Що таке теза у власному висловленні?

Теза – це судження, що слугує основою, вихідним пунктом міркувань стосовно якоїсь теми

У тлумачному словнику слово теза пояснене так: 1. Положення, висловлене в книжці, доповіді, статті тощо, правдивість якого треба довести. 2. Положення, що коротко й чітко формулює основну ідею чого-небудь або провідне завдання, що стоїть перед кимось. 3. перев. мн. Коротко сформульовані основні положення доповіді, лекції, статті тощо. У логіці теза – це вихідне положення, що вимагає свого подальшого доведення (Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / Уклад. і голов. ред. В.Т. Бусел. – К. ; Ірпінь : ВТФ «Перун», 2005. – С. 1435). 

Таким чином, теза – це судження (положення, позиція, погляд, твердження), що слугує основою, вихідним пунктом міркувань стосовно якоїсь теми / проблеми й потребує послідовного доведення, аргументування з огляду на її суперечливість, невідповідність загальноприйнятим поглядам на відповідну тему / проблему. 

Іншими словами, теза – це певна ідея, яку треба обґрунтувати, довести. 

Умову відкритого тестового завдання, яка звучить так: «Сформулюйте тезу,» – варто розуміти як пропозицію на початку власного висловлення сформулювати ідею, думку, яку далі треба буде доводити, пояснювати, обґрунтовувати

Увага! Тезу-ідею треба сформулювати чітко й зрозуміло, бо від цього залежить якість подальшого викладу міркувань, легкість пошуку аргументів і прикладів, логічність висновку.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев