Вопрос и ответы на него

Чи можу я повторно вступити на бюджет?

Александра Озмитель
В 2013 році я вступила на бюджет на ХНУ ім. Каразіна, але я не провчилась навіть тиждень (навіть стипендію не отримала) і перевелась на заочне відділення (на контракт). Чи зможу я цього року вступити на бюджет до іншого вузу???
В Законі України "Про вищу освіту" сказано: "Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше."
Так як я не маю диплома про закінчення внз, то виходить що я здобуваю"певний освітньо-кваліфікаційний рівень" вперше? Так? Тобто можливо вступити на бюджет?

DOCENT
Навіщо Вам відповідь?
Ви плануєте подавати позов до суду, якщо Вам відмовлять?

Вже змінити нічого не можливо.

Valya
я не пойму, почему Вы так категоричны, касаемо этого вопроса. Тысячи ребят, которые учились на бюджете, поступали на бюджет снова и снова, не смотря на то,что их данные уже были внесены в единую базу. КНУ, КПИ, НАУ, Харьковский имени В. Каразина- знаю конкретные случаи, когда в эти ВУЗы поступали на бюджет те,кто уже был на бюджете год. Юристы при этих же заведениях говорят, что да, пока не получен определенный ОКУ- право на бюджетное образование не реализовано. А чиновники бравируют только одним пунктом, которым Вы отмахиваетесь на каждый вопрос такого плана. Поэтому хватит пугать всех, рисуя кошмарные перспективы, Вы наверняка сами с этим не сталкивались.

DOCENT
Закон гарантує право ЗДОБУВАТИ безоплатно ВПЕРШЕ.
А право здобути безоплатно не гарантує.

І знову ж таки в чому суть питання?

Має сенс ставити питання, якщо ще можна щось змінити. Поки ще не відрахували за не виконання навчального плану, можна докласти зусиль і скласти сесію за перший, а потім і за другий семестр. А потім літом перевестись на інший напрям, якщо дійсно не підходить.

Коли вже зворотного ходу немає - відповідь, яка б вона не була, ситуацію не змінить.

Якщо хтось вірить, що має таку можливість - навіщо питати. Іди і роби так, як вважаєш за потрібне.
Прецедентів юридичного підтвердження - читай судового рішення, за яким вказувалося б зарахувати того хто вже вчився, - не створено.

Александра Озмитель
DOCENT якщо не можете нормально відповісти, краще нічого не пишіть взагалі. Я ж просто спитала чи можна вступити чи ні... Я знаю що ще в минулому році так дозволялось. Просто хотіла дізнатися чи нічого не змінилося.

Valya дякую за відповідь)

DOCENT
Спробувати можна, що завгодно.
В минулому дійсно такі випадки були.
А що до такої можливості зараз - сказати важко.
І це не тому, що змінилося законодавство, а тому, що змінилася технічна можливість.

Александра Озмитель, я на це питання відповідав неодноразово.
А поставив Вам додаткові саме тому, що, якщо Ви готові будете йти до суду, то це створить прецедент - і дасть відповідь всім на майбутнє.

DOCENT
Ще додатково,

Якщо відповідь користувача порталу, що приховується за ніком Valya Вас задовольнила, то можливо Вам також буде цікава
офіційна відповідь на це запитання надана Міністерством освіти та науки України за підписом заступника міністра-керівника апарату Дніпрова О.С.

Абітурієнт
DOCENT, але ж у тій відповіді від міністерства вони нічого не відповили конкретного на ваше запитання, а просто процитували закон, а розумій знову-таки як хочеш. Складається враження, що они самі не знають відповідь на це питання.

Абітурієнт
DOCENT, мені в опорі на це питання відповідали так, що база єдбео не блокує таких людей які перепоступають на бюджет, а блокує тих хто постуає невідрахувавшись з іншого внз...

Valya
Шановний, вибачте, нічого особистого, але Ви починаєте дратувати. Знаю особисто 6 осіб, які навчалися на бюджеті, та після відрахування знову вступили на бюджет, і зараз вчаться собі і слава Богу(беручи до уваги, що їх дані були у базі). Ніяких прецедентів у ВИШах не виникало. У тому листі, яким Ви бравуєте на всі боки-немає жодної КОНКРЕТНОЇ відповіді на чітко поставлене запитання, а лише цитування певних статей, які ми самі вже знаємо напам'ять. Вам це говорять із разу в раз, але Ви, чомусь, не бажаєте дивитися на очевидні речі. Тримайте спокій та не намагайтесь довести всім, що чорне- це, насправді, біле і навпаки.

Абітурієнт
Valya, в єтом году скорее всего перепоступать на бюджет можно, а вот когда приймут новый закон про высшее образование то уже такое не пройдёт.

DOCENT
Пропоную обійтися без емоцій.
1) Я ніколи не заперечував, що факти повторного зарахування на навчання за держзамовленням були раніше.
2) Закон дійсно не змінився
3) Закон гарантує право ЗДОБУВАТИ безоплатно в МЕЖАХ стандартів ВПЕРШЕ.
4) Змінилась технічна можливість його виконання - з'явилась і наповнюється ЄДЕБО.
5) Починаючи з минулого року зарахування на перший курс відбувається через ЄДЕБО.
6) Інша реалізація закону в попередні роки не є підставою вважати, що в цьому році буде саме так.
7) Умови прийому на 2014 рік передбачають наступне:
XIX. Наказ про зарахування
1.
Накази про зарахування на навчання з додатками до них формуються в Єдиній базі відповідно до списків вступників, рекомендованих до зарахування

8) Чи дозволить ЄДЕБО в цьому році внести в наказ про зарахування на навчання за держзамовленням осіб, що вже вилися на бюджеті і не довчилися - зараз ніхто не скаже (навіть Valya, чи опора).

ТОМУ і ще раз - ОДНОЗНАЧНОЇ відповіді на це запитання наразі НЕМАЄ

DOCENT
Я виключно заперечую проти категоричного твердження, що будуть в цьому році зараховані на безоплатне навчання у ВНЗ особи які вже вчилися і недовчилися саме тому, що так було раніше.

Я намагаюсь цю думку довести до абітурієнтів, щоб вони розуміли, що може бути і по-іншому. Якщо будуть відмовляти - що робити таким абітурієнтам ? Ні для приймальної комісії ні для ЄДЕБО коментарі з порталу не є аргументом. Аргументом є закон, або ще краще судове рішення.

Щоб не було занадто великих розчарувань краще бути готовим до всього. Якщо буде так, як їм хочеться - то вони можуть радіти.

І саме тому, якщо є можливість щось змінити та вплинути на розвиток ситуації, то і є сенс в запитанні. І саме тому я запропонував можливі варіанти, які згодяться на етапі коли ще можна щось робити.

Абітурієнт
DOCENT, хорошо. Этот вопрос сам собой не решится правильно? Почему просто не задать вопрос тому кто отвечает конкретно за выполнение этих пунктов в ЭДБЕО, например оператору базы. Просто с другой стороны когда можна бужет узнать конкретный ответ на этот вопрос? Когда уже будет поздно, 10 августа когда тебе в приёмной комисии скажут: "ой, а вас база не пустила на бюджет" так будет или как?

DOCENT
Оператор немає права надавати відповіді.

А стверджувати, що буде так, тому, що так було раніше і не приводити жодних інших аргументів - це просто вводити в оману.

Зараз вже змінити нічого неможливо.

Право приймати участь у конкурсі ніхто нікого не позбавляє.
Подавайте заяву, хоч в електронному хоч в паперовому вигляді.

Тим, хто для себе вже все вирішив і відрахувався - сенсу вести про це розмови немає. Буде так як буде.

Абітурієнт
DOCENT, что вы посоветуете делать в случае если откажут в бюджете по этой причене? К кому обращатся если я буду отстаивать своё право, которое как я считаю я не потерял?

Абітурієнт
DOCENT, кстати да: такой вопрос в базе абитуриентов что стоит ярлычок возле каждого типа "бюджет" , "контракт" как они определяют это?

DOCENT
Tak

ІНСТРУКЦІЯ
щодо формування наказу про зарахування абітурієнтів до вищого навчального закладу та додатку до наказу

Наказ про зарахування на навчання разом з додатком до нього формуються за допомогою Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі – ЄДЕБО) на підставі даних, внесених до зазначеної бази вищими навчальними закладами

Додатки до наказів про зарахування абітурієнтів формуються відповідно до пропозицій, сформованих вищим навчальним закладом, окремо:
– за напрямом (спеціальністю) навчання;
– за джерелом фінансування (держбюджет та за рахунок коштів фізичних, юридичних осіб);
– за структурним підрозділом навчального закладу;
– за формою навчання (на денну, вечірню, заочну та екстернат);
– за освітньо-кваліфікаційним рівнем.

DOCENT
Можна подати позов до суду на підставі частини четвертої статті 53 Конституції.

Конституція України

Стаття 53. Кожен має право на освіту.

Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.

Стаття 55. Права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Стаття 8. В Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Абітурієнт
DOCENT, дякую за відповідь і вашу обізнаність.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua