Чи насправді вступлять діти шахтарів поза конкурсом?

Схоже, керування країною за принципом «розвели, як кошенят», в Україні утверджується як норма взаємовідносин влади з народом

Чи насправді вступлять діти шахтарів поза конкурсом?

Як інакше можна назвати ситуацію, що складається зараз в українській вступній кампанії 2012. З подачі провладної більшості у Верховній Раді, з 25 липня набрала чинності нова редакція п’ятої статті Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Ці зміни у законодавстві дають можливість дітям шахтарів вступати до ВНЗ поза конкурсом. Але з реалізацією цих можливостей є суттєві проблеми.

Відповідно до названого вище Закону, вступати поза конкурсом отримали можливість нові категорії громадян. Серед них: «Шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та які мають стаж підземної роботи не менш як 15 років». Ці вступники можуть бути зараховані до державних і комунальних ВНЗ та ПТУ на навчання за державним замовленням, лише просто обравши спеціальність.

Те, що це ініціатива влади змінює правила вступу вже в розпалі вступної кампанії, може свідчити про чергову подачку для свого електорату напередодні виборів. Без сумніву, професія шахтаря заслуговує великої поваги. А люди, які обирають її з власної волі чи з волею долі – заслуговують на повагу і особливе ставлення з боку держави та суспільства. Але це ставлення має бути реальним, а не уявним або підкупним.

Якби влада дійсно хотіла поліпшити можливості цієї категорії громадян реалізувати свою мрію на доступ до безкоштовного навчання в престижному вузі, вона збільшила б кількість місць держзамовлення. Принаймні, пропорційно збільшенню кількості випускників шкіл – до 40 відсотків, а не на 16.

Зараз ця ініціатива від партії влади реалізувати можливість вступу таким пільговикам досить сумнівна. Більше того, вона сприяє виникненню непорозуміння і може викликати громадське обурення. Адже вона створює умови для непорозумінь при подачі документів. Вона призводить до того, що кардинально міняє картину, яка вже є в приймальних комісіях вузів. А справа ось в чому.

Відбудеться переформатування рейтингового списку. Вступники, які захочуть скористатися своїм правом за Законом, автоматично мають бути в списку на прохідних позиціях державного замовлення. Це означає, що втратять місця на навчання за кошти держави ті, хто мав достатньо високий прохідний бал, але не має жодних пільг чи навіть ті, хто також пільги мають.

Але головне, що влада знову обманює свого виборця. Відповідно до затверджених умов прийому у 2012 році, приймальні комісії вузів мають право встановлювати кількість пільгових місць з розрахунку не більше 25 відсотків держзамовлення по кожному напряму (спеціальності). Не слід забувати, що на ці місця вже претендують і подали заяви абітурієнти, яким надано таке право згідно із Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". А також, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, інваліди I-ІI груп. Крім того, ще діти, постраждалі від Чорнобильської катастрофи та діти військовослужбовців, працівників інших силових структур, загиблих під час несення служби.

Що ж виходить фактично. А те, що вступник з пільгою, згідно із законом про підвищення престижності шахтарської праці, протиставляється цілому списку інших пільговиків. Тих, які, на цій стадії, майже завершення вступної кампанії, вже розуміли, які в них шанси на прохідні місця в рейтингу. І розуміють, що вони можуть втратити.

Так ще одна ініціатива від влади стає обманом і підкупом.

Автор: Лілія Гриневич

Освіта.ua
30.07.2012

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга Ильницкая
Никаие дети шахтеров никуда не поступлят, ибо все уже проплачено денежными батеньками. Это вам не советское образование
Натлья
Для Ольга Ильницкая: Не можна так говорити. Діти вступають, якщо вони навчалися у школі , якщо мають знання. Можу це стверджувати на прикладах вступу дітей з моєї школи. І діти шахтарів вступають по льготах, тільки не навчаються. Можливо льготу треба було залиши тільки на вступ до гірничого інституту. це і підняло престиж
Комментировать
Яна Шеремет (Лысенко)
А я вообще не понимаю какая связь между повышением престижности шахтерского труда и особыми условиями для поступления в вузы для детей шахтеров? Достоин человек учиться в вузе за государственный счет или нет должно определять только одно - его уровень знаний и интеллекта, его баллы за аттеста и ЗНО а не социальный статус его родителей! Почему одни дети должны годами выкладываться, работать над собой, чтобы иметь возможность получить высшее образоавние, а другие могут учиться на тройки, а потом, не ударив палец о палец, получить всё, что пожелают?! Заработали льготы их РОДИТЕЛИ, сами они еще не принесли государству никакой пользы. Ну, подкупите шахтеров, удержите их в шахте. А что дальше? Какими специалистами станут те, кто без льготы не мог бы расчиывать и на ПТУ? Они оправдают израсходованные на них государственные средства? Создавайте ШАХТЕРАМ достойные условия и оплату труда: обеспечивайте ИХ бесплатным питание, оздоровлением, жильем. А чада пусть сначала поработают
Domina Mark
Молодцы!!!Умнички!!"Прекрасный" закон!!!!!!!Сегодня в АГРАРНОМ ??? университете в списках фигурировали фамилии с "Ш"(дети шахтеров!!!!!)
Олег
Підтримую Володимира! Просто, є підхід політичний, а мав би бути державницький! Політичний - нате вам ось зараз так, а там - хоч потоп! А державнийцький міг би бути, наприклад, ці всі пільги замінити адресною підтримкою. Бо ми ж добре розуміємо, що за всі пільги також хтось платить! Немає безкоштовного навчання! Державне замовлення - це не безкоштовна освіта! Просто зараз все так закручено, що віддуваються за систему або громадяни, або вузи! Частіше - останні...
sceptik
"Якби влада дійсно хотіла поліпшити можливості цієї категорії громадян реалізувати свою мрію на доступ до безкоштовного навчання в престижному вузі, вона збільшила б кількість місць держзамовлення. Принаймні, пропорційно збільшенню кількості випускників шкіл – до 40 відсотків, а не на 16"-спорное утверждение.Улучшить возможности той или иной категории трудящихся можно только достойной оплатой труда и реально работающими законами,защищающими от произвола и безответственности работодателей,бюрократов и т.д.Все остальное-от лукавого.ВЫБОРЫ впереди!!!
Володимир
Реальні пільги для вступу насправді є. Але проаналізуйте списки пільговиків за напрямами поданих заяв - всі чомусь рвуться бути юристами та лікарями (не Бог стануть). Зрозуміло, що всім, а особливо тим, хто має 500-600 балів пільгових місць не вистачить. Невже абітурієнти з такими балами настільки тупі, що навіть цього не розуміють, а вірять у кинуту їм кістку розбрату?