Що таке власне висловлення на ЗНО з української мови?

Метою власного висловлення є доведення учасником своєї позиції стосовно проблеми, порушеної в темі відкритого тестового завдання ЗНО з української мови та літератури.

Власне висловлення на ЗНО з української мови та літератури – це своєрідний твір-роздум стосовно певного проблемного, суперечливого питання (проблеми), актуального для сучасної молоді.

Своєрідність власного висловлення як різновиду твору-роздуму зумовлена тим, що: 

  • учасник тестування у власному висловленні повинен не просто поміркувати над запропонованою темою, а довести виправданість своєї позиції стосовно відповідної теми, обґрунтувати свою позицію й проілюструвати свою аргументацію показовими прикладами;
  • учасник тестування повинен написати власне висловлення, керуючись не власними уявленнями про структуру тексту, а дотримуючись вимог, визначених в умові відкритого тестового завдання.

До власного висловлення ставляться чіткі вимоги стосовно:

  • тематики (Про що має бути текст?);
  • змісту (Що обов’язково має бути згадано / подано в тексті?); 
  • композиційної будови (Які змістово-композиційні елементи обов’язково повинні бути в тексті?);
  • мінімального обсягу (Яка мінімальна кількість слів може бути в тексті, щоб його можна було оцінювати?).

Увага! Власне висловлення має певні відмінності від інших видів творів (твору-опису, твору-розповіді, твору-роздуму). Основна відмінність полягає в тому, що метою власного висловлення як тексту є ДОВЕДЕННЯ учасником СВОЄЇ ПОЗИЦІЇ СТОСОВНО ПРОБЛЕМИ, порушеної в темі відкритого тестового завдання.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев