О замещении учителей в школах: разъяснение МОН

Разъяснение Министерства образования о замещении учителей в учреждениях общего среднего образования

О замещении учителей в школах: разъяснение МОН

При замещении временно отсутствующих педагогических работников, которое длится не более двух месяцев, производится почасовая оплата труда. Если же замещение продолжается более двух месяцев, то оплата труда педагогов производится с первого дня замещения за все часы фактической учебной нагрузки, то есть по тарификации в полном объеме.

Предлагаем читателям разъяснение Министерства образования и науки относительно замещения учителей в учреждениях общего среднего образования.

У Міністерстві освіти і науки в межах компетенції розглянуто звернення щодо особливостей заміни вчителів у закладах загальної середньої освіти.

Відповідно до пункту 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 (далі - Інструкція), адміністрація закладу зобов'язана вжити заходів для заміни відсутнього працівника. У спільному листі Міністерства освіти і науки від 28.11.2008 р. № 1/9-770 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27.11.2008 р. № 02-5/465 зазначено, що керівники закладів освіти, як правило, повинні організувати заміщення тимчасово відсутніх учителів учителями тієї ж спеціальності, забезпечивши оплату праці погодинно чи за тарифікацією залежно від термінів заміни.

При заміщенні тимчасово відсутніх у зв'язку з хворобою або з інших причин педагогічних працівників, яке тривало не більше двох місяців, відповідно до пункту 73 Інструкції провадиться погодинна оплата праці. Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження в порядку, передбаченому пунктом 68 цієї Інструкції, тобто за тарифікацією у повному обсязі.

У разі, якщо немає можливості замінити вчителя іншим вчителем тієї ж спеціальності, як у наведеному у <...> зверненні випадку, оскільки хворіє вчитель початкових класів, то можлива заміна іншим педагогічним працівником (асистентом вчителя або вихователем групи подовженого дня). У цьому випадку оплата педагогічному працівнику, який проводить заміну, здійснюється за погодинною ставкою вчителя в залежності від кваліфікаційної категорії, яку має педагогічний працівник, або за тарифікацією, якщо заміна тривала понад два місяці.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 91 Інструкції керівні працівники закладів освіти можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі, але не більше 9 годин на тиждень (360 годин на рік), якщо вони по основній роботі отримують повний посадовий оклад (ставку); інші працівники - не більше 12 годин на тиждень (480 годин на рік), якщо вони по основній роботі отримують повний посадовий оклад (ставку).

Названим працівникам за норму годин, визначену у цьому пункті, оплата проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому, відповідно, для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

За години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані, як виняток, у зв'язку з виробничою необхідністю понад норму, зазначену в цьому пункті Інструкції, провадиться погодинна оплата за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.

Щодо заміни вчителя у старших класах, який є класним керівником, вчителем тієї самої спеціальності, то у разі покладання на вчителя, який здійснює заміну уроків, ще й обов'язків класного керівника у цьому класі, такому вчителю має здійснюватися доплата за класне керівництво на період хвороби основного вчителя.

Усі умови оплати праці педагогічних працівників, у т. ч. і встановлення доплат, при заміщенні тимчасово відсутніх вчителів у закладі визначаються у наказі керівника закладу про таку заміну.

Составлено на основании письма МОН № 1/10-3943 от 6 ноября 2020 года.

Освіта.ua
22.12.2020

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев