Osvita.ua Вопросы Высшее образование Вступительная кампания Чи можна щоб документи на вступ здали батьки?
Вопрос и ответы на него

Чи можна щоб документи на вступ здали батьки?

Женя Ник
Чи можна щоб документи на вступ здали батьки?

aladdin85
«При поданні заяви в паперовому вигляді вступник пред’являє особисто...»

Вилен
Я те ж так думаю, але, якщо буде нотаріальна довіреність на право вчинити такі дії, як представляти інтереси у вузі, писати (підписувти) заяви, тощо. Що тоді?

aladdin85
«Прийом на навчання до вищого навчального закладу для підготовки фахівців усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів проводиться відповідно до умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів.» (ч. 4 ст. 44 ЗУ «Про вищу освіту») — цим я «піднімаю» Умови прийому на рівень закону. (Умовно!)
Довіреність — річ корисна, але в Умовах прийому двічі зазначено «особисто» (п. 6.1, 6.3).
На цю тему можна згадати також: «Представник не може вчиняти правочин, який відповідно до його змісту може бути вчинений лише особисто тією особою, яку він представляє.» (ч.2 ст. 238 ЦК України).
Учитись у ВНЗ буде лише особа, вона це робитиме особисто...
Можливо, є якісь варіанти, але «у загальному» документи подає саме вступник.
Якщо ліньки їхати до ВНЗ, передбачено можливість електронного вступу.

Вилен
Цікаве питання. Справа ж не лише в тому, що комусь "ліньки їхати" (можливі різні обставини, наприклад, лікування за кордоном в цей час, міжнародні спортивні змагання тощо). А хіба система електронного вступу скасовує необхідність особистої подальшої подачи документів?

aladdin85
Звісно, обставини можуть бути різні. [але, на жаль, у багатьох випадках, що б не сказати у більшості, причини банальні]
Але я писав уже десь, що в Україні багато питань, з яких порушуються права громадян.
Такі Умови прийому в нас. Звісно, при рекомендації і після електронного вступу треба особисто підписати і подати оригінали. Але тому на вступ і надається аж 31 день.
Саме тому в Україні треба домовлятись там, де формально («по букві») заборонено, але можливі варіанти («по духу» порушення не буде).

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!