Заробляємо гроші на користі суспільству?

Останнім часом ми все частіше можемо почути слово "грант" замість звичного для нас "фінансова допомога". В Україні існує ряд вітчизняних і міжнародних донорських організацій, державних установ і підприємницьких структур як на національному, так і на регіональному та місцевому рівнях, які надають фінансову підтримку

Можливо, тому, що в нашій країні фінансова допомога існує лише на словах? Отримати державну фінансову допомогу на навчання за кордоном, реалізацію власних творчих ініціатив, побудову дитячого майданчика поблизу навчального закладу? Усе це можна реалізувати, але отримавши відповідний грант.

Що таке грант?

В Україні існує ряд вітчизняних і міжнародних донорських організацій, державних установ і підприємницьких структур як на національному, так і на регіональному та місцевому рівнях, які надають фінансову підтримку. Раніше єдине, що потрібно було зробити аби отримати грант, - звернутись до донорів, і гроші, начебто в казці, падали вам у руки. Сьогодні ж, щоб знайти кошти, потрібно набагато більше...

Грант - це цільова безповоротна фінансова підтримка, благодійний внесок на розв'язання конкретної суспільної проблеми.

Грантові програми

Сьогодні в Україні існує безліч грантових програм. Усі вони спрямовані на покращення рівня життя в різних сферах: соціального захисту, законодавства, громадського управління, навколишнього середовища, інформаційного забезпечення, охорони здоров'я, зайнятості та соціальної політики, прав людини, культури тощо. Головне - компетентно розробити проект.

Найчастіше перевага віддається тим проектам, які пропонують новаторські напрями в наданні соціальних послуг, підтримують економічний розвиток регіонів і розвивають механізми, що забезпечують зворотний зв'язок між населенням та органами управління. Єдине, що залишається, - визначитись, в якій саме сфері ви б хотіли реалізувати себе...

Хто може отримати грант?

В основному гранти дають організаціям, найчастіше недержавним некомерційним. Але також існують донорські організації, де отримати грант можуть науковці, студенти, громадські діячі. У разі отримання гранту особу або ж організацію називають грантером.

Як одержати грант?

Перш за все треба розробити та прописати проект (ту конкретну річ, на яку вам потрібне фінансування) - це перший і найголовніший крок, який допоможе вам досягнути вашої мети. Далі вам слід здійснити ряд певних кроків, аби мета була ще ближчою, - підготувавши проект, треба сформулювати заявку (як правило, кожна донорська організація має свою певну форму оформлення заявки, яка міститься на веб-сайті організації, та подати її на розгляд донорської організації).

Фінансові тонкощі

У разі прийняття донором рішення про фінансування підписується контракт на отримання гранту. Розмір гранту регламентується кожною конкретною донорською організацією окремо і, як правило, обумовлюється на самому початку, після чого грантер складає відповідний бюджет до свого проекту. Тобто сума коштів, яку ви можете отримати в результаті успішного розгляду вашого проекту, заздалегідь вам відома і вона не може бути ані меншою, ані більшою. Грантер може використовувати фінансування виключно на потреби, зазначені у проекті. Без письмової згоди донорської організації, що дає грант, внести зміни до бюджету неможливо. Тому нецільове використання коштів неможливе, як і неможливо користуватися грошима безстроково. Термін використання коштів грантером установлюється донорською організацією та має бути прийнятий грантером.

Де знайти грант?

Якщо ви зацікавлені в отриманні гранту для реалізації ваших проектів, перш за все вам слід ознайомитися з діяльністю та пропозиціями донорських організацій, які в майбутньому можуть стати вашими потенційними та надійними партнерами. Зазвичай грантмейкер, тобто донорська організація, розміщує інформацію про надання грантів у ЗМІ та на веб-сторінках.

В Україні існують грантові програми президента України для обдарованої молоді, якими займається міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту.

На сайті www.grants.iatp.org.ua міститься корисна інформація для студентів, школярів, фахівців і всіх, хто хоче більше дізнатись про те, як і де можна отримати грант або пройти стажування за кордоном. Пропонуємо вам перелік деяких грантмейкерів, розміщених на цьому сайті, із загальним описом грантових пропозицій.

1. http://www.rsci.ru/page.html - інформація грантоутворюючих організацій із різних тем.

2. http://www.bio.msu.ru/grants.html - посилання на грантоутворюючі фонди та організації.

3. http://www.ednu.kiev.ua/index_u.htm - матеріали про освіту в Україні та за кордоном, гранти та стипендії для школярів, студентів, аспірантів і викладачів.

4. http://www.management.com.ua/grants.shtml - підбірка грантів у різних сферах діяльності, починаючи з програми академічних обмінів і закінчуючи грантами на наукові та стратегічні дослідження.

5. http://www.osvita.org/ukr/programs/soros/ - програми та гранти з навчання за кордоном, які представлені інформаційно-консультативним центром «Освіта».

6. http://www.polynet.lviv.ua/interfund/scolar.shtml - наукові стипендії Австрії, Німеччини, Канади, Бельгії, Шотландії, Франції, США, Польщі та інших країн.

7. http://www.ednu.kiev.ua/grant/u_edu.htm - інформація про стипендію ім. Фулбрайта для українських науковців, яка розрахована на проведення наукових досліджень або читання лекцій в університетах США. Надається щонайменше 15 стипендій, розрахованих на один-два семестри.

8. http://www.visti.net/kpki/ik/grants.html - Інститут Кеннана та програма ім. Фулбрайта проводять нову спільну програму наукового стажування у США для вчених і дослідників у сфері гуманітарних і суспільних наук з України та Росії. Програма діє за підтримки Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту Сполучених Штатів Америки. Гранти надаються в різних сферах діяльності.

9. http://www.usinfo.usemb.kiev.ua/educult_ukr.html - усе про програми академічного та професійного обміну, які представляє посольство США в Україні, та про грантові програми, які представляє відділ преси, освіти та культури посольства США.

10. http://www.president.gov.ua/projects/grants/ - інформація про стипендії та гранти президента України для обдарованої молоді, молодих діячів, студентів, аспірантів, школярам - учасникам міжнародних олімпіад та ін.

11. http://www.u21.org.ua/ukr/stazh23.htm - інформація про гранти та міжнародні програми для студентів, школярів, жінок. Тут представлені різні міжнародні програми та конкурси на здобуття міжнародних стипендій.


05.02.2008

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев