Маруся Чурай

За піснею можна вивчати історію народу. ЇЇ створювали поети, лірники та прості люди, чиї імена залишилися невідомими. Але є одна незабутня постать – зірка, ім’я якої люди пронесли через віки у величних легендах.

За переказами, з таким ім’ям народилася в Полтаві в козацькій родині Гордія Чурая дівчинка і стала народною поетесою, поклавши життя своє на вівтар духовної скарбниці народу українського.

За своє коротке життя дівчина пізнала чимало: смерть покараного у Варшаві батька, і палке кохання козака, і його зраду. Пережите горе і радість, гіркий сум і солоний щем, боротьба зі шляхтою – усе виливала вона в піснях, що відхоплював люд і не давав стихнути їм ані тоді, ані тепер.

Перед її генієм схиляли голови сучасники. Богдан Хмельницький знав особисто її страченого батька і, довідавшись, що вона дочка того Чурая, з пошаною ставився до неї та її незбагненного таланту.

Ім’я дівчини – Маруся Чурай, і ніхто не може злічити, скільки пісень вона створила. Та не це головне. Важливо те, що вона Божим даром свого таланту не лише запалювала серця людей, а й увійшла святою постаттю до храму пісенної, сповненої героїки творчості народу.

З журналу (177 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
12.02.2018

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев