Вопрос и ответы на него

Як швидко забрати оригінали студенту 1 курсу?

Аліна
Я провчилася 1 семестр на 1 курсі заочного відділення на бюджеті (весняну сесію не здавала), коли вирішила забрати документи(збиралася вступати в інший ВУЗ) мені сказали, що можна забрати документи тільки восени, або якщо вступлю в будь-який ВУЗ(там мені мають видати довідку про вступ, і після цього я одразу маю забрати оригінали). Зараз я пройшла на бюджет, відповідно тепер я маю здати оригінали(довідку, що я вступаю мені видали), але тепер мені сказали, що не можуть зараз видати документи. Питання наступне: яким способом тепер можна швидко забрати документи? чи законно діє ВУЗ не віддаючи документи за наявності довідки про вступ в інший заклад? чому мене не відрахували, враховуючи, що я не здавала сесію(хіба це не є "невиконання навчального плану" як сказано в положенні про відрахування?

aladdin85
Так не повинно бути. Свого часу була схожа ситуація, але я заяву про відрахування написав під час весняної сесії і її було розглянуто досить швидко, хоча документи віддали лише через місяць після завершення "обхідного листа". В будь-якому випадку Ви маєте право на відрахування за власним бажанням, після чого Вам повинні повернути оригінали (пункти 14, 22 Положення про переведення). Тому тут не повинно бути значної затримки (хоча: коли Ви написали заяву про відрахування?). Дізнайтесь, якими документами вони обґрунтовують свої вимоги.

Аліна
Дякую за вашу відповідь! Заяву ще не писала, в деканаті мені сказали приходити після 22 серпня, бо всі у відпустці (до речі вже майже 2 місяці мені про це кажуть). Також, заступник декана сказала, що я не мала права вступати на бюджет, бо в них я вчилася за держ. замов. Я давно знаю, що не можна вчитися на бюджеті двічі, але ж я не буду продовжувати навчання в цьому ВУЗі. Оригінали мені потрібні в найближчі дні, та надії, що їх дадуть мало. На сайті юридичної консультації читала, що можна брати оригінали під росписку до вказаної дати, а якщо всуплю, принести довідку та написати заяву про відрахування. Цікаво, чи щось з цього вийде?

aladdin85
Ситуація ускладнюється тим, що Ви ще не написали заяву, а зробити це потрібно було ще навесні, адже, не йдучи на сесію, Ви вже мали намір вступати знову, чи не так?
Так, на сьогодні Ви є студентом "першого вишу" "на бюджеті", тому знову вступати на бюджет не маєте права. Зокрема, оригінали видаються після відрахування, а вони є обов'язковими для вступу на бюджет. Як я розумію, Ви вступаєте знову на заочну форму (адже на денну вже зараховано усіх з оригіналами). Так, можна брати оригінали під розписку, але іноді виші відмовляються, хоча спробуйте, можливо, це є варіантом (якщо відмовляються, пишіть заяву про відрахування, під час вступної кампанії повинні повертати оригінали досить швидко, хоча...). З відпустки повинні вже були повернутись, хоча у різних навчальних закладах по-різному, але на заочній формі проходження "обхідного листа" є швидшим, ніж на денній.
Також у разі виникнення проблем рекомендую звернутись до юриста того вишу, куди вступаєте, можливо, він щось порадить корисне саме для Вашого випадку.

Аліна
Оригінали мені видали і я встигла подати їх у інший навчальний заклад, де пройшла на бюджет. Але наказу про відрахування ще немає. Якщо у колишньому ВНЗ мене не встигнуть відрахувати до 1 вересня чи вплине це якось на моє подальше навчання на бюджеті у новому ВНЗ? Чи можливо якось пришвидшити процедуру відрахування (можливо за наявності довідки про вступ)?

Oleksandr
Аліна, чим завершилася Ваша історія? Зарахували Вас на нове місце навчання без відрахування з попереднього?

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua