Алгоритм розрахунку рейтингового бала

Порядок розрахунку рейтингового бала у рейтингу шкіл України 2019 року за результатами ЗНО від Освіта.ua

Алгоритм розрахунку рейтингового бала

У «Рейтингу шкіл України 2019 року від «Освіта.ua» школи ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО (85% рейтингового бала).

Оскільки кількість тестів, які складали випускники кожної школи, значно відрізняється у різних навчальних закладах (від максимального значення у 1123 теста у Волинському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні до мінімальних 3-х тестів у малокомплектних школах), зроблено поправку на кількість складених тестів випускниками школи (15% рейтингового бала). Також, з рейтингу виключені школи, загальна кількість учасників зовнішнього незалежного оцінювання у яких чотири або менше, а у предметних рейтингах виключено з рейтингів школи кількість учасників у яких з певного предмета чотири або менше.

Під час розрахунку використано коефіцієнт довіри до середнього балу, який розрахований наступним чином: «К» = кількість тестів, складених у школі/максимально можлива кількість тестів.

Середнє значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО (далі — «Середній бал»), розраховане як середнє арифметичне результатів всіх тестів, складених у школі (або за окремим предметом) з урахуванням нескладених тестів (не подолав поріг «склав/не склав»). Таким тестам при розрахунку середнього арифметичного надано значення «0», тому у деяких шкіл значення середнього балу може складати менше 100 балів. Якщо випускник школи не з‘явився для складання тесту, такий тест не враховувався під час розрахунку.

Випускники шкіл минулих років, які складали тести у 2019 році, у рейтингу не враховані.

Рейтинговий бал розрахований за формулою:

Рейтинговий бал = Середній бал ЗНО × 0,85 + Середній бал ЗНО × 0,15 × К,

де «К» = кількість тестів, складених у школі/1123 (1123 максимальна кількість тестів у Волинському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Небесної Сотні).

Приклад розрахунку рейтингового бала для Ліцею «Інтелект» (кількість складених випускниками тестів — 183, середній бал ЗНО — 187,7): Рейтинговий бал = 187,7 х 0,85 + 187,7 х 0,15 х 183/1123 = 164,1.

Рейтинг складено з використанням офіційного звіту за результатами ЗНО 2019 року оприлюдненого Українським центром оцінювання якості освіти.

Назви колонок таблиць:

  • Місце 2019 - місце у поточному рейтингу.
  • Місце 2018 - місце у рейтингу минулого року (тільки для рейтингу ТОП-200).
  • Рейт. бал - рейтинговий бал школи розрахований за наведеною формулою.
  • Бал ЗНО - середній бал всіх тестів ЗНО включно із тестами "не склав", яким надано значення "0".
  • Учнів/тестів - кількість випускників, які складали ЗНО, та загальна кількість тестів, які складали випускники включаючи тести із значенням "не склав".
  • Тестів/склав - кількість тестів, які складали випускники з певного предмета, та кількість тестів, у яких подолано поріг "склав/не склав" (тільки для предметних рейтингів).
  • Склав (%) - відсоток тестів у яких було подолано поріг "склав/не склав".

Інші матеріали рейтингу:

Освіта.ua
19.08.2019

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!