Д. Ламза: я за ЗНО, но не надо забывать о традициях!

Нужно дать возможность школьной семье объединиться вокруг праздника «Последний звонок»

Д. Ламза: я за ЗНО, но не надо забывать о традициях!

Автор: Дмитрий Ламза, директор специализированной школы № 210, г. Киев.

Навчальний рік добігає кінця.

Рік, який для всіх був насичений подіями, різними формами організації освітнього процесу, постійними нововведеннями тощо. Рік, який точно увійде в історію під назвою «Завжди готові!»

Освітянська спільнота та батьківська громада об’єдналися разом задля ефективної діяльності освітнього середовища. Спільна робота всіх вертикалей влади свідчить, що ми команда, що кожен з нас особистість!

У перший весняний день я у себе запитав, хто найголовніший у наш час в освітньому процесі, на кого маємо рівнятися, що маємо враховувати, коли приймаємо управлінські рішення? Чомусь я завжди був впевнений, що в пріоритеті – ДИТИНА. Дитина, яка фізично та психологічно здорова та має можливість отримувати знання. Важливою складовою є батьківська громада. Хто, як не вона, підтримує економіку країни. Звісно, учителі також докладають зусиль, рухаючись в ногу з сьогоденням!

До чого я це все пишу?

Хочу з Вами поділитися своїм баченням та низкою питань, на які не можу дати відповіді!

Сьогодні вранці на сторінці освітнього омбудсмена Сергія Горбачова з’явилося так зване опитування, яке важко назвати опитуванням. Ставити «смайлики» і таким чином голосувати по цій серйозній темі, як на мене, дивно! Коментарі омбудсмена, які я прочитав напередодні, шокують.

Зараз для освітян залишається відкритим питання щодо завершення навчального року. Як зробити так, щоб всі інтереси учасників освітнього процесу були враховані? Я не хочу обговорювати, хто має рацію, а хто ні!

Просто хочу запитати у пана Сергія: «Чому Ви говорите і переймаєтесь тільки випускниками? Хто подумає про інших дітей? Чому батьки повинні думати, де залишити дитину серед тижня? Чому повинні виходити вчителі на роботу в суботу? Чому Ви налаштовані проти думок інших учасників освітнього процесу?»

Пане Сергію! Сьогодні вичитував Положення про освітнього омбудсмена (затверджений положенням КМУ № 491 від 6 червня 2018 року), де чітко сказано, що Ви маєте захищати інтереси освітян. Я не знайшов жодного пункту, що Ви є «адвокатом», «захисником» чи «омбудсменом» Українського центру оцінювання якості освіти.

Перепрошую, але болить! Де Ви були, коли директора з Боярки відсторонювали від роботи? Чому тоді Ви не стали на захист освітянки? Чому Ви не захистили перед місцевою владою Боярки мою колежанку? Я не хотів зачіпати цю тему, але ми не відчуваємо, що у нас є омбудсмен.

Особисто я стомився від рекомендацій, які надходять з усіх провладних кабінетів. І Ви теж туди! Може згадаєте, коли Ви були директором!? Впевнений, що пам’ятаєте!

Ми одна команда! Наша команда – освітяни! Нічого особистого до Вас, але хочу відчувати, що у нас є освітній омбудсмен!

Особиста моя думка: ЗНО з математики треба переносити на один день раніше, з 28 на 27 травня. Один день підготовки до ЗНО вже нічого не вирішує. Випускники до головного іспиту готуються впродовж шкільного життя. Також, на мою думку, чудовим варіантом буде перенести ЗНО з англійської мови на 27 травня, а з математики - на 25 травня, оскільки математику складає більша кількість дітей, ніж англійську мову. Останній дзвоник – 28 травня (п’ятниця).

Потрібно дати можливість шкільній родині об’єднатися навколо свята «Останній дзвоник». Головне, дати випускникам ще раз відчути себе дітьми на рідному шкільному подвір’ї. Останній дзвоник без повної родини (випускників) – це не свято! Батькам не потрібно думати, де залишити свою дитину серед тижня. Ще мала місце думка, що свято можна провести в червні місяці, у спекотний період, коли дітям треба відпочивати, коли всі виїдуть із Києва...

Насамкінець хочу звернутися до Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти і науки Києва. Приймайте рішення по совісті! Робіть так, щоб кожен учасник освітнього процесу був почутим. Ми поруч і готові долучатися до обговорення! Знаю, що ви опікуєтесь нашими інтересами.

Я за ЗНО, але не треба забувати про традиції!

Оригинал

Освіта.ua
01.03.2021

Популярные блоги
Н. Глюз: снова старые схемы и двойные стандарты На ЗНО живет страшный вирус, его не берут ни маска, ни антисептик, а выпускной будут гулять без масок
А. Мирошниченко: советы учителям от киноактера Даже примитивная камера увеличивает все эмоции и раскрывает большие и маленькие секреты
И. Ликарчук: ЗНО становится токсичным для образования ЗНО должно быть отделено от школы, для сохранения как ЗНО, так и нормальной школы
Д. Ламза: учитель должен оставлять проблемы вне школы Нужно оставлять негатив за порогом школы, а детям нести и сеять доброе, разумное, вечное
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Павел
Утверждаю, что поголовное ВНО - отвратительная штука. Теперь оно входит ещё и в противоречие с традициями нашей ШКОЛЫ. Нужно немедленно отменить поголовное тестирование, то есть ГИА (ДПА), оставив только ВНО для желающих поступить в ВУЗ.
Світлана
Традиції ... Традиційна вишита сорочка, вінок, калина, верба над водою, випускний. Я не дарма все поставила в один ряд. Традиційному випускному, як і останньому дзвінку, не один рік. У нашій школі ці два свята - справді свята. До них готуються, вчаться танцювати вальс навіть ті, хто ніколи не танцював. Можливо, майбутнє випускників, ознакою якого є ЗНО, важливіше для декого, ніж 11 років проведені в стінах школи. Такі завжди були. сподіваюсь, їх меншість. І святу Останнього дзвоника, і випускному вечору бути!