УЦОКО: жалобы рассматриваются при своевременной апелляции

Разъяснения на обращение участников ЗНО о сложности теста по английскому языку

УЦОКО: жалобы рассматриваются при своевременной апелляции

Украинский центр оценивания качества образования предоставил разъяснения на многочисленные обращения участников ЗНО, касающихся сложности заданий теста по английскому языку и проблем с проведением аудирования.

Как отмечается в разъяснении, больше всего вопросов поступает по заданию теста №59, где в слове «Attraction» допущена опечатка.

По заключению специалистов предметной комиссии при УЦОКО, которые рассмотрели тест и правильные ответы к нему, эта ошибка не влияет на понимание содержания задания.

«Однако справедливым остается вопрос, будет ли засчитываться ошибка в случае написания участником ЗНО соответствующего слова с одной буквой t. Этот вопрос уже в воскресенье, 3 июня, будет рассмотрен на отдельном заседании профессиональной предметной комиссии, где будет утверждаться схема оценивания выполнения задания № 59. О заключении экспертов будет сообщено дополнительно», - говорится в сообщении УЦОКО.

В этом году также впервые тестирование по иностранному языку имело новую обязательную составляющую - аудирование.

«Тест в таком формате, для такого количества участников проводился впервые. Действительно, он был сложным как для участников оценивания, так и для организаторов. Так, поступают жалобы о плохом звучании аудиозаписей при организации тестирования в отдельных пунктах. Больше всего апелляционных заявлений на процедуру проведения - более половины, в частности по качеству звучания, подали в Киеве. Мы благодарны каждому участнику тестирования, который подал свою апелляцию. Заявления и собранные материалы по ним направлены на рассмотрение в регламентных комиссий соответствующих региональных центров оценивания качества образования», - говорится в разъяснении центра оценивания.

Также, в УЦОКО отмечают, что апелляционное заявление, касающееся процедуры проведения тестирования, можно подать только в пункте тестирования.

Вместе с тем, в УЦОКО отмечают, что произношение дикторов действительно было разным и это является необходимым требованием, чтобы создать задания разной сложности для участников с различным уровнем подготовки.

«Мы понимаем, что даже чрезвычайно тщательная подготовка материалов тестирования стопроцентно не защищает от возможных недостатков в задачах», - отмечается в разъяснении.

В УЦОКО отмечают, что для этого в системе определения результатов ЗНО есть специальные предохранители, благодаря которым минимизируется влияние таких недостатков.

В частности, согласно методике шкалирования максимальный балл (200) получит не тот, кто выполнит все задания теста, а тот, кто наберет наибольшее количество тестовых баллов среди всех участников тестирования.

Во-вторых, члены предметных комиссий при УЦОКО подробно изучают содержание каждого тестового задания и определяют возможность использования результатов его выполнения в общем результате участников.

В-третьих, экспертная комиссия при УЦОКО по определению порога «сдал / не сдал» также тщательно изучает задания теста, его характеристики и только после этого устанавливает порог.

«Таким образом, случается, хотя и крайне редко, даже изъятие результатов выполнения заданий теста из общих расчетов. Например, так было в 2015 году по результатам тестирования по украинскому языку и литературе», - поясняют в УЦОЯО.

«Учитывая это, все участники тестирования могут быть уверены, что для беспокойства нет причин. Сама система ЗНО отработана достаточно, чтобы быть неуязвимой к отдельным организационным проблемам тестирования», - подчеркивают в Украинском центре оценивания качества образования.

Освіта.ua
02.06.2018

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Кіборг
На мою думку, безглуздне рішення впровадження частини зі сприйманням на слух. Наша система настільки не досконала , що без додаткових занять, неможливо навіть нормальну базу отримати за 11 років). До того ж сама навчальна программа- книжки з картинками, тексти про розваги, декілька слів на вивчення за тему, а потім ЗНО, із завданнями олімпіадного рівня).( Мова йде про звичайні, не спеціалізовані школи)
1000
Шановні громадяни! підписуйте петицію на офіційному сайті Президента України https://petition.president.gov.ua/petition/45188
Наталья
Для 1000: Шановний! Ви не вірно висловились у цій петиції. Якщо анулювати аудіювання, діти, які все ж таки щось почули або вгадали втратять свої бали. Це неправильний підхід у данному випадку. Треба вимагати суттєво знизити поріговий бал!
Елена Николаевна
Для Наталья: Поддерживаю Вас,почему мой ребёнок должен терять 16 баллов.Он прекрасно справился с аудированием.хотим поступать на филолога .Зачем всех абитуриентов под одну гребёнку,кто всю жизнь учил язык,а кто 100 слов только выучил за 11 лет и ему язык вообще не сдался(лишь бы куда то поступить,где родители заплатят).НЕ АНУЛИРУЙТЕ аудирование.
Даша
Для Наталья и Елена: полностью согласна с вами,я тоже хорошо справилась с аудированием,и молюсь ,чтобы его не аннулирвоали .Надеюсь ,что министерство поступит грамотно
Комментировать
Елена
Безобразие!!!Независимо от сложности задания произношение дикторов должно быть внятным,а не бубнеж человека с" набитым" ртом! Техническая сторона также оставляет желать лучшего!Если бы подготовка материалов тестирования действительно была бы тщательной - такой бы ситуации не возникло.Всегда есть чем-то недовольные,но не по всей же стране!!!
Алексей
Для Елена: У додаток до чисельних скарг про невідповідність озвучених завдань аудіювання стандартам англійської вимови та низьку технічну якість самого аудіо запису, вважаємо за необхідне звернути увагу представників Центру оцінювання якості освіти та всієї громадськості й на те, що низка завдань ЗНО з англійської мови не відповідала шкільній програмі. Так, завдання № 51 і 55 містять речення зі складною предикативною інфінітивною конструкцію (Subjective Infinitive Predicative Construction), сутність якої не викладається в курсі шкільної програми, а вивчається на першому й другому курсах філологічних факультетів університетів. Завдання №24 було орієнтоване на перевірку розуміння значення дієслова «to stack». Як виявилося, укладачі текстів вирішили за доцільне перевірити знання школярів цього слова не відповідно до його основного словникового значення (to make things into a neat pile), а в тому сенсі, як воно вживається в американському розмовному мовленні, тобто як сленгову лексичну одиницю, значення якого школярі апріорі не м...
Комментировать
Світлана
Який позор,комeнтаріі всі повидаляли,жах!Сeрeдньовіччя ,щe й 100 знаків давай ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааафу
Любов
https://www.facebook.com/english.zno.39/posts/114117786147097?comment_id=114180542807488 ВНИМАНИЕ!!! ПРИСОЕДИНЯЙТЕСЬ К ОБСУЖДЕНИЮ ДАЛЬНЕЙШИХ ДЕЙСТВИЙ!!!
English Zno
_Надсилайте скарги. Форма викладена нижче.
Ар
Для English Zno: а куда отправлять ?на какой адрес?
Комментировать
English Zno
До Міністерства освіти і науки України До Українського центру оцінювання якості освіти До Регіонального підрозділу Українського центру оцінювання якості освіти у _ області Міністру освіти і науки України Гриневич Л.М. До Вас звертається _, який (яка) був(ла) учасником зовнішнього оцінювання з англійської мови, що проходило 1 червня 2018 року у пункті проведення зовнішнього незалежного оцінювання _ (адреса: _). Безпосередньо оцінювання проходило в аудиторії №_, номер мого робочого місця – _ (далі за текстом – ЗНО з англійської мови). Відповідно до п. 2 Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986) зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення права осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.
Наталья
Для English Zno: Спасибо! Скопировала текст, сохранила у себя на компе. Ранее здесь было много комментариев, я их не вижу!!! Неужели все удаляют??? Нет слов, что творят. Такое нельзя оставлять!
Мира
Спасибо большое!
Комментировать
English Zno
Цілком очевидно, що зовнішнє оцінювання має на меті отримати виключно об’єктивні дані про рівень знань та навичок, котрі має учасник зовнішнього оцінювання. З боку організаторів незалежного оцінювання така об’єктивність забезпечується, насамперед, елементарною можливістю кожного учасника незалежного оцінювання почути завдання, яке він повинен виконати. Під час проходження мною ЗНО з англійської мови в частині «Розуміння мови на слух» я не мав(ла) можливості належно почути запропоноване завдання, а, відтак, я був(ла) позбавлена можливості продемонструвати свої справжні об’єктивні знання та навички, оскільки: якість звуку на звуковідтворювальному пристрої була вкрай незадовільною, а саме, звуки чулися розмито, двоїлися, слів неможливо було ідентифікувати через стороннє гудіння, яке чулося під час відтворення запису. Хочу окремо підкреслити, що умови, надані для проходження пробного незалежного оцінювання з англійської мови 31 березня 2018 року в частині «Розуміння мови на слух», були значно кращими, аніж при проходженні зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови 1 червня 2018 року. Відповідно до пп.1 п. 13 Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533) Український центр оцінювання якості освіти (як суб’єкт зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти) здійснює організаційно-технологічне забезпечення зовнішнього незалежного оцінювання. Таким чином, Український центр оцінювання якості освіти зобов’язаний був організаційно забезпечити учасникам незалежного оцінювання можливість чути завдання сертифікованих робіт, запропонованих до розгляду та вирішення.
English Zno
Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженим постановою КМУ від 25.08.2004р. №1095, передбачено право учасника ЗНО оскаржити процедуру проведення ЗНО. При цьому таку апеляцію можна подати лише в день проведення тестування в пункті ЗНО до виходу з нього. Разом з тим, нормативними документами, які регулюють питання проведення ЗНО, однозначно не визначено, чи відноситься питання забезпечення якості аудіо матеріалу та його технічного запису в частині сертифікаційної роботи «Аудіювання» до процедури проведення ЗНО. Тому з цієї об’єктивної причини учасники ЗНО до виходу з пункту ЗНО не могли самостійно визначитися з необхідністю подання скарги, яка пов’язана з неякісним аудіо матеріалом та низькою якість його технічного запису. Таким чином, зазначені обставини є не поодинокими випадками під час проведення ЗНО, а масштабною та системною проблемою у межах країни, тому що пов’язані не тільки з незабезпеченням учасників ЗНО якісними аудіо матеріалом та його технічним записом, але й відсутністю належного нормативно-правового регулювання цього питання та питання відновлення прав учасників ЗНО, порушених незабезпеченням належної якості таких матеріалів. У зв’язку з вищенаведеним прошу вжити заходів щодо відновлення моїх порушених прав шляхом зарахування додаткових _ балів за завдання у частині «Розуміння мови на слух», які я втратив(ла) через неякісний звук.
English Zno
Також прошу переглянути завдання 48, 51, 55, 57, 18 перевіривши їх коректність, якість, відповідність Програмі ЗНО: ¬¬¬- у 48 завданні (task 9) прислівник «firmly» не є єдиною правильною відповіддю. Адже прислівники «firmly» та «closely» , в перекладі з англійської - «міцно» і «тісно» відповідно, по відношенню до тексту про кубики Лего мають максимально загальне, об`єднуюче значення, це майже взаємозамінні синоніми, бо вислови «тісно підігнаний кубик» і «міцно підігнаний кубик» в сутності говорять про одне – про те, що дитина розуміє зміст того, що викладається в тексті, та вибір одного з них не має вважатися за помилку; - у 51 завданні (task 9) відсутня фраза, яка є наявна в оригінальному тексті – «to be able to», і це призводить до того, що завдання має дві правильні відповіді, крім цього видалена кома дає два варіанти перекладу присудку «показати» і «доказати»; - 55 завдання не відповідає програмі ЗНО з англійської мови, мова йде про Subjective Infinitive Constructions; - 57 завдання не відповідає програмі ЗНО з англійської мови, так як значення в даному випадку вживається надзвичайно рідко і не вивчається в школі. - 18 завдання (task 9) не зовсім коректне, тому, що вимагає не знань англійської мови, а знань особливостей проведення свят в інших країнах.
yulia. stelnik75 @gmail.com
Для English Zno: надішліть посилання на пошту, для написання скарги. Дякую! !!
Мира
Куда отправлять жалобу, на какой адреc, почту?
Комментировать
Lera Strikalo
Чи можна подати апеляцію зараз? .