Как сдать ЗНО-2011 на все 200?

В прошлом году я проводила журналистский эксперимент: пошла на ЗНО как участник, прошла три тестирования и, получив сертификат, еще раз поступила в университет (окончательного пакета документов я не подавала) (укр.)

Как сдать ЗНО-2011 на все 200?

Підготовка до ЗНО-2011 у розпалі. Тож вирішила поділитися своїм досвідом з цьогорічними абітурієнтами, як-не-як результати були непогані: з історії України – 198,5 бала, з української мови та літератури – 195,5, з англійської – 178 балів.

Напевно, більшість абітурієнтів вже активно готуються до тестування ЗНО-2011, тож давати поради – з репетитором чи самому – сенсу немає. Скажу лише, що без репетитора до тестування підготуватися можливо (у тестах немає позапрограмних речей), головне – бути організованою людиною, і не тільки хотіти, а й вміти вчитися.

Отже, загальна порада: проженіть геть страх, заспокойтеся і налаштуйтеся на роботу. ЗНО – штука конкретна, двозначностей не терпить, тому й підготовка має бути недвозначно серйозною. Налаштовуйтеся на те, що ви маєте мати конкретні знання: з історії знати дати, з мови знати правила, з літератури – письменників, їхні твори та героїв цих творів. Це у школі за "водичку" могли щось добре поставити, а тести cкладені так, щоб ви сумнівалися між двома ніби правильними відповідями. Тому щодня (або хоч би через день) виділіть собі трохи часу для всіх предметів: годину на один, стільки ж на другий і третій. Щопівгодини робіть короткі перерви: можна музику послухати, відео переглянути, з другом побалакати, "ВКонтакті" посидіти, одне слово, все, аби мізки не закипіли.

Постійно повторюйте матеріал, зробіть собі графік: що і коли повторюєте, але так, щоб не було великих пропусків між темами. Читайте матеріал уважно: кожна дрібниця на ЗНО може виявитися важливою. Якщо вам вже зовсім складно зосередитися, попросіть когось, щоб вас перевіряв.

З чого вчитися? Книгарні рясніють різноманітними довідниками, тестами тощо. На деяких навіть логотипи Центру є. Насправді Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) нічого такого не рекомендував.

Єдина рекомендація – підручники. Адже на їх основі складені завдання ЗНО. А у довідниках буває багато зайвої інформації. Це ще добре. А в одній із книг знайшла кілька помилок. Там було написано, що Зборівський договір Богдан Хмельницький з Польщею уклав у 1651 році, а Білоцерківський – у 1648-му. Має бути навпаки. А діти, які користувалися цією книгою, потім доводили вчителям, що ті неправі.

Ведіть конспекти! Навіть якщо ви займаєтеся з репетитором і щось на заняттях записуєте, створюйте також свій конспект. Якщо ви вивчаєте історію, то записуйте дати подій, причини (не одну, а уважно вичитайте у підручнику всі, бо на ЗНО часто трапляються саме такі завдання: з кількох варіантів вибрати три-чотири правильні). Знати лише один – недостатньо. Щодо дат, то можна скласти окремий перелік, і, коли буде час, за списком себе перевіряти.

Щоразу перед тим, як взятися за вивчення якогось предмета, організуйте самі собі міні-контрольну. Наприклад, словниковий диктант з української мови. Нехай хтось вам продиктує слова, а ви вже подивитеся, на яке правило найбільше зробили помилок. Над цим і попрацюйте більше під час "самозаняття". Чудовий метод для самоконтролю – тест. На сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО) є можливість спробувати тренувальне тестування ЗНО онлайн. Воно побудоване на тестах минулих років. Його можна проходити багато разів, щоразу комп’ютер підбере інші завдання, відразу ж і перевірить. Зробіть загальний тест, подивіться, з якої теми найбільше мінусів, повторіть її. А під кінець зробіть ще тест на цю конкретну тему (на сайті є і такі).

Також тренувальне тестування ЗНО онлайн можна пройти на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО), або купити кілька збірників з тестами. Збірники добрі тим, що там завдання значно різноманітніші. Не факт, що щось з того ви зустрінете у тесті, але цього року я знайшла два схожі завдання. Головне, щоб збірник був якісним, без помилок.

Оскільки ЗНО з української мови і літератури – предмет обов’язковий для складання усім, дам рекомендацію: найкращий спосіб вивчити українську літературу – прочитати всі твори за програмою (на жаль, абітурієнти часто лінуються це робити).

Якщо ж ви складатимете англійську, нехай вас не лякає минулорічний переполох з тестом. Насправді англійська не була такою складною. Просто тест вимагав, щоб абітурієнт не боявся мови, міг розуміти текст, навіть коли не розуміє всіх слів, а це головне. Бо поїдете ви за кордон, не ходитимете ж там постійно зі словником. Тож успішної підготовки до ЗНО!

ЗНО – справді дуже прозора система вступу, головне – мати знання, і ніхто вас не спинить на шляху до омріяного вузу. А наразі не забудьте зареєструватися на тестування. Реєстрація триває з 1 січня до 28 лютого!

Автор: Ольга Читайло

Високий Замок
20.01.2011

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Марина
Мы так к ЗНО готовились: купили по 2 экземпляра справочников в наклейках (довідника у наліпках, вернее). Первым экземпляром обклеили все, что могли. Второй - на шпаргалки. Результатом довольны :)
ФККЛ
з моєю-то натурою,мені треба цю статтю кожного дня перечитувати,аби нормально ЗНО здати))
Эллина
Довольно умный и содержательный совет!!!Буду придерживаться его!!!Спасибо,Ольга)
мария
"ВКонтакті" посидіти... ага!!!!
Аня
Для Андрей: дякую Андрій дуже допомогло))) я скачала всі відповіді і запитання тепер готуюсь)
оксана
Для Аня: Де можна скачять пожалуста подскажи
Комментировать
Никита
что бы нормально сдать ЗНО, надо не паниковать и НЕ ГОТОВИТЬСЯ если вы не учили в школе за 11 лет, вы думаете за 0,5 года вы выучите всю школьную программу?
Лёха
Для Никита: выучим. Я алгебру и начала мат.анализа выучил за 1.5 недели. Так что было бы желание.
оксана
Для Никита: Для Аня:
Комментировать
Саша
какие же вы все тут англичани и умные ) девочка все умно и граммотно описала..и для вашего внимания,прошлого года только 4 процента Украины сдало тесты на 180 баллов..так что,думайте, а не судите ее результаты)
Dmitriy
shame on you, pieces of advice (!), we can't count this noun.
Андрей
Дякую за інформацію. ЗНО - штука серйозна, але я постараюсь його здати )
сс
зайдите на сайт укр центра оцинювання и все там четко прописано
Тетяна
Я закінчила школу ще у 2003 році. Цього року хочу вступити до ВУЗу, але не впевнена, що зможу скласти ЗНО, тому що не маю уявлення як відбувається весь цей процес. Те, що ЗНО - це тести з конкретного предмету, мені зрозуміло, але як реєструватися, де відбувається сам процес і чи можна перескласти?????
Olya
Для caring: та йшлося не про те, щоб похвалитися англійською (178 справді зле, це означає, що помилок було багато),а про інше:країна на загал англійську писала не дуже. Тестовий бал був низький, тому, коли перевели його у 200-бальну шкалу вийшов не дуже катастрофічний результат. З історії з такою кількістю помилок такого б результату не вийшло, тим паче, з української мови та літератури. А щодо рекомендації: цікавилася думкою щодо цього у нашом регіональному центрі оцінювання якості освіти. Там погодилися) Але дякую за комент.
caring
Для Olya: I didn't mean to offend you.What I really meant was the fact that advice to get higher grades in English should be more constructive,practical and detailed to enable students to succeed (which is next to impossible due to so-called human error that made some of the last year's tasks illogical).
Комментировать
caring
Your result in English is no great shakes.So,you shouldn't have given the incompetent advice.Sorry.
Andy
Для caring: Learn English at first and then advise something... moron)
caring
Для Andy: FIRST rather than AT FIRST
Prime
Для caring: You should read upper text more carefully before critising it, as the author hasn`t given advices about preporation for English testing ;)
Комментировать