюнків на палітурці. Тобто їх треба закупити для всіх і це спричиняє зайву роботу. Чи є якісь вимоги і документи щодо цього питання?

Школа
Календарне планування вчителя 

Чи потрібно у 2019 році погоджувати календарне планування вчителя з заступником директора

Леся
Оплата праці після виходу із декретної відпустки 

Як мають нарахувати заробітну плату після виходу з декрету. Вийшла 6.08, після 2 років відпустки, йшла із навантаженням у 26 годин, завідувач кабінету,класний керівник і завідувач кафедри. Зараз мені повідомили що нарахують зп за серпень тільки по тарифній сітці, вчителя вищої категорії. Чи правомірні дії бугалтерії, чи мають вони брати до уваги моє навантаження до виходу у декрет?

Педагог
Чи може педагог-організатор займати паралельно посаду заступника з виховної роботи на 0,5 ставки? 

Чи може педагог-організатор займати паралельно посаду заступника з виховної роботи на 0,5 ставки? Працюю педагогом-організатором 6 років в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів в селищі, маю вищу педагогічну освіту.

Ліза Калюжна
Чи можливо перевестися з однієї спеціальності на іншу в медичному університеті? 

Я коли подавала документи в медичний університет то не зрозуміла, як треба було їх подавати, та подала не на ту спеціальність, зараз я зарахована на спеціальність «парамедик», а хотіла на лікаря, та для цього потрібно було на факультет «медицина». Скажіть, будь ласка, чи можливо перевестися, та чи залишиться державне місце? Або якшо після того поступати на « медицину» то на який курс, та чи потрібно буде здавати ЗНО?

Teacher
Навантаження вихователя ГПД 

Чи можна розподілити ставку між учителями по 0.10 ставки, оскільки в школі немає вихователя. Чи можна вимагати 3 ставки, якщо заяв на ГПД 85 шт?

Kate
Предмети на ЗНО на спеціальність "Біологія 091" 

На спеціальності "Біологія 091" для вступу треба ЗНО з таких предметів : укр.мова, біологія та на вибір англійська чи хімія. В списку немає математики чи історії, хоча на всіх сайтах написано, що вони обов'язкові. Що робити в такому випадку, треба складати математику/історію?

Наталья Грезент-Енина
не вистачає годин на ставку по предмету 

Доброго дня! Працюю у ПТНЗ основним викладачем. По предмету, що я викладаю, не вистачає годин на ставку. В методичних рекомендаціях указано, що залишається чинним наказ Міністерства від 07.08.15 № 855 «Про внесення змін до навчальних планів закладів загальної середньої освіти» згідно якого збільшено години на вивчення іноземної мови за рахунок варіативної складової. Рішення про збільшення годин на вивчення іноземної мови за рахунок варіативної складової, на всіх ступенях освіти, приймається залежно від наявності умов для такого вивчення, закладом освіти самостійно. підкажіть, будь ласка, як отримати дадаткові години, щоб ставка була повною? Вдячна за відповідь.

Наталія Наталія
Повторний вступ на бюджет 

Добрий день. Попередній ВУЗ, у якому навчалася дочка, не хоче видавати академдовідку про фактично прослухані години (навчалася два місяці, сесію не здавала). Видали довідку про кількість годин, які б вона прослухала, навчаючись повний семестр. Чи впливає це на суму, яку ми маємо повернути? Чи варто все ж таки наполягати на довідці про фактично прослухані години? Як взагалі зараховуються чи не зараховуться навчальні кредити? Спасибі.

Аня Кришталь
Можно ли перейти с заочного на очное обучение после 1 курса ? 

Можно ли перейти с заочного на очное обучение после 1 курса?

Олена
Чи може вихователь закладу дошкільної освіти з дипломом бакалавра атестуватись на кваліфікаційну категорію у 2019-2020 навчальному році? 

У зв'язку з прийняттям Закону "Про освіту" для дошкільних закладів достатньо рівня бакалавра. Тоді стає не зрозуміло порядок атестації дошкільних педагогічних працівників у 2019-2020 н.р.

Ирина Повстенко
Аспірантура 

Працюю у школі практичним психологом. Вступила в аспірантуру за спеціальністю психологія. Чи зміниться оплата праці у школі після закінчення аспірантури? На яку категорію після закінчення аспірантури маю право претендувати?

Ваня Ткач
Чи повинен я повернути гроші за навчання якщо я отримав середню закінчену освіту і не бажаю продовжувати навчання для здобуття вищої освіти 

Коли я забрав диплом сказали якщо я не продовжу навчання або не піду в армію або на роботу по спеціальності то можливо прийдеться повертати гроші які держава витратила на мене тобто 4 роки навчання і стипендія чи так це?