Е. Северенчук: что делают учителя, которых обманули?

Если учителя не бастуют - значит, им можно давать обещания, которые потом не выполняются

Е. Северенчук: что делают учителя, которых обманули?

Автор: Елена Северенчук, руководитель коммуникационного офиса Малой академии наук Украины.

І поки ми всі п’ємо каву, добираємося до офісів і під‘єднуємося до зумів, у Перу на президентських виборах перемагає...таратататааам...учитель початкових класів Педро Кастільйо!

Але не просто вчитель, а вчитель, який очолює профспілкову організацію. Організацію, якій у 2017-му масовими страйками по всій країні вдалося достукатися до уряду і вибити підвищення заробітних плат і чимало додаткових пільг для вчителів.

Знаєте, яка середньомісячна зарплатня вчителя в Перу?

2100 $.

Чи було так завжди? Ні. Цього домоглися самі ж учителі на чолі з Педро.

2100 $ – це вдвічі більше, ніж отримує вчитель у сусідніх Венесуелі й Колумбії, у 4 рази більше, ніж отримує вчитель в Аргентині, і в 5 разів більше, ніж отримує вчитель у далекій від Перу, але близькій до Європи Україні.

Чому це важливо для нас?

Бо коли в Канаді вчителі незадоволені, вони виходять на страйк.

Коли в Польщі вчителі незадоволені, вони виходять на страйк.

Коли в Перу вчителі незадоволені, вони виходять на страйк.

Що роблять учителі в Україні, яких відверто обманули? Мовчать і погоджуються на умови.

Зрідка змінюють професію. Гребуть купу репетиторства. Скаржаться у Фб. Обговорюють підвищення зарплат на освітніх форумах.

Що завгодно, але не обурюються і не виходять на страйки. А якщо не обурюються – значить, у сприйнятті влади все добре. Якщо не показують зуби і не страйкують – значить, наприкінці кожного грудня їм можна обіцяти підвищення зарплат в 2–3–4 етапи, надбавки по 20% тощо, але зрештою так нічого і не «надбавляти».

Не знаю, яким президентом Педро буде для Перу, якщо таки офіційно виграє, і чи зросте з ним країна, але однозначно вірю в нього і вболіваю за успіх!

P.S. До речі, за даними PISA 2018 результати Перу набагато гірші, аніж результати України. Тому ще більше, аніж у Педро, я вірю в українське вчительство, яке точно може багато, якщо дуже того хоче.

Оригинал

Освіта.ua
16.06.2021

Популярные блоги
А. Сидоренко: зачем репетиторам 200 баллов ЗНО? Показателем высокой квалификации педагога является успешность его учеников, в том числе по результатам ЗНО
И. Ликарчук: когда результаты ЗНО не будут изменой Качество образования - не в бумагах и процессах, которые изучает и анализирует ДСЯО с экспертами
Л. Булыгина: не «бедные дети», а надо было учиться Причитания о проценте тех, кто не преодолел порог, бесят, ведь тест по математике элементарный
А. Ночкин: предательство с ЗНО по математике отменено Увеличили процент тех, кто не преодолел порог, те ученики, которые и не собирались пользоваться этим результатом
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев