Острів Хортиця

Визначним місцем України є острів Хортиця – цитадель запорізького козацтва. Відвідувачів тут приваблює все: краса природи, і гучне бойове минуле, і цікаві експозиції місцевих історичних музеїв.

Хоча сліди козацького міста-фортеці не дійшли до наших днів, на його місці відтворений історико-культурний комплекс «Запорізька Січ», що дає уявлення про те, яким було козацьке поселення за часів його існування. Макет Січі розроблено за історичними документами та за участі вчених-істориків. Комплекс складається з дерев’яної фортеці з муром і дозорними вежами. Усередині фортеці розміщені курені, де козаки селилися за географічною ознакою: хто звідки родом. Крім того, на острові є великий Музей історії запорізького козацтва, експозиція якого охоплює історію Хортиці і в докозацькі часи. Поселення на острові існували ще за часів енеоліту і бронзового віку, про це  свідчать знайдені археологами предмети побуту: знаряддя праці, рештки посуду та прикраси. Згодом на Хортиці поселилися скіфи, які залишили тут по собі кургани-могильники з кам’яними ідолами. 

Охочі зануритися в козацьку атмосферу можуть відвідати кінний театр «Козацька залога» – фольклорно-етнографічний комплекс. Тут відтворюють звичаї козаків, і їхні військові маневри, і побут, і ремесла.

За О. Бєліковим (169 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Вика
я, которая пишу контрольную роботу и думаю где правдоподобно сделать ошибку потому что ДПА отменили)))
Щекастик
Для DPA2K18:НУ ПОЧЕМУ Я НЕУДАЧНИК! Я сама теперь думаю зачем усложнять жизнь, и писать ЗНО вместо ДПА.:(
DPA2K18
Фух ну вот и всё сдаю последнее ДПА по укр.мове,но увы дальше ЗНО просто пипец зачем так заваливать экзаменами,ну тот кто сдаёт в следующем году то ДПА уже не будет,так что удачи)
Александр
ТУК ТУК ТУК ТУК Останнє питання без рогляду! ТУК ТУК ТУК Поясніть , будь ласка, коли ставить дужки . а коли не треба.
Александр
Підкажіть,будь ласка, чи треба останню фразу "За О.Бєліковим" ставити в дужки? Дякую.
Марія
Можно розібрати диктант по кожному розділовому знаку ? Чому саме він тут присутній.
Александра
Ошибка в предложении : " Поселення на острові існували ще за часів енеоліту і бронзового віку, про це свідчать знайдені археологами предмети побуту: знаряддя праці, рештки посуду та прикраси. ". Перед "про це.." можно поставить двоеточие. Так как возможен вопрос "почему?". Не совсем ошибка, но считаю, что возможны 2 знака: с
Марія
Для Александра: Перед "про це.." двокрапка не ставиться,так як це не узагальнене слово
Комментировать
Максим Гач
В тексті присутні помилки. Тут відтворюють звичаї козаків, і їхні військові маневри, і побут, і ремесла. Перед першою літерою "і" коми не потрібно.
Учитель
Для Максим Гач: Помилки немає. За правилом: якщо більше двох однорідних членів поєднуються однаковим сполучником (чи, і), то кома ставиться перед кожним.
Анонім
Для Учитель: Ні , порахуймо скільки у нас , в даному , реченні сполучників "і" . Їх 3 . За правилом : якщо ОЧР більше ниж 2 або 3 і вони з’єднанні сполучниками , в даному реченні їх 3, то ком на 1 менше. Отже , помилка в цьому реченні є.
Комментировать