Когда оплатят больничный или декретные: где и как узнать

Дата выплаты декретной помощи или больничного зависит от даты принятия заявления-расчета

Когда оплатят больничный или декретные: где и как узнать

Помощь по больничным и декретные выплаты продолжают финансировать в условиях военного положения. Их осуществляет Фонд социального страхования Украины. Выплаты начисляются в полном объеме, несмотря на недополучение доли от ЕСВ относительно плана с начала полномасштабной войны. Фонд социального страхования Украины подготовил советы, как узнать, когда оплатят больничные или декретную помощь.

Найзручніше слідкувати за станом фінансування допомог у телеграм-каналі. Канал було створено та верифіковано Фондом соціального страхування України, аби надавати оперативну та докладну інформацію про всі напрями фінансування. Це дозволяє Фонду бути прозорим, а застрахованим особам слідкувати за ходом виплат.

Щоб слідкувати за станом оплати свого лікарняного, потрібно знати дату прийняття заяви-розрахунку, яку роботодавець формує на підставі листка непрацездатності працівника та подає до ФССУ на оплату.

Це викликано тим, що сам по собі лікарняний не містить фінансової інформації – він потребує опрацювання. Спочатку документ розглядає кадрова служба (визначається страховий стаж, пільги, кількість днів до оплати), далі комісія з соціального страхування підприємства призначає допомогу, після чого бухгалтерія розраховує суму допомоги, формує та подає до ФССУ заяву-розрахунок.

Кожна заява-розрахунок проходить автоматизовані контролі, ручну перевірку фахівцями Фонду та верифікацію – це дозволяє упередити помилки та запобігти нецільовим видаткам чи подальшим штрафам роботодавців. А завдяки високій професійності та досвіду фахівців ФССУ цей етап проходить оперативно.

Коли заява перевірена, Фонд приймає її на оплату. Саме від дати прийняття заяви-розрахунку залежить дата виплати допомоги, тож саме на неї необхідно орієнтуватись у звітностях у телеграм-каналі.

Дату прийняття заяви можна уточнити безпосередньо у роботодавця (це дата отримання третьої квитанції), або у відділенні Фонду. Контакти всіх відділень можна знайти за посиланням.

Фонд публікує декілька видів звітності, аби можна було прослідкувати кожен етап фінансування матеріального забезпечення:

  • за тегом #фінансування_оперативно – публікуються відомості про направлені кошти (пройде ще декілька банківських днів, доки регіональні управління направлять виділені кошти на рахунки роботодавців);
  • за тегом #фінансування_страхувальників надається інформація про вже направлені на рахунки роботодавців кошти. Інформація надається у вигляді інфографіки в розрізі регіонів. Зазначені дати означають, що кошти для виплати допомог за заявами, прийнятими по цю дату, вже надійшли на рахунки роботодавців;
  • окремо можна слідкувати за різними видами виплат – для цього введено теги #фінансування_лікарняні і #фінансування_декретні.

Роботодавець має виплатити допомогу застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після надходження коштів від Фонду.

По материалам Фонда социального страхования Украины.

Освіта.ua
15.12.2022

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев