Osvita.ua Вопросы Высшее образование Вступительная кампания Чи можна безкоштовно навчатись в магістратурі на базі спеціаліста?
Вопрос и ответы на него

Чи можна безкоштовно навчатись в магістратурі на базі спеціаліста?

Vopros
Чи можливо здобувати ОКР магістра на бюджетній основі (безкоштовно), якщо вже здобуто ОКР спеціаліст на бюджеті (безкоштовно), в тому самому університеті і на тій же спеціальності.

aladdin85
Можна.

Вилен
НЕМОЖНА, ВАС ВВЕЛИ В ОМАНУ!

aladdin85
Спочатку подумав, що зі мною точно щось сталось. Але пошукав коментарі різних осіб (здебільшого фахівців) та представників вишів, і є прибічники як однієї думки, так і іншої. Особи, які вважають, що можна, посилаються на ст. 4 ЗУ "Про вищу освіту": "громадяни мають право здобувати вищу освіту за рахунок бюджетів, якщо певний ОКР здобувається вперше"; інші посилаються на ч.1 ст. 6 того ж ЗУ, зазначаючи, що і ОКР "спеціаліст", і ОКР "магістр" відповідають освітньому рівню повної вищої освіти. І хоча ст. 8 ЗУ і положення Кабміну про ОКР розмежовують ці ОКР, крапку ставить Постанова КМУ про держзамовлення: там воно передбачено лише для магістрів на основі ОКР "бакалавр". Тому сильно перепрошую за свою помилку і помилкові дані, дякую Вилену за уважність. Мабуть, для моєї життєвої ситуації цього вже надто багато. І в будь-якому разі всі відповіді варто перевіряти на випадок чогось. Тож ще раз прошу вибачення. З урахуванням відсутності держзамовлення на магістрів на базі спеціалістів прочитайте також це: http://www.osvita.org.ua/articles/1269.html

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!