Osvita.ua Высшее образование Students Life Чтение публикации
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Діана
Доброго дня, скажіть, будь ласка, чи можна двом першокурсницям посилитися в одну кімнату гуртожитку, якщо вони навчаються на різних спеціальностях одного університету
Галина
Для Діана: Це треба взнавати у виші. Спеціальності на різних факультетах чи ні? зазвичай в вишах гуртожиток закріплений за декількома факультетами. Якщо в гуртожитку є місця, то можна поселитись з факультету за яким закріплений інший гуртожиток. Але все це слід з’ясовувати в самому виші
Комментировать
Антон
Добрый день! Рассказываю ситуацию. У нас с общежития нужно было выехать до 01.07. Я выехал с общежития вовремя, но не было возможности забрать из комнаты свои личные вещи (а вещей было много). При этом, в комнате оставался проживать парень, на время летних каникул. Спустя 3 дня, он сообщил мне, что во время того когда его не было в комнате вещи все вынесли уборщицы. Комендант общежития аргументировала это тем, что вещи нужно было вынести из комнаты во время выселения. На данный момент, комната пуста. Добиться конкретных объяснений от комендантши - нереально. Вопрос: имеют ли работники общежития или тот же комендант право самостоятельно распоряжаться чужими вещами и выбрасывать их?!?!? Подскажите, как поступить в этой ситуации. Имею ли я право написать заявление в полицию? Очень было много важных мне вещей!
Галина
Для Антон: Ну тут питання до хлопця, який залишився в кімнаті. Кімнату дійсно слід було звільнити повністю, а речі можна було залишити у камері схову гуртожитку. Але якщо Ви їх залишили на товариша, то саме він мав за них відповідати. Жоден комендант без нього нічого винести не міг. Як це Ви собі уявляєте: людина живе в кімнаті, без його відома хтось заходить і щось забирає. Речі що були підписані? Як комендант знала, які речі Ваші а які його? Якби речі були забрані з повністю зданої кімнати - це одне. І комендант дійсно не просто мав би право, але й змушений був би винести речі, які невідомо кому належать, оскільки люди з кімнати виселились. І зовсім інше, коли в кімнаті проживає людина. Навіть, якщо в кімнату зайшли без його присутності, автоматично, речі, які знаходяться в кімнаті, вважаються його речами
Антон
То есть комендант имеет полное право распоряжаться чужими вещами и выбрасывать их? Хочу обратить внимание, что вещи были именно выброшены!!
Галина
Для Антон: Вони нічиї. Загалом мали б занести в якусь комору і витребовувати потім оплату за збереження. Ви кімнату здали і обхідний підписали, чим підтвердили, що Ваших речей там не залишилось. тепер ще доведіть, що вони Ваші. За документами кімнату Ви залишили пустою
Комментировать
Елена
Здравствуйте, у меня такой вопррс. Моя дочь проживает в общежитии, и в летний период устроилась не официально на работу, ей 17 лет. За летние месяца оплачено, коммендант требует выселиться. т.к. с ее слов, правилами общежития это запрещено
989
Для Елена: взагалі комендант права. В літній період родлять ремонти, дератизацію. Але бавають виключення. Зазвичай, студенти, які збираються лишитись, наперед пишуть заяву і на них видають наказ. При цьому, якщо залишаються через роботу, надають довідку з місця роботи. Оплата в літні періоди нараховується не як для студентів, а як для сторонніх осіб. Ваша донька,як я розумію не зробила нічого аби взнати як залишитись законно. Тепер в неї не закритий обхідний і її можуть взагалі позбавити місця в гуртожитку за порушення режиму проживання. Тому швидко розрулюйте ситуацію
Комментировать
Екатерина
Здравствуйте, может ли студент проживать в общежитии летом, если он заплатил за эти месяцы? Существуют ли законы/правила по этому поводу? Как студенту получить право на проживание в общежитии летом, если он бездомный? (В договоре этого пункта нет).
1651
Для Екатерина: в більшості вишів слід писати завчасно заявку щодо бажання залишитись на літо. Дехто вимагає довідку про працевлаштування. Оплата є вищою за літні місяці (як для сторонніх осіб). Також залишаються внутрішньопереміщені особи та діти-сироти. А що означає бездомний? Є ж місце де в нього була постійна прописка (в гуртожитку - тимчасова)
Андрей
Нет такого понятия как временная прописка . Прописан студент в общежитии (постоянная прописка ).
1651
Для Андрей: є таке поняття в студентські гуртожитуи прописують лише на час навчання в закладі. І як тільки студеет закінчує (або його відраховуютт), його відразу виписують з гуртожитку незалажно від його бажання і присутності. При звичайній прописці таке зробити можна лише через суд.
Комментировать
Татьяна
Здравствуйте. Подскажите пожалуйста,имеют ли право переселять дочку в другую комнату, если год назад в комнате сделали ремонт . Сейчас вынуждают написать заявление на перевод в другую комнату.
555
Для Татьяна: так мають право. Навряд чи Ви підписували договір на проживання доньки саме в цій кімнаті за умови здійснення ремонту та підписували акт виконаних робіт
Татьяна
Спасибо большое. Ещё хочу узнать , прописка как то влияет на закрепление комнаты за студентом или нет
555
Для Татьяна: Ні. Донька прописана в гуртожитку, а не в конкретній кімнаті. Кімнату адміністрація гуртожитку має право змінювати за потреби. Коли я навчалась, нас щороку в червні виселяли з кімнати і на наступний рік заселяли заново, якщо повезе, в ту саму кімнату, якщо ні, то в іншу. Якщо хтось хотів закріпитись в якійсь кімнаті вирішував це особисто з адміністрацією гуртожитку (тато моєх подруги (директор рибгоспу) завіз багажник білих амурів, але це не завадило тому, що через рік в цій кімнаті, коли ми приїхали на поселення, вже жив інший хлопець. Як то кажуть, хто встиг раніше і дав більше, той і в шоколаді). Немає ніяких вимог в чинній нормативній базі, які б зобов’язували адміністрації студентських гуртожитків закріплювати кімнати за студентами. Так само, як і немає вимоги щодо ремонту. Ремонт Ви робили так би мовити на добровільних засадах або в обмін на прописані в договорі обов’язкові для відпрацювання на користь гуртожитку години громадських робіт. Наприклад, мій син наразі також є студентом і живе в гуртожитку. Він періодично відпрацьовує годин (щось перенести, погрузити, прибрати). Хто цього не хоче робити і має борги по годинах, домовляється, що замість відпрацювання зробить ремонт, купить якісь матеріали (дівчата навіть квіти для озеленення купували). Окрім того години окрім обов’язкових для всіх можуть нараховуватись додаткові за неналежну поведінку (паління у неналежних місцях, порушення режиму тощо).
Комментировать
Игорь
Здравствуйте, а скажите пожалуйста, если друга выселили из общежития, он имеет право повторно подать документы в общежитие на следующий год?
Виктория
Здравствуйте! Такая проблема: Соседка по комнате приняла другую веру. Теперь каждую ночь просыпаюсь от яркого света в комнате Да и вообще ведёт себя ночью максимально громко. Спать невозможно (беруши и маски для сна не спасают). Пыталась поговорить по разному: и спокойно и скандал вспыхивал по среди ночи. Реакции ноль. Есть ли смысл идти к коменданту жаловаться?или как можно решить эту ситуацию?
123
Для Виктория: якраз єдиний спосіб владнати конфлікт не просто йти до комендант, а юажано писати письмові скарги про порушення режиму проживання. Якщо порушення будуть систематичними її мають право виселити з гуртожитку. Шуміти взагалі після 22.00 забороняється і це є підставою викликати поліцію. PS просто цікаво, а що це за релігія, де вночі слід шуміти та вмикати світло, може якась секта, то це окрема стаття для поліції
Комментировать
Наталия
Доброе утро,скажите пожалуйста, правомерно ли требование замены унитаза,если ребенок заканчивает первый курс и переходит на второй,а для подписания паспорта о сдаче одной комнаты и поселения в другую требуют поставить новый унитаз
Олександра
Підкажіть, будь ласка, чи має адміністрація гуртожитку право обмежувати вхід гостям, які мають з собою документ, що підтверджує особистість? Вже багато років у гуртожитках нашого університету є заборона на вхід гостей на канікулах, карантині та святах (в цілому близько 4-х місяців на рік не можна приводити гостей).
Олександра
Для Олександра: за карантин написала не думаючи, заборона є логічною. але чи має вона право бути на канікулах і на святах? (на святах не один-два дні, а іноді весь тиждень)
Комментировать
Юрий
Підкажіть будь ласка, така ситуація в кімнаті мешкає 3 студента , потім двоє переїжджають на квартиру, остаюсь я сам, місця пустують.! До мене починають підселяти заочників так як місця не можуть пуступати, потім вони виїжджають. І через деякий час комендант гуртожитку говорить мені що в гуртожиток поселяється жінка з дитиною, при цьому вона вже заплатила за три місця і написала заяву буде поселятись як працівник,вона хоче жити сама з дитиною. Но при цьому вільної кімнати немає, но директор сказав коменданту(їй), щоб вона розміщала студентів, і виходить що вона мені каже щоб я переселився в іншу кімнату , щоб для жінки було місце, но я відмовляюсь так як нехочу переселятися бо над дипломом зараз працюю і я зробив ремонт косметичний в кімнаті, також попривозив багато мебелі і холодильник з дому, і я не хочу поселятися в якусь іншу кімнату бо там погані умови, ну і для мене це зовсім незручно. Підкажіть як утримати кімнату і остатися!????
Мда
Для Юрий: в такой ситуации, кто подмажет, тот и останется жить в комнате, украинские реалии в общагах таковы.
777
Для Юрий: а платите Вт за трьох? У випадку, коли кімната розрахована на 3, а проживає 1, то і оплачувати він має за 3-х, або перебиратись у іншу кімнаті де є вільне місце. Якщо Ви оплачуєте за 3-х, то Вас не повинні виселити.
Юрий
Плачу за одного, но ходив з комендантом до директора щоб домовитись платить за трьох но по закону студент коледжу немає право платити за три місця тільки за одне!
Комментировать
Вячеслав
Если я закончил учебу но не выписался. Что тогда с моей пропиской? Выписали меня с общежития без моего ведома?
екатерина
Что делать если администрация не реагирует на жалобу студента на старшие курсы, старшокурсники отбирают у студентов деньги, еду и личные вещи, ночью распивают алкоголь и курят, И НЕ ДАЮТ СПАТЬ, так же за устраиваю темную И БЬЮТ. А переселить ребенка в другое место нет возможности. ?
777
Для екатерина: так нехай викликає поліцію, та пише заяву про нанесення тілесних пошкоджень, крадіжку.
Комментировать
Olga1974
Дочка переселяється в гуртожиток мед.університету, так як там навчається. Прописана і стоїть на військовому обліку вдома, в іншій області. за гуртожиток заплатила наперед за 6 міс. Чи обов’язково їй зніматися з військового обліку і прописуватися в гуртожитку?
Катерина
Що робити якщо син з багатодітної родини і примусово всіх студентів заставляють робити ремонт, це при тому що за власні кошти ставили вікна, тепер ремонт, якщо відмовляються то виселяють. Сьогодні непускали до общежития тих хто не робить ремонт в своїх кімнатах.Общежитие 11, Универ НУБІП
Галина
Для Катерина: А що написано в договорі, який підписували при поселення? Зазвичай для проживаючих передбачені часи відпрацювання громадських робіт (наприклад в КПК - це 2 години кожного місяця). Якщо громадські роботи не відпрацьовуються, то адміністрація гуртожитку зазвичай пропонує їх закрити іншим чином (зробити ремонт власними силами, придбати матеріали для ремонту або озеленення території тощо). Якщо подібні речі не передбачені договором, або виконуються вчасно, то буь-які претензії з боку адміністрації гуртожитку не законні.
Комментировать
Daria
А что вот делать? Я заплатила до марта, а сейчас только февраль и коменда требует чтобы я оплатила полностью за проживание, но у меня получается помесячно. И она говорит, что меня выселят из общежития. Это вообще возможно?
777
Для Daria: ні. Якщо заплачено хоча б за місяць наперед ніхто виселити права не має. Якщо буде погрожувати Вам, погрожуйте їй судом про компенсацію не лише матеріальних (пов’язаних з виселенням та поселенням на новому місці), а і моральних збитків. Те що в договорі можливо виш прописав оплату за півроку наперед не є підставою про виселення. Вони взагалі не мали права так робити. Навіть квартири здають з оплатою наперед максимум 2місяці
Комментировать
Ро
Скажіть, будь ласка, чи можуть поселити дівчину з хлопцем? Якщо просити) може в когось були такі випадки)
Галина
Для Ро: Ні не можуть. Якщо одружені можуть претендувати на сімейний гуртожиток (дехто так спеціально робить ще й беруть через знайомих довідку про вагітність, тоді більше шансів отримати кімнату). Якщо не офіційно, то бувають випадки, коли в кімнаті прописані, наприклад, хлопці, які не проживають і тоді дівчина, яка прописана в іншій кімнаті цього ж гуртожитку, фактично живе разом з хлопцем.
Ді
Для Галина: а якщо платити в кімнаті за трьох, а буде жити там пара.. таке можливо?
Комментировать
Олег
Доброго дня.Посварився із завідувачем гуртожитку.І тепер вона кожного дня приходить до нас у блок, і каже, що у нас "бурдно". Хотів би взнати, як закон трактує поняття "брудно" і "чисто".Дякую.
Женя
Здравствуйте. Скажите пожалуйста, есть какой-то закон, в котором идёт речь о расстоянии общежития от учебного заведения? У нас есть два общежития - ближнее и дальнее. Из дальнего в академию ехать полтора часа. А в ближнем «нет мест», хотя иностранные студенты живут по одному в комнате (а должны по 3-4). Заранее спасибо за ответ.
Галина
Для Женя: Ні немає.
Комментировать
Олінка
Підскажіть, гуртожиток закривається о 20:00 чи може *вахтьор* не випустити?? Також чи має бути хоть якась мед-сестра, (в нашому випадку був випадок коли людині стало погано — ніхто й не підійшов навіть подивитись що сталось) і без нашого відома нишпорять по кімнаті коли ми ненавчаємось у їхньому навчальному закладі, просто знімаємо кімнату (а навчаємось в іншому закладі, договір є де написана фамілія, ім’я, скільки платимо та яка кімната).... Іноді МИ ТУТ ВСІ ПРОСТО **В БЕШЕНСТВІ**
Галина
Для Олінка: Закривати гуртожиток о 20.00 ніхто не має права. Після 22.00 можут не пускати сторонніх осіб до гуртожитку, але тих хто проживає в гуртожитку черговий має впускати і випускати в будт-який час доби. Медична сестра штатним розписом гуртожитків не передбачена. Якщо людині стало погано, маєте викликати швидку допомогу а не дивитись що буде. Нишпорити по кімнатах без присутності тих хто проживає в кімнатах ніхто не має права (це не залежить від того на підставі чого Ви проживаєте там).
Комментировать
Анна
Чи має право студент на проживання в гуртожитку який перебуває на обліку в психіатра?Якщо має, то підкажіть закон який це підтверджує
Галина
Для Анна: Ви не правильно підходите до проблеми. Це обмеження встановлюються законом. Якщо ніде немає обмеження про проживання, значить має право проживати. Якщо буде порушувати режим та створювати проблеми для співмешканців, то можуть виселити.
Комментировать

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!