Иван Пономаренко: я требую зачисления моего сына

Мой сын давно разочаровывает отца. Он упрямо верит в какие-то чудеса вроде честного поступления

Иван Пономаренко: я требую зачисления моего сына

Сумна історія про нашу освіту, їі реформу #реформаосвіти і тому подібні кораблі, коториє бороздят простори Малава Тєатра.

Мій син, Александр Пономаренко (Olexandr Ponomarenko) давно і надійно розчаровує батька. Хоч батько йому вже років з п'ять тому сказав, що освіті в Україні приходить гаплик (і навіть заставив його довчитися з цього приводу до англійської на 186, а німецької на B2) він вперто вірить в якісь дива на кшталт чесного вступу, професійної гідності освітян і так далі і таке інше. І от, щоб остаточно добити старого (тобто мене) він пішов в Карпенка-Карого (!) на режисера (!!!) на бюджет (!!!!!). Туди, хто не знає, як в рідний КНУБіА, крім ЗНО здається ще "творчий конкурс". Бюджетних місць - 8. Ну, на курси ходив підготовчі, само собою. Ну і взагалі він в мене, на жаль, далеко не пролетарій - купа медалей з бально-спортивних танців, купа виграних для школи творчих конкурсів типу "Європа очима школярів", оповідання пише, організація і проведення чи не кожного фесту типу Comic Con чи там The Pit. Творча дитинка в цілому.

На перший тур конкурсу прийшло під 200 людей. Пройшов (я подумав, може я песиміст і адепт зради?). На другий під 20. Пройшов (я остаточно впевнився що я клєвєщу на Неньку). Ну, думаю, ладно, зараз занесуть чи кудись передзвонять))) І от - першого серпня - він дзвонить - "Батя, я поступив!" "Нє вєрю!" - відповів мій внутрішній Станіславський. Але таки так: повідомлення на http://ez.osvitavsim.org.ua/, скріншоти, явки, ставки, всі дєла. Сашко поніс документи в приймальну комісію - і їх у нього взяли (перевіривши, само собою, статус - чи поступив). Ну, ми розслабились (а хто б не розслабився). Я його послав в відпустку, нехай, думаю, погуляє дитина. І ось сьогодні, в 23.30 він мені додзвонився (до того не було зв'язку) і, ̶к̶о̶в̶т̶а̶ю̶ч̶и̶ ̶с̶л̶ь̶о̶з̶и̶ криво посміхаючись в слухавку доповів: "Батя, ти був правий."

На тлі цього дзвонить його бабуся, що, вже, вочевидь, за вечір перейшла з волокардину на сульфакамфокаін. 

Так от - сьогодні, 4го серпня, близько 20.00 (!) йому з мобільного (!!!) на мобільний же зателефонував якийсь дядя, який сказав щось на кшталт: "Ізвінітє, прізошла тєхнічєская ошібка, прідітє забєрітє докумєнти, можєм прєдложіть вам обучєніє на контрактє". О...ший Сашко поліз на сайт, де його статус дивним чином змінився з "рекомендований до зарахування на бюджет" на "допущений до конкурсу (?)". Я, звичайно, дуже радий тому, що мої думки щодо освітньої системи і їі реформування підтверджено, але, чесно кажучи, не радий, що експериментальним шляхом. Оскільки завтра останній день подачі документів, а Сашко зараз далеко, зрозуміло, що в цей рік він пролітає в будь-який ВНЗ, в який подавав документи. Але, оскільки, знов-таки, ці милі люди з приймальної комісії Карпенка документи таки взяли, на сайті повідомлення було і т.п., у мене виникає ряд запитань.

Якщо виникла "ашібачка", яка фактично унеможливлює вступ на бюджет неповнолітнього до ВНЗ на рік мінімум, то чи не варто би було компенсувати йому навчання на контракті (тому, хто припустив "ашібачку")? А якщо не виникла, то, чи немає ознак злочину чи бодай службової недбалості в діях членів чи голови приймальної комісії? Чи людини, яка спокійно, нічтожє сумяшеся міняє статуси абітурієнтів на сайті "який неможливо зламати"? Чи невідомого дяді, який повідомляє про "ашібачку" з мобільного в неробочий час? Заодно в мене питання, прокурор Києва старий ще чи люстрований, і чи нецікаво б йому було цим зайнятися? І - ще - в нас, я чув, вже 200% новий Міністр освіти - що вона думає з цього приводу?

Ці питання я завтра задам в приймальній комісії КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ іменi І. К. Карпенка-Карого (капслок не мій - так в них на сайті). А якщо мені на них не дадуть відповіді - в іншому місці, теж в центрі. Далі буде, коротше. 

І ще - я чи не в перший раз (ну, крім волонтерських справ) прошу ТОТАЛЬНОГО репосту, допомоги, "теорії шести рукопотискань", журналістів, депутатів, ̶л̶у̶н̶о̶п̶а̶р̶к̶у̶ ̶з̶ ̶б̶л̶е̶к̶д̶ж̶е̶к̶о̶м̶ ̶і̶ ̶ш̶л̶.̶.̶.̶ і "всєго что потрєбуєтся впрєдь". 

Поясню чому. Справа далеко не в Сашку, який, я певен, і без такого висококотіруємого диплому стане режисером, чи актором, чи ким там захоче - на крайняк поїде в Каліхворнію столяром, як Харрісон Форд. Справа в тому, що я все більше і більше схиляюсь до того, що наша країна - failed state, і треба тікати звідси світ-за-очі. До цього висновку підштовхує абсолютно все - від монголорів, які пиляють на метал "Дугу" в Зоні до монголорів, які миють бурштин, набиваючи свої земляні хати каструлями "цептер". Від вирубаних Карпат до просраного Криму. Від "убійц Бузіни" до "пріхадітє на канцерт метра акардєона Завадскаго". І такий відвертий доказ, як мухлювання з результатами вступу не в Могілянку навіть, а в Карпенка, як на мене, вже не остання крапля, а гран-прі. Тобто я вирішив спробувати ще раз - якщо я, такий весь відомий ̶м̶о̶л̶о̶д̶и̶й̶,̶ ̶р̶о̶з̶у̶м̶н̶и̶й̶,̶ ̶г̶а̶р̶н̶и̶й̶ рахітектор, блогер, активіст, альпініст, переживши 90ті, дві революції і взагалі просто красавєц, не заборю невідомого дядю з мобілкой - то жінці і дітям з їх комік-конами, аніме, і малюванням аквареллю вже точно не світить, і я все зроблю, щоб вони звалили звідси к єдрєнє фєнє, до різанини, яка неодмінно почнеться рано чи пізно. А перед тим, як будь яка людина, який нема чого втрачати ̶к̶р̶о̶м̶е̶ ̶с̶в̶о̶и̶х̶ ̶ц̶е̶п̶е̶й̶ я стільки раз стукну на всіх кого знаю і не знаю в соотвєтствующіє органи, що Данія здригнеться - щоб їм було тут чим зайнятись в темряві, коли в Борисполі останні вимкнуть світло. Я свідомо не хочу "заносити", комусь "дзвонити" і т.д., а навпаки, роблю все прозоро - будемо вважати, що це соціальний експеримент. Я вимагаю або зарахування мого сина, Олександра Пономаренка на бюджет (тим більше, що він вже фактично зарахований, документи взяли) або розслідування "ашібачкі", встановлення, чи це справді "ашібачка", а, якщо так - покарання винних і відповідної грошової і моральної компенсації йому та членам його родини.

З.І. Хто знає міністра освіти чи там ректора Карпенка - тегніть будь-ласка, а якщо завтра мене не почують в приймальній - то і прокурора, чо уж там.

З.І.І. "И знай, Копченый, на этот раз разозлил ты меня всерьез".

 

Оригінал

Освіта.ua
05.08.2016

Популярные блоги
Я. Абрамейцева: в чем цель обязательной математики? Выпускники 2023 важнейшие годы почти не имеют возможности овладевать предметами вообще
Игорь Ликарчук: хайп вокруг оценивания учеников Оценка давно утратила дидактическую значимость и превратилась в холодную формальность для отчета
Е. Козолуп: почему учитель должен работать на 150%? «Менеджеры» довели образование до такого состояния, что учитель должен делать свою работу на 150% при любых условиях
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев