Вопрос и ответы на него

Як повторно вступити на бюджет?

Наталія
Скажіть, будь ласка, якщо на цей момент я рахуюся студенткою 2 курсу бюджетної форми навчання, чи зарахують мене знову на бюджет, якшо я проходжу по балах? чи обовязково перед подачею документів забирати документи зі свого ВНЗ, чи краще почекати рекомендації до зарахування?

DOCENT
4. Чи можна вступити на бюджет до ВНЗ, відрахувавшись з ВНЗ, в якому навчався на бюджеті (чи можна, навчаючись на бюджеті, вступити до іншого ВНЗ також на бюджет?)

Ні, не можна (відповідно до Закону України «Про вищу освіту»).

Вилен (МОДЕРАТОР)
Не факт, що і у випадку відрахування вас зарахують на бюджет.

Наталія
а де дізнатися стовідсоткову відповідь?. повинна ж бути остаточна позиція. Чому минулого року вважалося , що особа , навіть якшо після бюджету вступає, то здобуває ОКР ВПЕРШЕ, а тепер ні?

DOCENT
Що саме вважалося минулого року, сказати важко. Тих хто вважав уже немає.
На мою думку, просто не було достатньої технічної можливості для перевірки - база ЄДЕБО була не достатньо наповнена.

А відповідь на ваше запитання прямо на сайті МОН дана 100 відсотково.

4. Чи можна вступити на бюджет до ВНЗ, відрахувавшись з ВНЗ, в якому навчався на бюджеті ?


Ні, не можна (відповідно до Закону України «Про вищу освіту»).

Valya
Чи можна вступити на бюджет до ВНЗ, відрахувавшись з ВНЗ, в якому навчався на бюджеті (чи можна, навчаючись на бюджеті, вступити до іншого ВНЗ також на бюджет?)

Ні, не можна (відповідно до Закону України «Про вищу освіту»).

Опять же, неоднозначный ответ. Может это ответ на то, что в скобочках. Очевидно,что на двух бюджетах учиться нельзя, имхо)

И опять же, нет там в ответах ссылки на статью закона.

DOCENT
Шановний користувач порталу, що приховується за ніком "Valya", а з якого переляку очевидно, що "на двух бюджетах учиться нельзя" ?

А що до посилання на конкретну статтю, то в цьому і потреби немає. Достатньо посилання на закон. А той, хто захоче той знайде, згідно саме якої частини закону "не можна".

Valya
уважаемый Docent, а кто Вам сказал, что на двух бюджетах одновременно учиться можно? К примеру, на двух бакалаврских? Нет,нельзя. Из года в год аргументируют одной статьей, тогда как расценивать пункт 3.3?
3.2. Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше.

3.3. Громадянин України має право безоплатно здобувати вищу освіту за другим напрямом (спеціальністю), якщо він за станом здоров'я втратив можливість виконувати службові чи посадові обов'язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії.

По факту, пока диплома на руках нет, то вот Вам и будет "здобувати певний ОКР вперше", не так ли?

Valya
Docent, "Що саме вважалося минулого року, сказати важко. Тих хто вважав уже немає.
На мою думку, просто не було достатньої технічної можливості для перевірки - база ЄДЕБО була не достатньо наповнена."
И что значит, что база не наполнена, она уже третий год как функционирует.

Оксана
Якщо МОН дає таку однозначну відповідь на рахунок перевступу,то чому б не запро понувати простий вихід для таких вступників,віддати бюджетні кошти за навчання аби повернути змогу навчатись на бажаній спеціальності (бюджет)

DOCENT
Слово "недостатньо" прочитати, очевидно, не вдалося.

Що таке "пункт 3.3" ? Це де? В якому нормативному акті є такий пункт?
Щоб Вас було зрозуміліше давайте назву, номер, дату прийняття, а ще краще посилання на текст документу на офіційних сайтах.
Крім того, яке відношення до сформульованого МОН у дужках запитання
"чи можна, навчаючись на бюджеті, вступити до іншого ВНЗ також на бюджет?", відповідь на яке як Ви стверджуєте і дало МОН,
має до чи є на руках диплом чи немає?

Ця відповідь МОН разом із запитанням означає, що
не можна ОДНОЧАСНО здобувати вищу освіту у двох ВНЗ.


Я ніколи не стверджував, що "что на двух бюджетах одновременно учиться можно".
Я питаю,
>

DOCENT
З якого переляку ОЧЕВИДНО, що "на двух бюджетах учиться нельзя" ?

DOCENT
"Якщо МОН дає таку однозначну відповідь на рахунок перевступу,то чому б не запро понувати простий вихід для таких вступників,віддати бюджетні кошти за навчання аби повернути змогу навчатись на бажаній спеціальності (бюджет)"

Шановна Оксана,
навряд чи вони (абітурієнти) погодяться.
Значна частина із тих, що "мріють" про перевступ, вступали до ВНЗ безвідповідально.

Відносно низькі бали на ЗНО, не давали можливість вступити в саме "омріяний" ВНЗ. Але, як правило, цих балів було достатньо на не дуже популярні, але дуже складні в навчанні, технічні спеціальності.

Таким абітурієнтам, як правило, потрібно було від вступу отримати можливість бути подалі від батьківського контролю, отримувати стипендію протягом І семестру, отримати гуртожиток і т.д.
Здобування освіти і знання їх, часто-густо, не цікавили взагалі.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Все встане на свої місця в наступному році, а в цьому МОН вирішило так, як вирішило. А саме:
- студенти стаціонару не пожуть подати заяву онлайн;
- якщо студент-бюджетник відрахувався, і зарєеструвався, то не факт, що він зможе потрапити знову на бюджет;
- якщо студент-контрактник відрахувався і зареєструвався, то він може поступати на бюджет (МОН мовчить), але і в другому, і в третьому випадках підходи мають бути однакові.

Оксана
Я так і не зрозуміла чи може студент-бюджетник ,який має бал ЗНО 580(з 3-ох предметів),більше 190 з кожного ,але дійсно помилився з вибором спеціальності,лишити вуз ,віддати державні кошти і перевступити знову на бюджет.

DOCENT
Новий закон "Про вищу освіту" набере чинності, то особи які здобули/здобували вищу освіту не за кошти платників податків не втрачають свого конституційного права здобувати вищу освіту нз безоплатній основі.
З огляду на це, можна уявити собі таку ситуацію, що для тих хто вчилися за держзамовленням, але не довчилися буде запропоновано для відновлення права здобувати освіту безкоштовно, відшкодувати вартість навчання та стипендію заднім числом. За таких умов це буде як навчання на контракті.
Право на безоплатну вищу освіту не буде втрачено.

Як буде в цьому році, сказати дуже важко.
Можна лише порекомендувати спробувати перевестися на інший напрям підготовки, або в інший ВНЗ

Оксана
А чи не було б виходом із даної ситуації перейти в даному вузі на контракт(заочно),щоб вступати на денну форму(бюджет)на іншу спеціальність

Оксана
А чи не було б виходом перейти на заочно (контракт),і перевступити на бюджет на денну форму на іншу спеціальність

DOCENT
Важко сказати. Всі ваші пропозиції виглядають розумними.
Але гарантій ніяких ніхто зараз не зможе дати.

Було б добре якби була можливість відшкодовувати вартість навчання за держзамовленням. Але порядку такого відшкодування наразі немає і приймати його має Уряд або хоча б МОН за дорученням Уряду. Це справа не швидка.

Заочне на контракті і бюджет денна формально можливо, але лише з самого початку. В базі вже є відмітка, що особа була зарахована на навчаня за держзамовленням.

Як я розумію, Ви непокоїтесь про сина, з огляду на запитання про відстрочку від призову на військову службу.

Оксана
Шановний DOCENT , дякую, що ви так по-людяному і з розумінням віднеслись до моїх запитань,хоча ми опинились майже в тупиковій ситуації-або ж перевестись на контракт на бажану спеціальність в межах свого ж вузу(а він є найдорожчий в Україні),щоб не втратити бронь по призову,або йти на другу( паралельно) освіту заочна форма (контракт) .Хоча, це зовсім ,мабуть,не те,що треба.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!