Должностные оклады педработников с 1 января

Комментарий профсоюза о повышении должностных окладов педработникам с 1 января

Должностные оклады педработников с 1 января

Коментар Профспілки працівників освіти і науки України щодо використання в роботі постанови Кабінету Міністрів від 11 січня 2018 р. 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників», що набрала чинності з 1 січня 2018 року (оприлюднення 25 січня 2018 року).

Відповідно до зазначеної постанови посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що визначені у додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», підвищуються з 1 січня 2018 року на 10 %.

Відповідно до частини першої статті 103.2 Бюджетного кодексу України освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах навчальних закладів:

1) загальноосвітні навчальні заклади усіх ступенів;

2) шкільні відділення навчально-виховних комплексів «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад»;

3) спеціалізовані школи (школи-інтернати), включаючи школи-інтернати з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів для поглибленої підготовки дітей в галузі науки і мистецтв, фізичної культури і спорту, інших галузях, ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою; ліцеї (ліцеї-інтернати); гімназії (гімназії-інтернати); колегіуми (колегіуми-інтернати);

4) вечірні (змінні) школи;

5) загальноосвітні навчальні заклади для громадян, які потребують соціальної допомоги та реабілітації: загальноосвітні школи-інтернати, загальноосвітні санаторні школи-інтернати; спеціальні загальноосвітні школи-інтернати; загальноосвітні навчальні заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячі будинки (крім дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та сімей патронатних вихователів);

6) спеціальні загальноосвітні навчальні заклади для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, навчально-реабілітаційні центри, інклюзивно-ресурсні центри;

7) професійно-технічні навчальні заклади державної та комунальної власності в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти;

8) вищі навчальні заклади I-II рівнів акредитації державної та комунальної власності в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти.

Повний перелік типів закладів освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти, затверджено статтею 9 Закону України «Про загальну середню освіту», з урахуванням змін, внесених Законом України «Про освіту» від 5.09.2017 2145-VIII.

Пунктом 3 Перехідних та прикінцевих положень Закону України «Про освіту» № 2145 установлено, що до приведення законодавства і установчих документів закладів освіти у відповідність із цим Законом терміни «навчальний заклад» і «заклад освіти» є ідентичними, а всі суб'єкти владних повноважень і навчальні заклади керуються всіма положеннями цього Закону, що стосуються закладів освіти, а також положеннями законодавства, що стосуються навчальних закладів у частині, що не суперечить цьому Закону, а термін «заклад освіти», що вживається у цьому Законі та спеціальних законах, відповідає терміну «навчальний заклад», що вживається в Конституції України.

Перелік педагогічних працівників затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників».

Серед загального переліку педагогічних працівників до педагогічних працівників навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції, відносяться:

 • директори, завідувачі, завідувачі філією, заступники завідувача філією з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи; їх заступники з навчальної, виховної, навчально-виховної, методичної, виробничої, навчально-методичної, навчально-виробничої роботи;
 •   завідувачі: інтернату при школі, заочного відділення школи, навчально-консультаційного пункту;
 •   вчителі (включаючи вчителів-логопедів, учителів-дефектологів);
 •   викладачі загальноосвітніх дисциплін, асистенти вчителя, асистенти вчителя-реабілітолога;
 •   старші вихователі, вихователі (включаючи вихователів груп продовженого дня);
 •   педагоги-організатори;
 •   практичні психологи;
 •   соціальні педагоги;
 •   керівники гуртків секцій, студій, інших форм гурткової роботи;
 •   музичні керівники;
 •   інструктори з фізкультури;
 •   інструктори з праці;
 •   інструктори слухового кабінету;
 •   перекладачі-дактилологи;
 •   помічники директора з режиму, старші чергові з режиму, чергові з режиму у закладах освіти для громадян, які потребують соціальної допомоги і реабілітації.

Тож посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти (загальноосвітніх навчальних закладів), що фінансуються за рахунок освітньої субвенції, розмір яких визначено залежно від підвищеного з 1 січня 2018 року посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму до рівня 1762 гривні, підвищуються з 1 січня 2018 року ще на 10 %.

По информации Управления социально-экономической защиты ЦК Профсоюза.

Освіта.ua
30.01.2018

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Я Учитель, а не батрак
Почему не пишите, что на самом деле у нас понижение зарплаты, а не повышение????? Чернигов. С нас сняли 15% надбавки за престиж. Т. е. после вашего "повышение" учителя потеряли 5% зарплаты!!! И Это при том, что в Чернигове самая высокая коммуналке по Украине и её опять повышают. Сволочи.
борис
Для Я Учитель, а не батрак: Бо ви тупий учитель, а не батрак. Ніхто не має права зменшити вам цю надбавку, якщо вона у вас була, не попередивши вас про це за два місяці. Звертайтеся до суду.
Абба
Борис, это вы - дебил. Государство обкрадывает, вот замечательные профсоюзы, которым платим добровольно-принудительно, пусть идут в суды. А не человек, которого обкрадывает наниматель, в данном случае государственные структуры. Пришли обворовали, а какой-то то дебил ещё и тупым пытается потерпевших называть. Н
Выпусник
В Киеве учитель высшей категории получает в среднем 12-15 тыс./ мес. в зависимости от кол-ва часов и т.д., а преподаватель вуза в 2-3 раза меньше. Дошло до анекдота, кандидаты наук стоят в очереди на подработки или устроится на ставку в лицеи!!! Это результат их дегенеративных реформ. Уже со второго семестра народ начал бежать с вузов или переходить на полставки. Смысла нет в науке, когда невозможно прокормить семью.
Комментировать
Екатерина
А где обещанные 25%? В итоге все равно уборщица и молодой учитель получает одинаковую зарплату. Так молодёжь в школу не пойдёт работать.
светлана
Для Екатерина: профспілки лише констатують факт, що є підвищення на 10%, а про 25 % вони і не чують. В мене вища категорія-підвищення на 400 грн і в техпрацівника також, дуже добре що і їм підвищили , але для чого розказувати з усіх каналів про ВЕЛИКЕ підвищення педпрацівникам, а зараз преси нема- ТИШИНА!!!
влад
так даже при Януковиче не врали
учитель
позорище МОН! " повышением" зарплаты опустить учителя дальше некуда еще и престижность опустили до 2%. Это предел и беспредел!
Комментировать