А. Братущак: обнародуйте контракты ректоров

Ректоры не хотят обнародовать размеры надбавок и доплат, которые прописаны в их контрактах

А. Братущак: обнародуйте контракты ректоров

Автор: Алексей Братущак, журналист. 

Хочете дізнатися, які найвищі зарплати у керівників американських університетів? Без проблем. Один клік і у вас повна інформація. Причому дізнатися можна не лише про зарплати, а й про додаткові виплати.

В Україні інформацію про виплати ректорам українських вишів за один клік не отримати. Але прагнути до цього потрібно.

Вирішив сьогодні повторити свій запит до Міносвіти щодо контрактів ректорів.

Інформаційний запит до МОН

Перший такий запит надсилав рівно 4 місяці тому. Просив контракти ректорів цих же 10 вишів. У відповідь отримав відписку, що нібито у цих контрактах є норма, яка забороняє розголошення третім особам інформації, яка міститься у контрактах.Відповідь МОН на мій попередній запит

По суті це була відписка. Але цією відповіддю працівник Міносвіти також повідомив, що відомство звернулося до ректорів для отримання дозволів на надання мені копій. Минуло більше трьох місяців, а відповіді ректорів Міносвіти мені так і не надало.

Чому? Я припускаю, що ректори і, можливо, окремі працівники Міносвіти не хочуть оприлюднювати розміри надбавок та доплат, які прописані у контрактах ректорів. Про це я писав у блозі, у якому також обґрунтовував, чому контракти ректорів мають надаватися будь кому.

Після публічного звернення Міносвіти так і не оприлюднило контракти ректорів. Можливо, з приходом нового міністра щось зміниться у цьому плані?

***

До теми.

Цими вихідними брав участь у Всеукраїнському форумі студентського самоврядування. У Сумах зібралися студентські лідери зі всієї України.

Лише 10% учасників форуму підняли руки, коли їх запитали: чи знають вони, яка зарплата у ректора їхнього ВНЗ.

Одне з питань, яке підіймали студенти під час обговорення корупції у вищій освіті: на яких підставах ректори отримують доплати/премії?

А ще студенти ділилися досвідом університетських революцій та висловлення недовіри ректору)/

Це я до чого. Щоб не доводити студентів до протестів та революцій потрібно задовольнити їхнє бажання до відкритості та прозорості вищої освіти, зокрема у питанні зарплат, доплат та премій для ректорів.

Оригинал

Освіта.ua
25.04.2016

Популярные блоги
А. Заможская: я боюсь уроков трудового обучения Есть страны, где дети на трудовое обучение записываются в очередь, потому что там учат тому, что им интересно
Александр Мирошниченко: раздумия с табелем в руках Роль школы стала совсем непонятной в этом мировоззренческом хаосе дистанционного обучения
И. Ликарчук: эпидемия «выпускных» в детском саду Их породили экзальтированные мамаши при поддержке безответственных работников детсадов
Ю. Полонская: как нивелировать «плюсы» школьной автономии Почему статью о 175 днях учебного года начали выполнять только в этом году, да и то далеко не все регионы?
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев