Вопрос и ответы на него

Що вказати в "освітній ступінь", якщо вже "начався" на бюджеті один семестр, але "вилетів" після першої сесії?

Євген
Доброго дня. В минулому році поступили на бюджет, але не вчились і вилетіли після першого курсу. Хочемо тепер знову на бюджет пробувати. Підкажіть, що вказати в "Обраний освітній ступінь (рівень) за бюджетні кошти", якщо вже "начався" на бюджеті один семестр, але "вилетів" після першої сесії? Який варіант тут обирати, "ніколи не здобувався", чи "вже здобувався раніше (навчання не завершене)"?

DOCENT
"вже здобувався раніше (навчання не завершене)"
Але Ви маєте розуміти, що для повторного вступу на бюджет доведеться відшкодовувати витрати платників податків на Ваше незавершене навчання.
Сума близько 20 тисяч гривень за 1 семестр навчання.
Інформація, що Ви вже навчалися на бюджеті є в ЄДЕБО, тому немає сенсу це приховувати.

Євген
Я вже це (що днеобхідно повернути кошти державі) вичитав... Тобто, повертати доведеться за цілий рік, хоч і "вилетів" після пів-року, так?

Євген
А чи є якась можливість отримати інформацію з цієї бази ЄДБО про дійсно наявність запису в реєстрі про "студента"? Подати запит можливо, кудись можна?... Бо ситуація там невияснена, чи взагалі "навчалися"... По конкурсу пройшов, але вчитись там передумав і подав документи в інший ВНЗ на контракт. Після цього подзвонив ректор (чи декан) з того "бюджетного" і впросив подати документи і до них, щоб в них не пропало бюджетне місце... Запевняв, що для мене це, начеб-то, все-одно (що можливо навіть і стипендію пів-року давати будуть, хоча я в це й не повірив), а от їм погано буде, якщо місце бюджетне "згорить". От і знасели, подали... Добре зробили...

DOCENT
Сума в 20 тисяч це за семестр. Якщо ж за рік то приблизно 40 тисяч.
Залежить від дати наказу про відрахування.
Якщо відрахувати після початку другого семестру, то доведеться відшкодовувати за весь рік.
Якщо ж відрахували до 10 вересня, як такого, що не приступив до навчання, то відшкодовувати не прийдеться.
Але розмови про стипендію означають, що мабуть не зовсім так.

Євген
розмови про стипендію - це ще ДО подачі документів, колит по телефону вговорювали принести доккументи..
"Якщо ж відрахували до 10 вересня, як такого, що не приступив до навчання..." - а що, могло таке бути? Це ж лише початок навчань, невже отак зразу відраховують?
", то відшкодовувати не прийдеться." -взагалі? А як і де тоді можна взнати, коли відрахували?
Я от і цікавлюсь, чи можна якось взнати, що в базі ЄДБО вказано?

DOCENT
Зверніться із запитом до закладу про надання витягу з наказу про відрахування.

"3. Якщо особа без поважних причин не приступила до занять протягом 10 календарних днів від дати їх початку, наказ про зарахування скасовується в частині, що стосується цієї особи."

Євген
ДУЖЕ ДЯКУЮ за змістовні відповіді!
Ще хочу запитати - а якщо виявиться, що ВНЗ умисно (чи не умисно) проігнорували цей пункт і не скасували "прийом на навчання", я можу ще щось вдіяти?

Євген
ДУЖЕ ДЯКУЮ за змістовні відповіді!
Ще хочу запитати - а якщо виявиться, що ВНЗ умисно (чи не умисно) проігнорували цей пункт і не скасували "прийом на навчання", я можу ще щось вдіяти?

DOCENT
Дивно, що Ви не знаєте коли Вас відрахували.
При відрахуванні Вам мали віддати оригінали атестату та додатку до нього а також сертифікат ЗНО.
Що ж до запитання, то Ви можете спробувати через суд довести, що Ви не присиупили до занятть, якщо звичайно є документи, які це доводять.

Євген
"Дивно, що Ви не знаєте коли Вас відрахували" - а як мали знати? На навчання ж ніхто не ходив, так як і не збирався туди ходити. Коли ректор вмовляв, казав "вас відрахують після першої сесії", от і ніхто й не переймався... Десь весною пішли, і забирали документи...
"Що ж до запитання, то Ви можете спробувати через суд довести, що Ви не пристиупили до занятть, якщо звичайно є документи, які це доводять." - а які ж документи можуть це довести? ... навіть не уявляю...
"Що ж до запитання, то Ви можете спробувати через суд довести" - тобто, в цю вступну пролітаємо в такому випадку? Чи подавати заяви на бюджет, а якщо затребують повертати гроші, то тоді в суд?

DOCENT
Може Вас відрахували за раніше згаданим пунктом і на Ваше місце провели долатковий конкурс серед контрактників. Просто візміть витяг з наказу.

Якщо ж не так, то довести можна наприклад свідченнями одногрупників, відмітками про відвідування в студентських журналах.
Але обидва варіанти не дуже надійні.
Завжди модна знайти студентів, які будуть готові давати неправдиві свідчення на користь адміністрації. В журналах також на початку семестру могли не вестися записи.

Також студент після зарахування мав розписатися в журналах ознайомлення з правилами внутрішнього розпорядку, техніки безпеки, охорони праці та іншими документами. Якщо підпису немає, то є підстави вважати, що не приступив до навчання.

Крім того, студент мав отримати студентський квиток.

Крім того студент міг бути в цей період поза межами країни і висновок про це можна зробити з відміток у паспорті для поїздок за кордон.

Якщо весною пішли забирати документи, то є ймовірність, що відрахували після початку другого семестру.

Євген
Ще раз дуже дякую за підказки!!!
Так, якби були за кордоном - то це було б просто, але нажаль... Свідчення студентів і відмітки в журналах - теж малоймовірний "доказ", бо ж деканат був зацікавлений в імітації наявності студента.
А от за журнали і інструкції (за підписи в них) - ДУЖЕ ДЯКУЮ! Вже маленький важіль є... Хоча, звісно, і там підписи можуть з'явитись, але спробую цим "помахати".
Ну, завтра зранечку піду виясняти... ДЯКУЮ!

Євген
Відрахували в лютому цього року "за порушення навчальної дисципліни"

DOCENT
Сумно. Законом не передбачена можливість відрахування з такої причини.
Це очевидне порушення з їх боку.
Крім того, порушенням є не відрахування 10 вересня. Очевидно, тут не цільове використання бюджетних коштів.
За цих умов Ви маєте відшкодовувати за цілий рік, якщо семестр починається до дати відрахування. Причому у випадку, коли і не передбачалося, що Ви будете отримувати освітню послугу.

Євген
Сумно, не те слово... От що значить не знати тонкощів, і вірити людям...
Вже в цьому році пролетіли точно.
Хочу ще запитати... Ви, бачу, добре освідчені у всіх тонкощах (добре, що є така людина , яка знає, та ще є ділиться знаннями) - чи були прецеденти, коли в схожій ситуації людям вдавалось довести свою "неверблюдість"? Бо поки що я бачу, що все проти нас... Довести, що дитина там дійсно не вчилась - нереально, як на мене... Потрібні підписи в тих журналах вони проставлять (не думаю, що вони так "лоханулись", щоб взагалі її не вписати), а студенти - то не свідки...

DOCENT
У Вас можуть бути Ваші свідки того, що Ви перебували в іншому місці.
Підписи за іншу особу- це підробка документів. Крммінальний злочин. До 3 років позбавлення свободи.

Крім того, до звернення до суду Ви можете звернутися зі скаргою в
Державну службу якості освіти
Департамент контролю у сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих
Відділ контролю за діяльністю закладів вищої освіти
начальник відділу
ОЛІЙНИК Леся Володимирівна
sqe@sqe.gov.ua
Телефон та адреса за посиланням

Євген
Дуже дякую за безцінні поради та підказки!!!

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua