Osvita.ua Вопросы Высшее образование Вступительная кампания Чи можливо безкоштовно навчатись у коледжі, закінчивши ВНЗ?
Вопрос и ответы на него

Чи можливо безкоштовно навчатись у коледжі, закінчивши ВНЗ?

Євген
Чи можу я вступити на безкоштовне навчання в коледж (іншого профілю навчання) якщо вивчився у ВНЗ на бакалавра на контракті, а потім на спеціаліста (1 рік) на буджеті. Де можна почитати нормативну документацію з цього приводу?

aladdin85
Як можна побачити щонайменше зі стрічок новин на цьому сайті, зараз відбувається досить активне «оновлення» освітнього законодавства, на розгляді у Верховній Раді три законопроекти про вищу освіту, коледжі та технікуми можуть вивести з системи вищої освіти... Тому будьте готові до будь-яких поворотів.
Якщо керуватись чинним законодавством, то формально всім відома цитата:
«Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше.»
Про ступеневість і неможливість здобуття безоплатно попереднього ОКР, коли здобуто наступний (коли особа навчається на ОКР "бакалавр", то всі чотири роки кажуть, що вона здобуває ОКР "бакалавр"), тут не зазначено, а «що не заборонено, то дозволено», адже безкоштовність освіти гарантована Конституцією (ст. 53). Тому формально виходить, що здобути ОКР "молодший спеціаліст" безкоштовно Ви ще можете.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!