Osvita.ua Вопросы Высшее образование Вступительная кампания Чи діють чорнобильські пільги при вступі до ВНЗ?
Вопрос и ответы на него

Чи діють чорнобильські пільги при вступі до ВНЗ?

ника
При вступі до вузів державної форми власності дитина, яка має посвідчення постраждалої від аварії на ЧАЕС 4 категорії, може користуватися пільгами позаконкурсного відбору, чи на дану категорію пільги не поширюються?

aladdin85
Подивимось, що зазначено у законодавстві?
Умови прийому (2013):
«Зараховуються поза конкурсом:
особи, яким відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право».
Кому надане таке право?
Зазначений закон (ст. 20, ч.1, п. 26):
«Особам, віднесеним до категорії 1, надаються такіпільги: вступ поза конкурсом до державних вищих закладів освіти...»;
(ст. 21, ч.1, п.1):
«Особам, віднесеним до категорії 2, надаються такіпільги: пільги, передбачені пунктами26...»
(ст. 22, ч.1, п.1):
«Особам, віднесеним до категорії 3, надаються такіпільги: пільги, передбачені пунктами 1, 2, 3, 5, 6, 8, 17, 20, 27 статті 20...»
(п. 6):
«зарахування поза конкурсом при одержанні позитивних оцінок на вступних екзаменах у заклади освіти осіб з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, які проживають на територіях радіоактивного забруднення і направлені на навчання згідно з планом цільової підготовки або договорами з підприємствами»

aladdin85
(ст. 23, ч.1, п.1):
«Особам, віднесеним до категорії 4, надаються такі...пільги: пільги, передбачені пунктами 1, 3, 5, 6, 8 статті 20, пунктами 3, 5, 6, 7, 15 статті 22...» (пункт 26 статті 20 тут не зазначений, хоча зазначений пункт 6 статті 22, який тут процитовано, за яким за певних умов позаконкурскний вступ надається).
Однак не слід забувати про ч.3 ст. 23:
«Усі компенсації та пільги, передбачені цією статтею, надаються громадянам на час постійного проживання або постійної роботи чи постійного навчання у зоні посиленого радіоекологічного контролю.»
Можливо, інші особи якось по-іншому прокоментують ці норми законодавства, але, як на мене, з цього випливає, що постраждала особа 4 категорії право на вступ поза конкурсом не має.
Про це також свідчить щорічний лист Міністерства щодо інформаційних матеріалів про документи вступників до ВНЗ.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!