![]() |
В законе о среднем образовании надо предусмотреть проведение конкурса на должность директора школы |
Сергей Дятленко: три картины и без_морали
Автор: Сергей Дятленко, эксперт по вопросам образования.
Картина перша.
Запросили якось на зустріч з директорами шкіл одного з великих районів Черкаської області. У залі 30-40 осіб з цікавістю слухали мій виступ про НУШ: чому? коли? хто? як?, який ілюстрував презентацією. У перерві одна панянка просить поділитися презентацією. Далі діалог.
Я: - Ви директор?
Вона: - Так.
Я: - Обраний за конкурсом?
Вона (спантеличено): - Так. Ви звідкись мене знаєте?
Я: - Вперше Вас бачу.
Вона: - Тоді звідки знаєте, що мене обрали за конкурсом?
Я: - Зацікавленість проявляє більшість, а от бажання втілювати – одиниці. Для втілення добре було б мати матеріали під рукою, бо всього, навіть при величезному бажанні, не запам’ятаєш. Так от, у переважній більшості, на моїх заходах матеріали просять директори, які обрані за конкурсом, вони ж і планують втілювати зміни. Тому вгадати мені було легко.
Картина друга.
Маріуполь. На тренінгу з підвищення ролі батьківської спільноти у освітньому процесі голови батьківських рад та освітяни констатують, що шкільна освіти Маріуполя почала змінюватися на краще, стала більш відкритою і прозорою, комфортнішою для дітей і батьків. Пов’язують це з тим, що в більшості шкіл протягом 1,5-2 років були змінені керівники, які працювали там довгий час.
Картина третя.
Якщо ви думаєте, що ота картинка з твердженням, що стара добра Британія переходить на «саветську» систему шкільної освіти (Британія! з її віковими освітніми традиціями, відомими у всьому світі), «безобідний жарт», що гуляє соціальними мережами, то помиляєтеся. Під час своїх виїздів в регіони я неодноразово зустрічав директорів! які свято вірять у цей, спеціально придуманий спеціально навченими людьми, фейк. І це ті люди, яким законодавство надало широку автономію і на яких поклало відповідальність за якість шкільної освіти.
Без_моралі.
У проекті ЗУ «Про загальну середню освіту» має бути передбачена норма про невідкладне проведення конкурсу на посаду директора кожної школи, де це ще не зроблено. Не просто контракт, а лише після конкурсу.
Освіта.ua
14.11.2019