Студентов-контрактников поддержат льготными кредитами

Правительство готовит программу льготного кредитования студентов-контрактников в условиях войны

Студентов-контрактников поддержат льготными кредитами

Правительство совместно с Нацбанком Украины готовит программу льготного кредитования для студентов-контрактников в условиях войны.

Об этом сообщил министр образования Сергей Шкарлет в ходе телемарафона «Єдині новини».

По его словам, почти готова программа банковской поддержки студентов на очень малый процент и на долговременной основе кредитования.

«Те, кто сейчас учится на контракте, смогут воспользоваться этой программой», - отметил Сергей Шкарлет.

Он также подчеркнул, что государство не может финансировать студентов-контрактников дополнительными средствами из государственного бюджета, потому что принятый бюджет не может пересматриваться.

«Ищем другие механизмы поддержки таких студентов», – подчеркнул Сергей Шкарлет.

В частности, Министр образования напомнил ректорам, что в рамках финансовой автономии университеты могут дать своим студентам рассрочки на обучение, дополнительные стипендии или другие стимулы.

«Каждый ректор в рамках своей компетенции тоже может существенно поддержать студентов-контрактников», - подчеркнул Сергей Шкарлет.

Освіта.ua
15.04.2022

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
БОй
Сейчас бюджет на 4 курса составляет около 40 -50 тыс грн, даже если процент малый не все потянут кредит. Лучше бы государство давало рассрочку, а не вытряхивало последние деньги с населения. Сейчас вузы каждый месяц требуют оплату.
Галина
Для БОй: а до чого тут держава? Ви ж укладаєте договір не з державою, а з вишом. Якщо Ви не можете потягти контракт, то не йдіть на нього. Ніхто з вас останні гроші не витягає. Не вступили на бюджет до вишу, вступайте на бюджет в коледж. І там не тягнете - пту приймають всіх охочих. Можна взагалі піти попрацювати, а тоді вже вирішити чи потрібна вам вища освіта.
Ирина
Галина, Вас або Вашу родину не торкнулося питання воєнного стану та війни в країні загалом? тоді ми за Вас дуже раді! Люди залишилися без чогось навіть мінімального (води, домівки, їжі...), виїхали голі-босі, дякую, що живі! я не кажу про тих, хто скористався нагодою прости виїхати за кордон.... і ось сидить у селі такий студент, намагається між тополем та дубом інтернет спіймати, щоб вийти на пару до викладача та здобути знання! знання - це вклад не лише у себе, як розвиток особистості, а вклад у майбутнє галузі, майбутнє держави! а батьки залишились без роботи і нема чим платити... то що? кинути на призволяще, відповідно Вашій логіці? загалом в державі багато людей залишилось без роботи, зарплатні знижено або повна відсутність зарплати. На Вашу думку, на контракт вступають лише недостойні бюджету, тобто з нижчим рівнем інтелектуальних можливостей люди? Ви серйозно? тоді мені Вас шкода й додати нічого.... і як це держава не до чого? що це за така логіка? тобто захищаємо ми державу, податки сплачуємо в державу, але кожен має виплутуватися, як може? Мають існувати програми державної підтримки! це якщо ми хочемо, щоб у країні залишалася молодь, навчалася, перетворювалася на фахівців своєї галузі та підіймала економіку країни, розвивали, розбудовували нашу державу!
Галина
Для Ирина: до чого тут воєнний стан? Мене і мою родину жодним чином не торкнулось навчання на контракті. Я ще в першому класі сину сказала, що ніколи не буду платити за його навчання. Якщо він хоче вчитись, то має вчитись, а якщо не хоче, то є безліч чудових спеціальностей, які не потребують вищої освіти. І мені відверто шкода батьків, які вкладаються в освіту своїх дітей, а вони потім з дипломами працюють на пошті, в супермаркеті, офіціантами, різноробами. Мій син вже в магістратурі на бюджеті вчиться
Комментировать