Вопрос и ответы на него

Чи маю я право поступити на бюджет?

Катя
Добрий день. Я провчилась один рік на бюджеті, забрала документи з ВУЗу і хочу знову поступити на 1 курс. Чи маю я право претендувати на бюджетне місце?

DOCENT
Читайте відповідь на Ваше запитання в розділі "Найбільш запитувана інформація" на сайті МОН (запитання 4)

Катя
Вони посилаться на ст.4, п.1,"Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту ... вперше", але я не отримала вищу освіту, тому чому я не можу претендувати на бюджетне місце?Це для мене теж перша вища освіта.

DOCENT
А Ви Уважніше читайте.
"Громадяни України мають право безоплатно ЗДОБУВАТИ вищу освіту"
Оскільки "вперше", то щоб перевірити, чи не втрачено право, необхідно поставити собі запитання
"Чи ЗДОБУВАЛА Я вже вищу освіту безоплатно?"
І тоді все стане на свої місця.

Закон не гарантує права ЗДОБУТИ освіту, лише ЗДОБУВАТИ

Абітурієнт
DOCENT, а не здається вам, що це будуть не рівні умови вступу, адже в скаконі не сказано як ти провчився рік: на бюджеті чи контракті, виходить, що за умовами вступу 2014 контрактник теж не має права на бюджет.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Взагалі-то, офіційно трактувати норму закону має право лише КСУ, але тепер цим займаються всі-всі-всі. ПРи цьому роблять з такою наполегливістю та завзятістю, що вставити свої 5 копійок просто неможливо.
Абсолютно згоден з тим, що варто читати ст.4 так, як вона написана. А в ній нічого не сказано, про те, що ті, хто здобував вперше освіту на контракті, мають право вдруге здобувати її безкоштовно.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!