Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы-ответы
Если вы хотите ответить на вопрос другого пользователя вы можете сделать это нажав ссылку "Ответить" под конкретным вопросом. За все вопросы и ответы можно голосовать поставив «+» или «-», что добавляет рейтинг конкретному пользователю и увеличивает доверие к его ответам. Также вы можете отправлять жалобы администрации сайта на вопросы и ответы других пользователей, чтобы сделать это необходимо нажать «X» в правом верхнем углу конкретного вопроса или ответа. Для того чтобы отвечать на вопросы необходимо зарегистрироваться .
Аватар
Вопросы
Анна
Вступ додаткова сесiя з 15.10 

Доброго дня, регистрацiя елекатронного кабинету продовжена до 30 серпня, але не можимо податы заяву на додаткову сесiю прийму до вузу Харкiвського полiтеха, хоча согласно умов вступу э додаткова сесiя строк с 15.10 до 15.11 на заочну форму (контракат). В чому справа? Куди можна зателефонувати? Бо телефони гарячих лiнiй вже не працюють.

Ольга Федюк
Скільки годин може мати заступник директора? 

Вчитель працює педагогом-організатором ( 0,5 ст.), заступником директора (0,5 ст).Скільки може мати ще годин навантаження?

Дарья Новикова
Курс швидкого читання (16 уроків + диск). Цікавить вартість і чи є навчання українського швидкочитання? 

Цікавить можливість навчитися дистанційно швидкочитанню.

Anna
Друга вища освіта 

Маю диплом магістра (випуск 2013р). В цьому році вступила до медичного коледжу (попередня вища освіта зовсім медицини не стосується). Скажіть будь ласка, чи можна і яким чином, якщо можна, зарахувати бали з деяких предметів і не відвідувати їх, якщо вони вже були пройдені в університеті?

Irina Kyiashko
Чи маю я право викладати фізику та інформатику в школі ? 

Закінчила технічний вуз,отримала повну вищу освіту та здобула кваліфікацію наукового співробітника (автоматизація та компютерно-інтегровані технології),викладач вищого навчального закладу.Чи маю право викладати фізику та інформатику в школі?Чи потрібна друга пед. освіта? яка? Чи потрібні курси?

Маряна Мигович
Нова українська школа 

У 2018 році по наступності мала набирати 1 клас. Пройшла онлайн-курси і очні курси з підготовки вчителів для роботи в умовах НУШ. Директор тарифікував 1 клас іншій вчительці, яка не пройшла очних курсів станом на 1 вересня 2018 року. Мотивував тим, що жодна з нас не має сертифіката очних курсів, тому ми в рівних умовах (рік наступної чергової моєї атестації 2022). Мені тарифікував години в 2-4 класах без моєї згоди, позбавив класного керівництва. Стверджував, що принципу наступності розподілу тижневого навантаження не існує, класного керівника призначає директор школи із числа педпрацівників. Чи має рацію директор школи? На які документи спиратися, відстоюючи свої права?

Мені соромно
обов'язкове ЗНО для учнів училища (?) 

Я навчаюсь на спеціальності оператор комп'ютерного набору і у моєму навчальному закладі деякі вчителі кажуть, що ми обов'язково будем здавати математику, інакше нам не видадуть диплом про здобуту професію. Інші вчителі кажуть, що це не правда і ми будемо вибирати між історією і математикою. Будь ласка, допоможіть закрити ці переживання.

РОЗА
ПОСТУПЛЕНИЕ НА СЛЕДУЮЩИЙ ГОД 2020 

ЕСЛИ МОЙ СЫН В ЭТОМ ГОДУ 2019 ЗАКОНЧИЛ ШКОЛУ, А ПОСТУПАТЬ БУДЕТ НА СЛЕДУЮЩИЙ ГОД В ЛИЦЕЙ, ЕМУ НАДО СДАВАТЬ ЗНО С НОВО?

Володя Дабштейн
Перевступ з контракту на бюджет 

Якщо я вчився на контрактній формі, але пішов з університету після першого курсу, вступаючи вдруге буде можливість потрапити на бюджет?

MariaIvanivna
Одне приміщення на двох вчителів. ГПД та клас 

Добрий день. Ситуація - один кабінет, яким користується два вчителі. Класний керівник 2 класу з класом, та після уроків, вихователь з ГПД. Кому по праву належить більше кабінет? Чи може вихователь ГПД розміщувати в класі біля рукомийника 30 рушничків для дітей? По суті, в першу чергу це приміщення для класу, а не ігрова кімната? Як пояснити це вихователю? Класному керівнику навіть немає місця в кабінеті для розміщення на стінах наочного матеріалу та таблиць, на стінах малюнки дітей з ГПД, ігри, плакати, поробки 20 річної давності. Вихователь наголошує на тому, що це приміщення для ГПД... чи є якийсь нормативний документ в якому чітко вказано, як ділити кабінет в таких ситуаціях?

Oksana Diachenko
Я одинока мати, дитині 2 роки та 10 місяців. для мене велике навантаження 

Я просила дати мені 18 годин навантаження, але мені надали 22 години, аргументувавши це таким чином: навіщо мені вчитель з 18 годинами, коли в мене є вчителі з 26 годинами. Як для себе з маленькою дитиною я вважаю це навантаження великим, тому то до уроків треба готуватися, я буду викладати перший рік після великої перерви. Чи повинна я погоджуватися на 22 години?

Oksana Diachenko
Чи звільнять мене після завершення строкового договору? 

Доброго дня! Мене працевлаштовують вчителем з 1 вересня поточного року на умовах строкового договору до 31 травня 2020 року. Я маю статус одинокої матері. Чи мають право не продовжити зі мною договір? Знайшла у КЗоТ статтю 184, згідно якої навіть після припинення строкового договору мене повинні працевлаштувати за спеціальністю.

Оксана
доля шкільних методичних об`єднань 

Підкажіть, будь ласка, яка доля шкільних методичних об`єднань? Можу стверджувати, що ШМО віджили свій час з накопиченнями папок, звітами та протоколами. А якої думки МОН?

Ana Nauk
Подання при поступанні сертифікатів Зно за 3 роки 

Чи можливо подати документи на вступ якщо у менея 3 Зно здавалися у 3 різні роки?

Елена
классы с русским языком обучения 

Донбасс интересуется. Дети 4 года учились в классе с русским языком обучения. Сейчас, в 5 классе их в приказном порядке по всему городу переводят на укр. яз обучения. Учебников нет. Законно ли решение гороно

Елена
можно ли вести уроки учителю начальных классов в среднем звене 

Здравствуйте, могу ли я, уч. нач. кл.(высшее образование) вести в старшей школе труды, осн. зд. Что говорит закон.

DOCENT
 

Можете. На загальних умовах: Вступ на 1 курс бакалавра на основі атестату та за результаами ЗНО.

Валентина Линник
Навантаження 

Чи може асистент учителя (1 ставка) займати ще й посаду заступника директора з виховної роботи (0,5 ставки) ?

Вчитель
Чи враховується гурткова робота при розрахунку декретних виплат? 

Чи враховується гурткова робота при розрахунку декретних виплат?