Osvita.ua Среднее образование Консультации Заработная плата учителя с дипломом бакалавра
Заработная плата учителя с дипломом бакалавра

На уровне какого разряда устанавливается ставка заработной платы учителю-бакалавру

Заработная плата учителя с дипломом бакалавра

На рівні якого тарифного розряду встановлюється ставка заробітної плати вчителеві, який має диплом бакалавра? Відповідає Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних працівників усіх закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, підвищено на два тарифні розряди.

Згідно з пунктом 2 постанови підвищення посадових окладів педагогічних працівників навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, відбулося з 1 січня 2017 року.

Відповідно до абзацу другого цього пункту підвищення посадових окладів педагогічних працівників усіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, здійснюється з 1 вересня 2017 року.

Згідно з Додатком 6 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557  з 1 січня 2017 року вчителям без кваліфікаційної категорії ставки заробітної плати встановлюються на рівні 10-11 тарифних розрядів.

У виносці до Додатку 6 з позначкою ** передбачено, що фахівцям, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра (до введення в дію Закону України «Про освіту» - вищу освіту), установлюється 9 тарифний розряд, а тим, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України «Про освіту» - середньої спеціальної освіти), установлюється 8 тарифний розряд.

Тому з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України № 974 підвищена на два тарифні розряди ставка заробітної плати, а саме на рівні 11 тарифного розряду, обов’язково встановлюється вчителям, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра (до введення в дію Закону України «Про освіту» - вищу освіту).

Вчителям, які мають освітній ступінь бакалавра, а також молодшого спеціаліста ставка заробітної плати може бути встановлена як на рівні 10, так і 11 тарифних розрядів. Кваліфікаційна категорія має бути присвоєна лише після отримання повної вищої освіти, тобто магістерського рівня.

Невідповідність наказу Міністерства освіти і науки України 20.01.2017 № 81 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року № 557» нормам постанови Кабінету Міністрів України № 974 не може позбавити права педагогічних працівників на підвищення у 2017 році на два тарифні розряди посадових окладів та ставок заробітної плати.

В листі Міністерства освіти і науки України від 03.04.2017 року № 1/11-3239 стосовно ситуації з оплатою праці асистента вчителя зазначено, що при внесенні змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 974 не були внесені зміни до виносок до додатків. В найкоротший строк Міністерство виправить ситуацію і внесе зазначені зміни до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557, але до цього часу встановлюються тарифні розряди, як це зазначено у постанові Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 974.

Антонина Клименко, Управление социально-экономической защиты ЦК Профсоюза

Освіта.ua
26.09.2017

Ведущие компании и учебные заведения Предложения от ведущих учебных заведений Украины и зарубежья. Только лучшие вузы, компании, образовательные курсы, школы, агентства.
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Lyudmila Struminskaya
З 01.09.2017р.тарифний розряд методистів вишів є 11, завідувачі лабораторій мають 13. Завідувачі навчальних відділів (їх керівники) мають 10 розряд. Чому така невідповідність? Чи будуть зміни?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!