Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Оксана
Вступ до вузу 

Добрый день. Я с ребенком проживаю на неконтролируемой территории, в Луганской области. Дочь учится в 11 классе. В следующем году выпуск. Планируем поступление в высшее учебное заведение города Киева. Просим посоветовать нам как правильно и с чего нужно начать этот процесс? Заранее благодарны

абітурієнт
вступ 

якщо в минулому році я отримала атестат ( в ньому вказані бали ЗНО), а цього року склала іспити ще раз. як саме мені вказувати середній бал атестата при вступі? рахувати його з балами ЗНО минулого року? а нові ЗНО подавати окремо?

Светлана Подвысоцкая
Чи потрібно здавати ЗНО? 

Доброго дня. Моя донька закінчила медичний коледж 6 років тому, зараз працює за фахом, але для карєрного росту їй потрібна вища освіта. Дізналися що для вступу на заочне відділення потрібно представити сертифікати ЗНО. Пробачне, але навіщо, вона ж працює і хоче поступити на туж саму спеціальність. Невже фахові знання не так цінні як Предмети ЗНО? Буду вдячна за роз"яснення!!!

алла
відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців 

У 2017 році я вступила на 1 курс вишу за рахунок коштів державного бюджету. 17 жовтня 2017 року за власним бажанням залишила виш. У 2018 році буду повторно здобувати вищу освіту за державним замовленням у іншому виші. Чи потрібно мені відшкодовувати кошти за півтора місяця навчання у попередньому виші і як робиться розрахунок?

Даша
Реревод в другой ВУЗ 

Сын поступил на бюджет в ВУЗ. Но он не хочет учиться в том университете. Сможет ли он после первого курса перевестись на второй курс в другой ВУЗ на контракт по той же специальности но на другой факультет?

Eliok
Бывает ли так, что в каком-то вузе недобор, и они готовы принять в конце августа на бюджет? 

29 августа реально поступить подать в какой-то вуз документы с расчетом на то, что у них есть бюджетные места на какую-то специальность? Как вообще узнать у кого недобор?

hardz0r
Переведення на заочне одразу після вступу на очне 

Скажіть чи маю я право зараз після вступу на денну контрактну форму навчання одразу перевестись на заочну форму, бо склалась ситуація при якій наразі я не можу вчитись на денному

3225
Вступ 

Скажіть будь ласка,якщо я вивчився на фармацевта,чи маю я право поступити в пед університет за скорочиним терміном навчання.

АН
Поступление детей с временно оккупированных территорий 

Родственница, 15 лет, живёт и учится в Крыму, а прописка у неё харьковская. Хочет поступить учиться в ВУЗ в Украине. Будут ли у неё льготы абитуриентов из Крыма?

Dariya Ivanova
Не можу зареєструватися в онлайн кабінеті 

Не можу зареєструватися в онлайн кабінеті, після вводу серії та номера атестата, система пишить, що такого атестата не знайдено у базі. Я школу закінчила у 1998 році.

Dariya Ivanova
Як поступити до вищого закладу? 

Доброго дня. Підскажіть будь ласка, як що я здала ЗНО у 2018 році, але не зареєструвалась в онлайн кабінеті, чи можу я нарочно привезти документи до вищого закладу? Вчьора приймальна комісія мені відмовила зі вступом.

Olga
Відшкодування навчання при повторному вступі до ВНЗ на бюджет 

Мій неповнолітній син 2 місяці навчався у ВНЗ на бюджеті. За станом здоров’я ми хотіли залишити навчання. Декілька разів ми подавали заяву про відрахування але нам відмовляли. Після 3-ї спроби рекомендували звернутись у відділ у справах неповнолітніх у місті, де ми проживаємо для надання дозволу на відрахування. У відділі у справах неповнолітніх дозвіл на відрахування було можливо отримати лише за умови надання довідки про навчання в іншому навчальному закладі. Нам довелось оформити сина на навчання в училище за місцем проживання. Тільки після цього у ВУЗі у грудні місяці прийняли нашу заяву про відрахування. В цьому році мій син повторно склав ЗНО і вступив до іншого ВУЗу. При зарахуванні нас сповістили про необхідність оплати міністерству освіти за навчання у ВУЗі в минулому році. Фактично ми навчались менше одного семестру, а відшкодування становить більше вартості одного року навчання у ВУЗі за контрактом. Чи це правильно? Прошу надати роз’яснення методики розрахунку відшкодування. Дякую.

Jrcfyf
Бюджетні місця 

Один абітурієнт не подав документи на навчання за бюджетною формою, я наступна за списком, факультет на який вступила за контрактом має особливу підтримку держави, чи можу я тепер потрапити на бюджетне місце? Як про це дізнатись?

Galina Zaluska
Куди можна перевести бюджетника? 

Доброго вечора, мій син поступив на бюджет, групу не набрали - він один, інших спеціальностей вуз не має, бо це філія. Що робити у такому випадку?

Вступник на магістратуру
До якого числа можна забрати документи з вузу, якщо вже вийшов наказ про зарахування на бюджет? 

Я подала оригінали документів на навчання на магістра в цьому році. Пройшла на бюджет. Спеціальності 05. Але зараз хочу повністю забрати документи (змінилися плани) і не маю бажання навчатися взагалі. До якого числа я можу забрати всі свої документи, тобто відрахуватися , щоб це не вважалося ніби я використала можливість здобуття ступеня маґістра за кошти держбюджету. Питання: якщо я заберу документи до початку навчального семестру (Чи є якась точна дата 1 вересня?) чи означатиме це те, що я повинна буду відшкодувати річну вартість навчання? І чи маю я в такому разі право на здобуття ступеня магістра за кошти держбюджету в наступному році? У яких законах чи постановках це детально прописано? Дякую за відповідь.

абітурієнтка
Чи зберігається право на бюджет на магістратуру в наступному році? 

Я вступила на бюджет (подала оригінали документів) на магістратуру цього року, але в мене змінилися плани. Чи можу я в понеділок 20 серпня забрати документи з вузу, оскільки не планую цього року навчатися будь-де взагалі. В такому разі чи означає це, що я вже використала своє право на здобуття ступеня магістра за кошти державного бюджету, і відповідно, не можу в наступному році знову претендувати на начання на бюджеті? Чи поки я не розпочала навчання я маю право забрати документи і право на начання на бюджетній формі в майбутньому я також маю? Дякую.

Oksana Pylyp
Повторний вступ на бюджет 

Доброго дня На сьогоднішній час здійснюю процедуру відшкодування коштів за бюджет. Зі всіх сторін чути про величезну суму. Навчалася протягом двох семестрів. Чи варто очікувати удвічі більшу суму ніж контракт? Чи може вона досягати до ста тисячі гривень? Хтось вже з подібний стикався? За порядком, минулий вуз повинен видати довідку з бухгалтерії, проте вони відмовляються, мотивуючи це тим, що подібні цифри є в електронному вигляді у МОН. Але новий заклад підпорядковується міністерству здоров'я, як мені сказав один із департаментів МОН. Чи дійсно потрібна довідка про середню вартість навчання, згідно пункту 6 постанови про відшкодування. У новому закладі до кого можна звернутися щоб отримати консультацію щодо цього? Деканат відправляє до бухгалтерії, а остання дивитися на мене як на божевільну і говорить що це не в її компетенції, всі довідки потрібні деканату. МОН не відповідає на електронне звернення щодо пакету документів які потрібно мати. Стукаю у всі можливі двері, намагаюся виконувати закон, готова повертати кошти, проте за мною слідує бюрократія і "зверність ось туди; вам не до нас" і т.д. Навіщо в такому разі закон, якщо він лише на папері?

Natasha Rudoy
доброго дня! Скажіть будь ласка в якому Аграрному університеті України є додатковий набір по спеціальності Агрономія на рсвітній магістерський рівень на заочну або дистанційну форму навчання? 

доброго дня! Скажіть будь ласка в якому Аграрному університеті України є додатковий набір по спеціальності Агрономія на рсвітній магістерський рівень на заочну або дистанційну форму навчання?

Елена Федорович
На державне замовлення декілька абітурієнтів не подали документи 

На державне замовлення декілька абітурієнтів не подали документів до Цього закладу , а вибрали інший заклад. І ці бюджетні місця "згоріли". Як було сказано: автоматично стали контрактними. Чи могло таке статися ? І куди могли подітися бюджетні місця, якщо пільговиків не було вже.