Джуринський водоспад

Джуринський водоспад – одне з неповторно красивих місць України. Це найбільший рівнинний водоспад Європи, який має шістнадцять метрів заввишки. Тече він біля села Нирків на Тернопільщині. 

До речі, ця пам’ятка виникла завдяки втручанню людини. Як свідчать перекази, колись неподалік теперішнього водоспаду стояв неприступний Червоногрудський замок графині Любомирської. У цьому місці річка Джурин, що текла по своєрідному каньйону, робила закрут, омиваючи півострів, на якому височів палац. Місцина ця була невимовно красивою: могутні дерева та чисті води, спів птахів і горді лісові мешканці – усе це було схоже на справжній райський куточок. Саме тому, мабуть, багато хто хотів загарбати цю територію. Після невдалої тривалої облоги турки вирішили повернути русло річки, відкриваючи собі підступ до не скореного ними замку. Ось так утворився Джуринський водоспад. Підтвердження цієї легенди – безводний, порослий де-не-де віковічними деревами глибокий рів навколо руїн фортеці. 

Особливе враження ця місцина справляє на початку зими, коли на стежці до водоспаду крізь білосніжну ковдру проступає вогненно-червоний ґрунт, а прозора вода стікає по оксамитовому зеленому килиму з моху.

За А. Клімовим (160 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Сама цікавість...
Чому тут не виділяють конкретизуючу частину реченння? "Як свідчать перекази, колись неподалік теперішнього водоспаду стояв неприступний Червоногрудський замок графині Любомирської" Я би виділила комами так: "Як свідчать перекази, колись, неподалік теперішнього водоспаду, стояв неприступний Червоногрудський замок графині Любомирської"
Кирилл
то чувство когда завтра ДПА ((.
София
Для Кирилл: Какой вы писали диктант? Сборник и название?
Анна
Ми писали про Катерину Білокур
Комментировать
Аліна
А є аудіодиктант? ?.................................................................................
Денис
Лол, братец шалит)))......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Денис
Джуринський водоспад – одне з неповторно красивих місць України. Це найбільший рівнинний водоспад Європи який має 16 метрів заввишки. Тече він біля села Нирків на Тернопільщині. До речі, ця пам’ятка виникла завдяки втручанню людини. Як свідчать перекази колись неподалік теперішнього водоспаду стояв неприступнийі Червоногрудський замок Графині Любомирської. У цьому місці річка Джурин по своєрідному каньйону робила закрут омиваючи півострів на якому височів палац Місцина ця була невимовно красивою: могутні дерева та чисті води, спів птахів і горді лісові мешканці, усе це було схоже на справжній райський куточок. Саме тому мабуть багато хто хотів загарбати цю територію. Після невдалої тривалої облоги турки вирішили повернути русло річки, відкриваючи собі підступ до нескореного ними замку. Ось так утворився Джуринський водоспад. Підтвердження цієї легенди безводний, порослий де не де віковічними деревами глибокий рів навколо руїн фортеці. Особливе враження ця місцина справляє на початку...
мария
Просто супер. Хорошая подготовка к эекзамену по украинскому языку
Vladislav
"не скореного"-пишеться разом. Чому в тексті-окремо?
Інна
Для Vladislav: тому що дієприкметники пишуться окремо з "не", якщо мають залежне слово.
Марина
Для Vladislav: Для effw: якщо просто "нескореного"- пишеться разом, ви праві, але тут є займенник "ними" , який стосується цього дієприкметника, отже, треба писати окремо. Вчіть правила)
Комментировать
школьник
безграматнось аззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззааааааааааааааааааазззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззза
Александр
По- своєрідному !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
професор
Для Александр: По каньйону —> (якому?) своєрідному... Нема дефіса, добрий день.
Комментировать
ИИИИИИПВП
СУПЕР САЙТ,СПАСИБО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
yflt;lf
круто я и не знала что в украине есть водопад
Holanwood
Для yflt;lf: Эм...в Украине много водопадов.
tyys_uus
Скорей всего всего, это был просто сарказм)) 0))0
Комментировать
effw
лололооолололололололололололололололололололололололололололололололололололололололололоололололол