Льготы для сельских учителей и педагогов-пенсионеров

Льготы предоставляются ежемесячно путем сокращения платы за пользование жильем с отоплением и освещением

Льготы для сельских учителей и педагогов-пенсионеров

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 657 «Про внесення зміни до пункту 2 Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу» внесено зміну до пункту 2 Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2003 р. № 426, замінивши в абзаці першому слово «четвертої» словом «третьої».

Таким чином, згідно з пунктом 2 Порядку пільги, компенсації і гарантії, на які мають право пільговики (далі - пільги), надаються шляхом відшкодування пільговику передбаченої законодавством частини фактичних витрат за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном, комунальними послугами та за проїзд (крім педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників і працівників культури, пільги яким передбачаються абзацом першим частини третьої статті 57 Закону України «Про освіту», пунктом  «ї» частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частиною п'ятою статті 29 Закону України «Про культуру» у розмірі грошового еквівалента пільг, визначеного відповідно до цього Порядку. Абзацом третім цього пункту встановлено що пільги педагогічним, медичним та фармацевтичним працівникам і працівникам культури надаються щомісяця шляхом зменшення плати за користування житлом з опаленням та освітленням.

Норма про забезпечення державою педагогічних працівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерів, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням передбачалася частиною четвертою попередньої редакції Закону України «Про освіту» в редакції від 23.03.1996 № 100/96-ВР з урахуванням унесених змін.

З прийняттям нової редакції Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII норма щодо пільгового безплатного користування житлом з опаленням та освітленням передбачена у частині третій статті 57. Як і в попередньому законі, так і в чинному встановлено, що зазначені пільги надаються за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 1 Порядку пільги, компенсації і гарантії, на які згідно із законом мають право окремі категорії працівників бюджетних установ, військовослужбовці та особи рядового і начальницького складу (далі - пільговики), щодо знижки плати за користування житлом, паливом та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична та теплова енергія тощо), надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу пільговика за попередні шість місяців (далі - середньомісячний дохід) не перевищує величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу, визначеної відповідно до підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України.

Тобто пільговиками в застосуванні Порядку вважаються лише працівники, військовослужбовці та особи рядового і начальницького складу.

Щодо пенсіонерів з числа педагогічних працівників, то відповідно пункту 2 Порядку забезпечення працівників бюджетних установ (закладів) безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням відповідно до пункту «ї» частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини п'ятої статті 29 Закону України «Про культуру», абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України «Про освіту», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства культури і туризму України від 13.09.2006 № 341/651/619/769, що розроблений на виконання пункту 5 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2002 № 256, право на безплатне користування житлом з опаленням і освітленням мають пенсіонери, які раніше працювали педагогічними, працівниками у сільській місцевості і селищах міського типу, проживають у таких населених пунктах, мають відповідний стаж роботи не менше трьох років і на момент виходу на пенсію працювали на посадах педагогічних працівників.

Тож залежність від сукупного доходу для забезпечення пільгами на безплатне користування житлом з опаленням та освітленням стосується лише педпрацівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу. Такий сукупний дохід у 2018 році не повинен перевищувати величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 1 січня 2018 року складає 1762 грн, збільшеного в 1,4 рази та заокругленого до 10 гривень, тобто розміру 2470 гривень.

Пенсіонери з числа педагогічних працівників не є пільговиками, для яких застосовується обмеження сукупним доходом для отримання зазначених пільг.

По материалам Управления социально-экономической защиты ЦК Профсоюза.

Освіта.ua
11.09.2018

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Катерина
Я продовжую: "Пенсіонерам з чмсла педагогічних працівників не є пільговиками, для яких застосовується обмеження сукупним доходом для отримання зазначених пільг".. Чи діє це положення на сьогодні?
Галина
Для Катерина: все згідно з постановою. В постанові немає слів проте, що до когось ця норма не застосовується. А будь-які статейки не є нормативним документом, а лише говорять про думку автора.
Комментировать
Катерина
Я вчитель-пенсіонер,не пряцюю, загальний педагогічний стаж становить 52роки 10 місяців, проживаю в сільській місцевості в Донецькій обл. на лінії зіткнення бойових дій, моя пенсія складає 3119грн.61 коп. В Мар"їнському відділенні соцзабезу Донецька обл. мені відмовлено в наданні підльг, тому що пенсія перевищує 2460 гр. Чи правильно це?
надiя полякова
у мене пенсiя 1760 гр В минулому роцi пiльга була 72 гр на жовтень а в цьому роцi 63.70 .На листопад нарахували 123.7. м 3 .В минулому роцi було 145 кубометрiв.Ранiше при наших малих пенсиях i зарплатах пiльга була 360м3.Дозменшувались до 123. С КОРО ВЗАГАЛI ЗАБЕРУТЬ.
альона
Для надiя полякова: доброго вечора Надія. Підкажіть будь ласка пільгова норма кубів на жовтень 2019 року точно 63,70 , а з листопада 123,70 м 3? Після другої хвилі монетизації совбез не каже яка пільгова норма, посилаються на постанову 409 кабміну, кажуть там написано рахуйте. Але як не крути в постанові не розібратися.
Комментировать
Лукінова Галина
Я теж вчитель пенсіонер з пенсією 2500 грн, зверталась до управління соціального захисту населення щодо пільг на опалення та освітлення, мені відмовили, так як в них немає ніяких інших розпорядчих документів, як ті що пільга належить тільки тим, у кого пенсія не більше 2470 грн. Чи праві вони , куди мені звернутися? Дякую
Надія
Я вчитель пенсіонер. Моя пенсія - 2750 грн. Прочитавши вашу статтю звернуласся до управління соціального захисту населення з заявою про надання мені права на безплатне користування житлом з опаленням і освітленням. В чому мені було відмовлено спираючись на п. 4 ст. 57 Закону України "Про освіту" "відновлення надання пільг можливеу разі якщо дохід не перевищує 2470,00 грн " https://drive.google.com/file/d/1Ijs7cKPBgDhMOckYK6vPYtscs5Gca6Zk/view Як добитися справедливості? Куди звертатися? Який толк від ваших статей і пофспілок?
людмила
Добрий вечір.У мене таке питання,я з мамою вчителі пенсіонери,у мене 25 років стажу,у мами більше 35 років,скажіть,скільки нам положено пільг,і які потрвбно документи подавати на пільги,пенсіїї у мене 1900,у мами 2440
Хоменко  саша
Спочатку,потрібно провести переатестацію всіх сільських вчителів, бо не зрозуміло за що такі пільги,в сільських школах повальне кумівство, невігластво, косномовство, і нахабство!
Borislav Smerechinsky
Останнє речення треба розуміти так, що з непрацюючих вчителів-пенсіонерів знято обмеження розміром пенсії, чи я помиляюся? А ще цікаво дізнатися скільки пільгових кубометрів газу можна буде отримувати щомісяця в 2018, 2019 роках.
Сергiй
Для Borislav Smerechinsky: Я також хотiв би знати за пiльговi кубометри газу,але в iнтернетi про це нiчого неможу знайти.
Borislav Smerechinsky
145 кубометрів (72 - в жовтні і квітні) - сказали у відділі пільг. А те, що написано в статті вони до уваги не беруть
Комментировать