Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Екатерина
Добрий день, чи можу я претендувати на гуртожиток після вступу на 1 курс? Завчасно дякую
989
Для Екатерина: 1якщо у вишу є гуртожиток, 2 якщо Ви не місцева.
Комментировать
Катя
Здраствуйте , а могу ли я заселиться в другую общагу университета к которой не привязанный мой факультет?
Дарья
Добрый день, скажите пожалуйста, студенты которые проживают общежитие должны платить за коммунальные услуги?
Галина
Для Дарья: вам виставлять рахунок в якому будуть і комунальні послуги. окремо вони не сплачуються. Окремо зазвичай вимагають лише доплату за електроенергію, якщо в кімнаті є електроприбори (холодильник, мікрохвильовка тощо)
Іра
А прилади для волосся, наприклад,( плойка, фен) також за окремим тарифом? Якщо використовувати, скажемо, всього двічі на тиждень, то все одно рахунок виписують?
Комментировать
Анна
ТАК дитина неповнолітня 15років батьки будуть відсутні при поселенні.Заселятись і оформлюватись,реєструватись буде з бабусею.Сказали що треба написати заяву.Питання яку?За яким зразком.Підкажіть будь ласка
Галина
Для Анна: Чому Ви питаєте тут? Питайте в навчальному закладі. Можливо це якісь вимоги конкретного вишу. Всі діти поселяються до гуртожитку неповнолітніми, бо в коледж та ПТУ вступають в 15 років, а в університет в 17 років. Мій син також поселявся в 17 років і я там присутня не була взагалі і жодної заяви не писала. Якщо треба якусь заяву, то напише бабуся. В чому проблема?
Комментировать
Анна
Доброго дня.Яку треба писати заяву батькам неповнолітньої дитини при поселенні в гуртожиток без присутності батьків
Галина
Для Анна Ніяк. А навіщо? У вас в гуртожитку вимагають заяву від батьків? Перший раз таке сустрічаю
Комментировать
Елена
Возможен ли такой вариант, чтобы меня заселили в общежитие только на 1 месяц (сентябрь), если я точно знаю что с октября заселюсь в другое место. Или там заселяют сразу на большой период времени?(на весь учебный год)?
Галина
Для Елена: теоретично можливо. але проблематично. Зазвичай селять на рік. А на місяць можна заселитись як сторонній особі (там плата вища), але їх селіть вже в жовтні, коли точно відомо скільки вільних місць залишилось (а Вам якраз треба лише до жовтня). В багатьох гуртожитках беруть плату за півроку наперед (або мінімум за 2 місяці) і виселетись та повернути кошти це велика проблема. Спробуйте взнати в коменданта 9але він навряд чи теж зараз допоможе, бо залежить від направлень, які видає деканат. набагато простіше поселитись на 1 місяць в середині року, а не в період заселення. Не хочете жити в гуртожитку, краще не починайте. Але як говорить правило: "кожен справжній студент має хоча б рік прожити в гуртожитку".
Елена
А почему мне придется платить больше как постороннему человеку, если я студента их ВУЗА? Поступила на контракт. Знаю что бюджетники всегда в приоритете, но ведь я не посторонний человек, а такой же студент их вуза как и все остальные) или вы имеете в виду что придется заплатить больше, т.к. заселяюсь не на год (как все), а на маленький период времени?
Галина
Для Елена: Вас заселять не як в гуртожиток на постійне місце проживання, а як в готель
Комментировать
Аліна
Доброго дня, чи маю я право перевестись в гуртожиток іншого вузу, якщо мене не влаштовують умови у тому, який надає мені мій вуз? Тобто, якщо я вступаю в Грінченка, чи можу жити в студмістечку КНУ Шевченка?
Галина
Для Аліна: Це слід взнавати в КНУ. В гуртожитках, де достатньо місць можуть селити студентів з інших вишів, але за оплатою як сторонніх осіб (вона вища ніж для своїх студентів) і якщо в гуртожитку є субсидія, то Ви на неї не зможете претендувати. Сторонніх селять вже в жовтні, коли стане відомо скільки залишиться вільних місць після поселення власних студентів.
Retro
Для Алина: вы врядли сможете жить в общежитии КНУ так как там своих студентов некуда селить и администрация договаривается с другими вузами и даже хостелами, чтобы поселить иногородних студентов, параллельно выселяя магистров и т.д. Всех желающих удается поселить только к концу ноября.
Комментировать
Анна
Здравствуйте. Обязательно ли при заселении выписываться из квартиры, не будучи совершеннолетнии, и прописываться в общежитии?
Галина
Для Анна: Це треба взнавати у виші. Але якщо університет працює з субсидією, то за умови, що Ви будете там прописані зможете претендувати на субсидію, а якщо ні то не зможете. ( в мене син на 1 курсі платив в зимовий період 85,5 грн. бо на іншу суму йшла субсидія. І до чого тут повноліття? Всі хто вступає не є повнолітніми, бо коли закінчують 11 класів мають 17 років, а 9 класів - 15.
Комментировать
Виктор
Здравствуйте, у меня в общежитии постоянная прописка. Я являюсь ребенком-сиротой. Закончил 4 курса, теперь нужно ехать на экзамены на неделю примерно, для поступления на магистратуру. Могу ли я бесплатно проживать эту неделю в общежитии или нужно платить как и всем. Я задавал вопрос главе общежития, она сказала, что не существует никаких условий для бесплатного проживания летом.
Галина
Для Виктор: Вона права. прописка в гуртожитку апріорі є тимчасовою. Оскільки відповідно до нормативних актів в гуртожитках навчальних закладів прописують лише на час навчання і протягом 2 тижнів після закінчення навчального закладу мають виписати (автоматично і без Вашої згоди). Ви ВНЗ закінчили (4 курси це бакалаврат) і відповідно мали бути виписані та звернутись в соцзахист щодо надання Вам соціального житла 9якщо у Вас немає власного). Наразі Ви не є студентом, а лише абітурієнт для вступу в магістратуру. Зазвичай в навчальних закладах особи з числа дітей-сиріт та внутрішньо-переміщених осіб забезпечують поселення на літній період (в тому числі допущених до іспитів в магістратуру) за окремим розпорядженням ректорату. Тому підійдіть в ректорат та з’ясуйте чи є дане розпорядження та чи можуть вони вам надати направлення на поселення (заяву про проживання влітку, як я розумію, Ви не писали).
Виктор
я был в домеуправления, мне сказали, что прописка по факту полная, а не временная, когда паспорт посмотрели. И в деканате сказали, что выписываться не нужно с общаги, если на магистратуру иду
Галина
Для Виктор: а направлення на поселення вони дали? Як "домоуправленіє"бачить яка прописка? Прописка ніде не позначається постійна чи тимчасова. просто прописка в гуртожитках навчальних закладів передбачина лише на час навчання. Ви уявляєте, що було б якби звідти ніхто не виписувався? Нові студенти не могли б заселитись, а там би вже жили дідусі (колишні студенти) зі своїми онуками
Комментировать
Саша
Доброго дня!Скажіть будь ласка, чи могли мене виписати з гуртожитку, якщо я вже рік там не проживаю,але навчаюсь на заочній формі?
Галина
Для Саша: так. Заочникам гуртожиток не надається.
Саша
А якщо ця прописка проходила в інших документах, то вона може бути дійсною?
Retro
Сейчас нет прописки, а есть регистрация в реестре территориальной громады. Без вашего заявления или решения суда ( по обращению собственника помещения при непроживании более 6 месяцев) вашу регистрацию никто не изменит.
Комментировать
Irina12
Ирина Добрый день,скажите пожалуйста,у меня возникла такая проблема. Я училась и закончила бакалавр,и прописана в общежитии при университете, теперь решила поступать в магистратуру , документы не забрала ещё с вуза ,а я по закону считаюсь ребенком сиротой ,та без батьківського піклування ,и теперь когда я захожу в общежитии ,мне заявляют ,что я чужая ,что обязана платит ,потому как ещё не поступила,хотя я не высылалась , приехала только на неделю чтоб документы подать и сдать вступительные экзамен ,и всё ,а они заявляют, что чужая, что я обязана заплатить. Скажите пожалуйста,они правы , есть ли какой закон ,о праве выселения студентов детей- сирот?!На каком оснований они делают такие выводы ,если у меня действительно нет возможности оплатить.
989
Для Irina12: Ну взагалі, тудентів виписують з гуртожитку протягом 2 тижнів після закінчення навчання, або відрахування. Якщо Ви хотіли залишитись, Ви мали владнати це питання до того як поїхали. Зазвичай в червні пишуть заяи. Вам би не відмовили, як сироті. Але Ви цього не зробили і Вас автоматично виселили. Тепер Ви дійсно стороння особа, яка не має права на проживання. Можете бути заново заселені після вступу до магістратури. Спробуйте владнати через деканат
Irina12
Дякую за відповідь,а скажіть ще такий нюанс,коли мене прописували в гуртожиток,то мене виписали з мого місця проживання і тепер я не можу знов прописатися обратно прописку восстановить ,так как мої бабусі та дідуся нема в живих та і дом в спадок дістався молодшому сину,як мені теперь бути,якщо я їм казала що не треба виписувати мене з дому ,але вони мене взяли та прописали в гуртожиток,хоча я розумію,що так потрібно,тепер виходить ,що я ще без місця регістрації ,якщо можете пізкажить куди звертатись та як бути в такій ситуації?!
989
Для Irina12: вам як дитині-сироті мають надати соціальне житло. звертайтесь в органи соціального захисту.
Комментировать
Ирина
Добрый день,скажите пожалуйста,у меня возникла такая проблема. Я училась и закончила бакалавр,решила поступать в магистратуру , документы не забрала ещё с вуза ,а я по закону считают ребенком сиротой ,и теперь когда я захожу в общежитии ,мне заявляют ,что я чужая ,что обязана платит ,потому как ещё не поступила,хотя я не высылалась , приехала только на неделю чтоб документы подать и сдать вступительные экзамен ,и всё а они заявляют что чужая что я обязана заплатить. Скажите пожалуйста,они правы , есть ли какой закон ,о праве вычисления студентов детей сирот?!
Діана
Доброго дня, скажіть, будь ласка, чи можна двом першокурсницям посилитися в одну кімнату гуртожитку, якщо вони навчаються на різних спеціальностях одного університету
Галина
Для Діана: Це треба взнавати у виші. Спеціальності на різних факультетах чи ні? зазвичай в вишах гуртожиток закріплений за декількома факультетами. Якщо в гуртожитку є місця, то можна поселитись з факультету за яким закріплений інший гуртожиток. Але все це слід з’ясовувати в самому виші
Комментировать
Антон
Добрый день! Рассказываю ситуацию. У нас с общежития нужно было выехать до 01.07. Я выехал с общежития вовремя, но не было возможности забрать из комнаты свои личные вещи (а вещей было много). При этом, в комнате оставался проживать парень, на время летних каникул. Спустя 3 дня, он сообщил мне, что во время того когда его не было в комнате вещи все вынесли уборщицы. Комендант общежития аргументировала это тем, что вещи нужно было вынести из комнаты во время выселения. На данный момент, комната пуста. Добиться конкретных объяснений от комендантши - нереально. Вопрос: имеют ли работники общежития или тот же комендант право самостоятельно распоряжаться чужими вещами и выбрасывать их?!?!? Подскажите, как поступить в этой ситуации. Имею ли я право написать заявление в полицию? Очень было много важных мне вещей!
Галина
Для Антон: Ну тут питання до хлопця, який залишився в кімнаті. Кімнату дійсно слід було звільнити повністю, а речі можна було залишити у камері схову гуртожитку. Але якщо Ви їх залишили на товариша, то саме він мав за них відповідати. Жоден комендант без нього нічого винести не міг. Як це Ви собі уявляєте: людина живе в кімнаті, без його відома хтось заходить і щось забирає. Речі що були підписані? Як комендант знала, які речі Ваші а які його? Якби речі були забрані з повністю зданої кімнати - це одне. І комендант дійсно не просто мав би право, але й змушений був би винести речі, які невідомо кому належать, оскільки люди з кімнати виселились. І зовсім інше, коли в кімнаті проживає людина. Навіть, якщо в кімнату зайшли без його присутності, автоматично, речі, які знаходяться в кімнаті, вважаються його речами
Антон
То есть комендант имеет полное право распоряжаться чужими вещами и выбрасывать их? Хочу обратить внимание, что вещи были именно выброшены!!
Галина
Для Антон: Вони нічиї. Загалом мали б занести в якусь комору і витребовувати потім оплату за збереження. Ви кімнату здали і обхідний підписали, чим підтвердили, що Ваших речей там не залишилось. тепер ще доведіть, що вони Ваші. За документами кімнату Ви залишили пустою
Комментировать
Елена
Здравствуйте, у меня такой вопррс. Моя дочь проживает в общежитии, и в летний период устроилась не официально на работу, ей 17 лет. За летние месяца оплачено, коммендант требует выселиться. т.к. с ее слов, правилами общежития это запрещено
989
Для Елена: взагалі комендант права. В літній період родлять ремонти, дератизацію. Але бавають виключення. Зазвичай, студенти, які збираються лишитись, наперед пишуть заяву і на них видають наказ. При цьому, якщо залишаються через роботу, надають довідку з місця роботи. Оплата в літні періоди нараховується не як для студентів, а як для сторонніх осіб. Ваша донька,як я розумію не зробила нічого аби взнати як залишитись законно. Тепер в неї не закритий обхідний і її можуть взагалі позбавити місця в гуртожитку за порушення режиму проживання. Тому швидко розрулюйте ситуацію
Комментировать
Екатерина
Здравствуйте, может ли студент проживать в общежитии летом, если он заплатил за эти месяцы? Существуют ли законы/правила по этому поводу? Как студенту получить право на проживание в общежитии летом, если он бездомный? (В договоре этого пункта нет).
1651
Для Екатерина: в більшості вишів слід писати завчасно заявку щодо бажання залишитись на літо. Дехто вимагає довідку про працевлаштування. Оплата є вищою за літні місяці (як для сторонніх осіб). Також залишаються внутрішньопереміщені особи та діти-сироти. А що означає бездомний? Є ж місце де в нього була постійна прописка (в гуртожитку - тимчасова)
Андрей
Нет такого понятия как временная прописка . Прописан студент в общежитии (постоянная прописка ).
1651
Для Андрей: є таке поняття в студентські гуртожитуи прописують лише на час навчання в закладі. І як тільки студеет закінчує (або його відраховуютт), його відразу виписують з гуртожитку незалажно від його бажання і присутності. При звичайній прописці таке зробити можна лише через суд.
Комментировать
Татьяна
Здравствуйте. Подскажите пожалуйста,имеют ли право переселять дочку в другую комнату, если год назад в комнате сделали ремонт . Сейчас вынуждают написать заявление на перевод в другую комнату.
555
Для Татьяна: так мають право. Навряд чи Ви підписували договір на проживання доньки саме в цій кімнаті за умови здійснення ремонту та підписували акт виконаних робіт
Татьяна
Спасибо большое. Ещё хочу узнать , прописка как то влияет на закрепление комнаты за студентом или нет
555
Для Татьяна: Ні. Донька прописана в гуртожитку, а не в конкретній кімнаті. Кімнату адміністрація гуртожитку має право змінювати за потреби. Коли я навчалась, нас щороку в червні виселяли з кімнати і на наступний рік заселяли заново, якщо повезе, в ту саму кімнату, якщо ні, то в іншу. Якщо хтось хотів закріпитись в якійсь кімнаті вирішував це особисто з адміністрацією гуртожитку (тато моєх подруги (директор рибгоспу) завіз багажник білих амурів, але це не завадило тому, що через рік в цій кімнаті, коли ми приїхали на поселення, вже жив інший хлопець. Як то кажуть, хто встиг раніше і дав більше, той і в шоколаді). Немає ніяких вимог в чинній нормативній базі, які б зобов’язували адміністрації студентських гуртожитків закріплювати кімнати за студентами. Так само, як і немає вимоги щодо ремонту. Ремонт Ви робили так би мовити на добровільних засадах або в обмін на прописані в договорі обов’язкові для відпрацювання на користь гуртожитку години громадських робіт. Наприклад, мій син наразі також є студентом і живе в гуртожитку. Він періодично відпрацьовує годин (щось перенести, погрузити, прибрати). Хто цього не хоче робити і має борги по годинах, домовляється, що замість відпрацювання зробить ремонт, купить якісь матеріали (дівчата навіть квіти для озеленення купували). Окрім того години окрім обов’язкових для всіх можуть нараховуватись додаткові за неналежну поведінку (паління у неналежних місцях, порушення режиму тощо).
Комментировать
Игорь
Здравствуйте, а скажите пожалуйста, если друга выселили из общежития, он имеет право повторно подать документы в общежитие на следующий год?
Виктория
Здравствуйте! Такая проблема: Соседка по комнате приняла другую веру. Теперь каждую ночь просыпаюсь от яркого света в комнате Да и вообще ведёт себя ночью максимально громко. Спать невозможно (беруши и маски для сна не спасают). Пыталась поговорить по разному: и спокойно и скандал вспыхивал по среди ночи. Реакции ноль. Есть ли смысл идти к коменданту жаловаться?или как можно решить эту ситуацию?
123
Для Виктория: якраз єдиний спосіб владнати конфлікт не просто йти до комендант, а юажано писати письмові скарги про порушення режиму проживання. Якщо порушення будуть систематичними її мають право виселити з гуртожитку. Шуміти взагалі після 22.00 забороняється і це є підставою викликати поліцію. PS просто цікаво, а що це за релігія, де вночі слід шуміти та вмикати світло, може якась секта, то це окрема стаття для поліції
Комментировать
Наталия
Доброе утро,скажите пожалуйста, правомерно ли требование замены унитаза,если ребенок заканчивает первый курс и переходит на второй,а для подписания паспорта о сдаче одной комнаты и поселения в другую требуют поставить новый унитаз

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!