Практичний педагогічний досвід учителів школи

"Будь який заступник директора має знати, що робити, а хороший ще й до того і як зробити", - пише до редакції Степан Назарович Дибський, заступник директора Липовецької школи № 2. Ветеран педагогічної праці з понад тридцятирічним досвідом роботи продовжує розкривати тонкощі управлінської діяльності

Практичний педагогічний досвід учителів школи

МЕТОДИ ВИВЧЕННЯ, УЗАГАЛЬНЕННЯ, ПРОПАГАНДИ, УПРОВАДЖЕННЯ

1. Живе споглядання уроку та наступний випуск методичного бюлетеня «Золотинки практичного педагогічного досвіду». Таких бюлетенів випускається дев'ять протягом навчального року - по одному кожного місяця.

У бюлетені описуються прийоми, що стимулюють пізнавальну діяльність на уроці. Кожні п'ять років оформлюється довідник фрагментів ППД учителів, де описано досвід усіх учителів.

2. Взаємовідвідування уроків з наступним оформленням картки ППД. Учителі одного предмета відвідують уроки один одного і при цьому заповнюють роздруковану картку. Періодично організовується огляд-виставка таких карток.

3. Виступ на педагогічній раді з роздумами про власний досвід (у першу чергу вчителів вищої категорії), де виступає сам учитель, а заступник виступає, розкриваючи творчу лабораторію вчителя. За підсумками поради оформлюється стенд про досвід роботи вчителя.

4. Проведення оглядів-конкурсів за конкретними проблемними питаннями навчального процесу. Наприклад, із теми «Методи та прийоми активізації розумової діяльності учнів на уроках» із наступним самоописом. «Мої педагогічні перлини виховання довільної уваги на уроці», «Мій найкращий урок», «Мої прийоми, що стимулюють учнів до самостійності». У школі оформлено до десятка альбомів із відповідними оглядами-конкурсами.

5. Проведення відкритих уроків.

Відкриті уроки дають учителі, які атестуються чи на базі яких працюють районні ТГ, школи педагогічної майстерності молодих колег. Відкритий урок аналізується, а якщо це урок учителя, який атестується, пишеться письмовий відгук на урок.

6. Заняття динамічних груп. Силами членів групи психолого-педагогічної інформації дається педагогічно-психологічний огляд новин, що публікуються в періодичній педагогічній пресі.

7. Випуск стіннівок. У нашій школі періодично випускається (щомісячно) газета «Учитель», де описується досвід наших учителів.

8. Виступ на сторінках періодичних видань. Мною особисто описаний досвід роботи майже всіх членів педагогічного колективу. Ці статті (у більшості в районній газеті) приурочені до видатної дати в житті педагога.

9. Випуск спеціальних сторінок у районній газеті про педагогічний досвід. Сторінки мають тематику спрямованості: «Школа святкує ювілей», «Успіх кожного - у здобутках колективу».

10. Виходить інформаційний бюлетень «Прочитай!». Дається повна інформація про нові психолого-педагогічні видання, що є в розпорядженні бібліотек райцентру.

11. Запрошуються до школи продавці книжного магазину, розповсюджувачі методичної літератури. Про день приїзду до школи вчителі заздалегідь попереджуються.

12. Інколи у школі проводиться «німа» педрада (виставки унаочнення, виготовленого вчителем за навчальний рік).

13. Традиційними стали виставки зошитів учнів «Кращий зошит семестру, року», «Зразкові зошити», «Сьогодні кращі, ніж учора». Кожний учитель подає на виставку один найкращий зошит із навчального предмета з підбиттям підсумків.

14. Щоп'ятниці у школі відбуваються тематичні вечори (навчальних предметів). Тут кожний педагог показує своє вміння організувати позакласну роботу з предмета.

15. Проведення методичного фестивалю «Нетрадиційні уроки». Такий фестиваль проводиться цілий навчальний рік і кожний учитель дає один відкритий нетрадиційний урок. У методичний кабінет школи збираються сценарії таких уроків.

16. Проведення творчого звіту вчителя «Бенефіс педагога» (у формі свята всього колективу школи).

17. Випуск бюлетенів «Вісті з курсів» (випускають учителі, які побували на курсах, акцент на висвітлення практичного педагогічного досвіду).

18. Екскурсії до передових шкіл країни, області, району (наш колектив побував у Павлишській школі ім. В. Сухомлинського, Сахнівській школі).

19. Проведення науково-практичних конференцій або читань із певної проблеми.

20. Оформлення спеціальних стендів про практичний педагогічний досвід окремих учителів.

21. Оформлення папок власного ППД учителів, які претендують на вищу категорію під час атестації).

22. Вечір запитань і відповідей (на конкретну тему).

23. Проведення педагогічного мосту між школами.

24. Перегляд фільмів з ППД.

25. Зустрічі педколективу зі знаменитими педагогами-новаторами.

26. Прес-конференція ветеранів педагогічної праці.

27. Педагогічні виставки-ярмарки педагогічних здобутків.

28. Творчий звіт учителів, які за результатами атестації одержують звання («старший учитель», «учитель-методист»).

29. Проведення педагогічних практикумів (показ у дії нововведень, результатів експерименту тощо).

30. Інтерв'ювання вчителя.

Зразок

КАРТОТЕКА ВЛАСНИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗДОБУТКІВ

1. Методи учіння та навчання на всіх етапах уроку.

2. Навчання дітей у парах (за Рівіним).

3. Навчання дітей у гомогенних і гетерогенних групах.

4. Робота консультантів-учнів.

5. Інтелектуальні ігри на уроках.

6. Різновиди праці з підручником.

7. Внутрішньокласна диференціація навчання.

8. Запровадження системи додаткової системи навчання, серія різнотипних уроків із конкретної теми).

Автор: С. Дибський

Освіта.ua
05.08.2012

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев