Де місце мікровисновків у власному висловленні?

Вирішивши скористатися мікровисновками варто пам’ятати, що до кожного блоку «аргумент+приклад» повинен бути свій мікровисновок.

Обравши для власного висловлення композицію, що передбачає мікровисновки, варто намагатися їх розташувати в такі два способи:

  • відразу після прикладів у тих самих абзацах (див. приклад);
  • відразу після прикладів у наступному абзаці (див. приклад).

Увага! Вирішивши скористатися мікровисновками при структуруванні змісту власного висловлення, варто пам’ятати, що до кожного блоку «аргумент+приклад» повинен бути свій мікровисновок. Цього вимагає принцип логічності й гармонійності викладу міркувань.

Приклад мікровисновку, що розташований відразу після прикладу в тому самому абзаці, що й приклад

Аргумент. …. Приклад. Прикладом людини, яка дуже ретельно обмірковує всі важливі рішення, для мене є мій батько. Бути поміркованим, не гарячковитим у прийнятті значущих рішень його навчило життя: оскільки він займається бізнесом, то йому завжди важливо обдумати кожен свій крок, адже в цій справі, як відомо, будь-яке неправильне, непроаналізоване рішення може призвести в найкращому випадку до значних збитків, а в найгіршому – до втрати бізнесу. Звичайно, як і будь-який бізнесмен, батько інколи, в окремих ситуаціях, змушений приймати й швидкі, гарячковиті рішення, однак загальним його принципом у веденні бізнесу, та й у житті, є народна приказка: «Сім разів відміряй – один раз відріж». Саме дотримання цього принципу допомагає моєму батькові вже 20 років доволі успішно займатися улюбленою й водночас прибутковою справою. Мікровисновок. Життєва практика мого батька переконує мене в тому, що лише за умови ретельного обмірковування всіх потенційних варіантів вирішення якоїсь складної проблеми можна сподіватися на те, що прийняте врешті-решт рішення буде найкращим, таким, що допоможе рухатися людині далі до поставленої цілі.

Приклад мікровисновку, що розташований після прикладу в наступному окремому абзаці

Аргумент. …. Приклад. Прикладом людини, яка через власну гарячковитість, нетерплячість, зокрема й у прийнятті рішень, утратила все у своєму житті, є Чіпка Варениченко – головний герой соціально-психологічного роману Панаса Мирного й Івана Білика «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Хлопець, якого нам змальовують брати-письменники, мав запальну натуру. Саме його гарячковитість найчастіше й спричиняла до того, що він у ситуаціях необхідності прийняття значущих рішень, пошуку важливих життєвих відповідей, замість зупинитися й задуматися, бездумно «кидався в прірву» найпершого, а отже, на його думку, найліпшого, рішення. Мені здається, що якраз через це Чіпка випив свою першу чарку оковитої, саме через це він вперше прибив людину зі своїми лихими братчиками Лушнею, Матнею й Пацюком, саме через це хлопець, урешті, утратив усе – свою кохану Галю, свою свободу, свою душу.

Мікровисновок. Цей приклад із класичного твору нашої літератури, мені здається, якнайкраще ілюструє думку про те, що необдуманість у прийнятті рішень – це прямий шлях до катастрофічного провалля, а не до вершин успіху

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев