Как защититься при участии в челленджах в интернете?

Цифровой мир – это большое пространство возможностей как для развития детей и взрослых, так и для преступников

Как защититься при участии в челленджах в интернете?

В Украине идет гибридная война: когда используется не только физическая сила и активные боевые действия, но и добавляются информационные методы. К примеру, фейковые новости, дезинформация, деструктивные призывы в сети, челенджи. Команда образовательного проекта #stop_sexтинг продолжает спецпроект о защите детей в интернете от опасных челленджей.

Наразі дуже популярними стали челенджі в соціальних мережах, на кшталт, «Опублікуйте одне фото з вашого міста», «Останнє фото з телефону» тощо. На перший погляд, челендж здається цілком безпечним, оскільки ми й так щось публікуємо на своїх сторінках. А з іншого – увесь цей масив інформації може стати великою базою приватних даних для злочинців.

Як себе захистити під час участі у відео / фото-челенджі?

  • Не використовуйте детальну геолокацію, на яких зазначено назву вулиці чи закладу, номер будинку.
  • Подивіться на фон фотографії або відео, чи часом в кадр не потрапив блокпост, військова техніка або військовослужбовці. Якщо все ж таки в кадрі помітили такі деталі, то краще не публікувати фото чи відео.
  • Також перегляньте фото чи відео, чи на ньому немає ваших приватних даних, наприклад, сертифікат з зазначеним прізвищем та ім’ям, або табличка з назвою вулиці та номером будинку, де ви проживаєте тощо. Адже ми ніколи не знаємо, хто саме дивиться наші опубліковані фото та відео і як людина може використати ці дані про нас.
  • Пам’ятайте, що ми втрачаємо контроль над всім, що ми надсилаємо в інтернеті: чи то публікуємо на своїй сторінці, чи надсилаємо комусь в приватні повідомлення, або ж викладаємо в сторіс на 24 години. Ми ніколи не знаємо, де далі опиниться наше фото і хто його буде використовувати для власних цілей.

Ці правила є необхідними не тільки під час участі в челенджах, а і кожного дня. Адже окупанти використовують спеціальні технології, через які збирають всі фото / відео та текстові матеріали у відкритому доступі в інтернеті, у яких зазначена певна геолокація чи є відмітка певного місцерозташування. Таким чином вони можуть бачити, що відбувається в містах та де розміщені важливі об’єкти.

Як бути захищеним під час інтерактивних челенджів?

У соцмережах поширюються інтерактивні челенджі, на кшталт, «Який ти герой фільму?», «Який твій девіз життя?» тощо. Дійсно, і дорослих, і дітей одразу зацікавлює можливий варіант відповіді, що і спонукає перейти за посиланням та дізнатись відповідь на питання. Але тут також є своя небезпека:

  • Доволі часто через такі програми збирають приватні дані людей. Наприклад, потрібна реєстрація через особистий профіль чи вказати свої приватні дані (ім’я та прізвище, номер телефону) під час входу на платформу. У чому ж небезпека? Найчастіше так збирають базу користувачів для спам-розсилок або злому акаунтів для власної вигоди.
  • Може використовуватись перехід на незахищений сайт, через який можете «схопити» вірус на власний пристрій.
  • Часом використовується на таких інтерактивних платформах велика кількість реклами.
  • Для використання платформи необхідно надати доступ програмі до приватної сторінки, що також є доволі небезпечним, оскільки таким чином передаємо всю приватну інформацію третім особам. А часом розробники таких інтерактивних челенджів знаходяться в країні агресора.

Тож, відповідь в таких челенджах може бути доволі цікава, але чи вартує вона нашої безпеки у соціальній мережі?

Пам’ятайте, що наш цифровий світ – це великий простір можливостей. Як для розвитку наших дітей та дорослих, так і для злочинців.

Освіта.ua
09.08.2022

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев