Сергей Дятленко: три картины и без_морали

В законе о среднем образовании надо предусмотреть проведение конкурса на должность директора школы

Сергей Дятленко: три картины и без_морали

Автор: Сергей Дятленко,  эксперт по вопросам образования.

Картина перша.

Запросили якось на зустріч з директорами шкіл одного з великих районів Черкаської області. У залі 30-40 осіб з цікавістю слухали мій виступ про НУШ: чому? коли? хто? як?, який ілюстрував презентацією. У перерві одна панянка просить поділитися презентацією. Далі діалог.

Я: - Ви директор?
Вона: - Так.
Я: - Обраний за конкурсом?
Вона (спантеличено): - Так. Ви звідкись мене знаєте?
Я: - Вперше Вас бачу.
Вона: - Тоді звідки знаєте, що мене обрали за конкурсом?
Я: - Зацікавленість проявляє більшість, а от бажання втілювати – одиниці. Для втілення добре було б мати матеріали під рукою, бо всього, навіть при величезному бажанні, не запам’ятаєш. Так от, у переважній більшості, на моїх заходах матеріали просять директори, які обрані за конкурсом, вони ж і планують втілювати зміни. Тому вгадати мені було легко.

Картина друга.

Маріуполь. На тренінгу з підвищення ролі батьківської спільноти у освітньому процесі голови батьківських рад та освітяни констатують, що шкільна освіти Маріуполя почала змінюватися на краще, стала більш відкритою і прозорою, комфортнішою для дітей і батьків. Пов’язують це з тим, що в більшості шкіл протягом 1,5-2 років були змінені керівники, які працювали там довгий час.

Картина третя.

Якщо ви думаєте, що ота картинка з твердженням, що стара добра Британія переходить на «саветську» систему шкільної освіти (Британія! з її віковими освітніми традиціями, відомими у всьому світі), «безобідний жарт», що гуляє соціальними мережами, то помиляєтеся. Під час своїх виїздів в регіони я неодноразово зустрічав директорів! які свято вірять у цей, спеціально придуманий спеціально навченими людьми, фейк. І це ті люди, яким законодавство надало широку автономію і на яких поклало відповідальність за якість шкільної освіти.

Без_моралі.

У проекті ЗУ «Про загальну середню освіту» має бути передбачена норма про невідкладне проведення конкурсу на посаду директора кожної школи, де це ще не зроблено. Не просто контракт, а лише після конкурсу.

Оригинал

Освіта.ua
14.11.2019

Популярные блоги
Вера Коткова: впечатления от обучения в 5 классе НУШ Впечатления родителей от обучения ребенка в 5 классе Новой украинской школы
И. Ликарчук: что интересует учителей и директоров О чем педагоги хотели бы прочитать в письмах и приказах в канун 2023/24 учебного года
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Евген
Автор даної публікації вважає себе екстрасенсом. Шановний так званий експерт,влаштуйтесь в школу вчителем та запросіть мене до себе на урок.Смішно буде довго.