Osvita.ua Вопросы Высшее образование Вступительная кампания Перехресний вступ
Вопрос и ответы на него

Перехресний вступ

Eduard4209
Скажіть будь ласка, для чого набирають на магістратуру 081 Право по перехресному вступу? З таким диплом магістра права не маючи диплому бакалавра права доступ до професій де необхідною умовою є наявність вищої юридичної освіти буде закрито з урахуванням п. 2-1 Постанови КМУ від 29.04.2015 номер 266.

DOCENT
Насправді вступ на Магістратуру з 081 "Право" не такий вже і простий.
Потрібно складали :
1. єдиний вступний іспит з іноземної мови та
2. єдине фахове вступне випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей
3. додаткове вступне випробування для осіб, які здобули ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) вищої освіти за іншою спеціальністю.

Перші два пункти за технологіями ЗНО.
Крім того, додаткове вступне випробування має передувати ЗНО і по термінам має проводиться в той час, коли особа ще не завершила навчання на бакалавріаті за попередньою спеціальністю і навіть не думає про вступ.

"складання додаткових фахових вступних випробувань для вступників, які вступають на основі ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня), здобутого за іншою спеціальністю (напрямом підготовки) розпочинається 14 травня та закінчується 31 травня;"

Без базової правової підготовки це все буде ой як не просто та ще й не зручно

Eduard4209
ну тим паче, якщо це все так складно нащо набирати людей на магістратуру право по перехресному вступу, якщо отримавши диплом магістра права ці щасливі випускники не зможуть працювати ні в суді, ні в адвокатурі ні нотаріусом, ніде де кваліфікацінйі вимоги є вища юридична освіта, з урахуваннням урахуванням п. 2-1 Постанови КМУ від 29.04.2015 номер 266. Питання для чого такий диплом? щоб на нього в рамочці дивитися? ну іще і контракт дорогий проплатити потрібно якщо на контракті вчишся

DOCENT
Це їх право на вільний розвиток особистості - 23 стаття Конституції України:
"Стаття 23. Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей"

та право на вибір спеціальності - абзац третій частини першої статті 4 Закону України "Про вищу освіту":
"Громадяни України вільні у виборі закладу вищої освіти, форми здобуття вищої освіти і спеціальності."

Крім того, з такою освітою можна працювати не тільки адвокатом, прокурором, нотаріусом чи суддею.

Eduard4209
Та невже... слідчі та оперативні працівники органів Національної поліції, НАБУ, СБУ, кримінально - виконавчої системи, держслужбовці органів юстиції, державні та приватні виконавці, посадові особи юридичних відділі ОДА, РДА, міськвиконкомів- необхідна вища юридична освіта. І це ще не вичерпний перелік державних органів. І коли кадрові служби цих структур просічуть про те що є такий п. 2-1 постанови КМУ 266 то особи що отримали ступінь магістра права на основі перехресного вступу будуть насолоджуватися переглядом свого диплому в рамочці дома, не маючи доступу до до професій де посадовою інструкцією передбачено вищу юридичну освіту. Просто ВУЗИ про це не говорять, не вигідно втрачати контрактників дорогої магістратури право

DOCENT
Що ж це за майбутні юристи, які самі не можуть знайти відповідь на таке просте запитання.
Крім того, одна справа, вимоги конкурсного оголошення, і зовсім інша - вимоги Закону.

Eduard4209
Що поробиш, тихенько собі кабмін вносить цікаві пункти типу 2-1, не всі потенційні юристи знають про існування такого цікавого пункту. Чи мав право КМУ своєю постановою вирішувати що відноситься до вищої юридичної освіти....це ще крайнє цікаве питання. А ще цікавіше, студенти які поступали по перехресному вступу на магістра (спеціаліста) 081 Право в 2015 і 2016 році? Конституційний принцип незворотністі дії в часі законів та інших НПА. Постанова 53 набрала чинності в лютому 2017

DOCENT
Не хвилюйтеся.
На тих, хто вступав на 081 право, до прийняття цієї постанови її дія не поширюється.
Але і без неї визначити хто має вищу юридичну освіту.
Існуючі в законах норми є суперечливими.

Більше того, пряме застосування букви Закону дає однозначноу відповідь, на запитання, "Чи можна вважати особу, що здобула вищу освіту ступеня маґістра та/або ОКР спеціаліста за спеціальністю відмінною від 081 "Право", такою, Що має вищу юридичну освіту?" - Так, можна.

Адвокат - стаття 6
"3. Для цілей цієї статті:
1) повна вища юридична освіта - повна вища юридична освіта, здобута в Україні, а також повна вища юридична освіта, здобута в іноземних державах та визнана в Україні в установленому законом порядку;"
Повна вища юридична освіта - Це повна вища юридична освіта.
Жодного конструктиву в означенні.

DOCENT
Прокурор - стаття 27, частина 1.

"Для цілей цього Закону:
1) вищою юридичною освітою є освіта, здобута в Україні (або на території колишнього СРСР до 1 грудня 1991 року) за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, а також вища юридична освіта за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем, здобута в іноземних державах та визнана в Україні в установленому законом порядку;"

Вища юридична освіта, - це магістр або спеціаліст без відносно до спеціальності.

Суддя - стаття 69

"6. Для цілей цього Закону вважається:

1) вищою юридичною освітою - вища юридична освіта ступеня магістра (або прирівняна до неї вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста), здобута в Україні, а також вища юридична освіта відповідного ступеня, здобута в іноземних державах та визнана в Україні в установленому законом порядку;"

Вища юридична - це вища юридична.
Знову жодного конструктиву, як із адвокатами.

На жаль, кращого варіанту і не може бути, бо перелік спеціальностей визначається не Законом, а саме постановою КМУ.

Eduard4209
Цікаво виходить. по перерахованих Вами Законах особа яка має вищу юридичну освіту магвстра/спеціаліста, а бакалавр будь якого напрямку може претендувати на посаду судді прокурора...Пеше спеціаліст магістр, без згадування про бакалаврат, а бакалавр може бути хоч фізиком, хіміком та навіть лікарем.... Проте в згадуваній постанові пише щоб обіймати посади де кваліфікаційні вимоги передбачають вищу юридичну освіту потрібен і бакалавр і магістр Право. Ну враховуючи що Закон має вищу юридичну силу, то виходить що п. 2-1 постанови № 266 кадрові відомства можуть не враховувати при доборі кандидатів на посади суддів та прокурорів?

Eduard4209
ну для того щоб знати що таке вища юридична освіта КМУ і визачив, підзаокнним актом - Право і МП. Хоча раніше це були Правознавство і Правоохоронна діяльність

DOCENT
І магістр/спеціаліст міг бути за будь-якою спеціальністю. На тільки бакалавр.
За якою саме спеціальністю має бути вища юридична освіта, до цієї примітки в новому переліку спеціальностей взагалі не було встановлено.
В старому переліку ці спеціальності також визначалися не Законом а приміткою.
Причому це було також зроблено і для МП.

"2. Доповнити перелік виноскою “*****” такого змісту:

“*****Спеціальності, за якими фахівці здобули вищу юридичну освіту.”.
"

Просто "право" з "правоохоронною діяльністю" попереднім переліком були віднесено до гаузі 0304 Право.
Але це не робило автоматично ці спеціальності спеціальностями вищої юридичної освіти.

Потім, в новому переліку в 2015 році віднесли МП до галузі Право.
Потім створили окрему галузь "Міжнародні відносини" і перенесли с неї МП.
І вже потім знову зробили примітку, але без правоохоронців.

DOCENT
"Ну враховуючи що Закон має вищу юридичну силу, то виходить що п. 2-1 постанови № 266 кадрові відомства можуть не враховувати при доборі кандидатів на посади суддів та прокурорів?"

Ні не зможуть не враховувати.
Не дивлячись на вищу юридичеу силу, Закони не дають, і не можуть давати означення вищої юридичної освіти з привязкою до спеціальності.

Тому, застосовуючи лише Закони, або в принцип і не можливо нікого бути визнати таким, що має вищу юридичну освіту, або всіх хто має спеціаліста/маґістра за будь-якої спеціальності.

Крім того, за минулою редакцією закону про вищу освіту, ввавжалося, що перехресний вступ не можливий.
В 2012 році МОН табачника дозволило, в якості експерименту, перехресний вступ на ряд спеціальностей, але крім правничих.

Також, поки існував ОКР "спеціаліст" було популярним здобувати вищу освіту рівня спеціаліста в ІПО за іншою спеціальністю, в тому числі і правничою, на основі вже здобутої повної вищої освіти ("друга вища освіта").
Тепер спеціаліста вже немає, і "лавочка" закрилася.

Eduard4209
так, згоден багато хто отримав диплом юриста про перепідготовку на факультетах післядипломної освіти. так в них так само нема першого бакалаврського рівня Право, лише Спеціаліст, така книжечка диплом про перепідготовку. Враховуючи що набір на спеціалта останній був в 2016 році то на таких осіб по принципу незворотності дії в часі Законів та НПА п.2-1 постанови 266 не застосовується.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!