НУШ: РОМСКИЙ ЯЗЫК И ЧТЕНИЕ. Типовая образовательная программа для УОСО (1-2 класс)

Новая украинская школа. Типовая образовательная программа по ромскому языку и чтению для УОСО (1-2 класс), утвержденная Коллегией Министерства образования и науки 22 февраля 2018 года

Типова навчальна програма з ромської мови та читання для закладів загальної середньої освіти укладена відповідно до Закону України «Про освіту» 2017 року, вимог Державного стандарту початкової освіти, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87, а також у відповідності до інваріантної складової Типових навчальних планів для закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою для початкової школи.

Ромська мова (романí) в Україні є єдиним представником індійської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Особливістю сучасного стану романі є відсутність усталеної літературної форми, значне діалектне розмаїття (яке, проте, не заважає спілкуванню) – йдеться про такі ромські діалекти й говірки, як ловарська, келде-рарська, сервська, урсарська, кримська та ін.

Програму інтегрованого курсу з ромської мови та читання для 1-2 класів укладено з урахуванням мети навчання з мовної освіти в початковій школі, концептуальних підходів до процесів оновлення змісту освіти української школи, які ґрунтуються на «Рекомендаціях Європейського Парламенту та Ради Європи щодо формування ключових компетентностей освіти впродовж життя», потреб молодших школярів у вивченні рідної мови.

При укладенні програми враховано принципи дитиноцентрованості, природовідповідності, науковості, послідовності, доступності, випередженого розвитку усного мовлення по відношенню до писемного. Реалізація змісту навчального матеріалу потребує практичної спрямованості процесу навчання, взаємозв’язаного формування ключових і предметних компетентностей, творчого підходу вчителя до викладання предмета, а також орієнтації на інтереси та інтелектуальні й фізичні можливості учня. Програма скерована на формування особистості молодших школярів і спирається на загальнолюдські, національно-культурні та державні цінності.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРОГРАМУ ДЛЯ 1–2 КЛАСІВ

ЗАВАНТАЖИТИ ПРОГРАМУ ДЛЯ 3–4 КЛАСІВ

Програма затверджена Колегією Міністерства освіти і науки 22 лютого 2018 року.

Освіта.ua
03.03.2018

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев