Osvita.ua Вопросы Высшее образование Рівень "бакалавр" це вища освіта? Чи не повна вища?
Вопрос и ответы на него

Рівень "бакалавр" це вища освіта? Чи не повна вища?

Настя
Чи є освітній рівень "бакалавр" повною вищою освітою? На скільки мені відомо, є. Але в Сумському НАУ запевняють зворотнє, говорять що "бакалавр" - це не повна вища освіта. Однозначної відповіді не знайшла на інтернет просторах, вирішила запитати у вас. Наскільки відомо бакалавр є вищою освітою, а приставок "повна" чи "не повна" взагалі не існують, адже рівень "магістр" краще підходе для тих, хто хоче займатися у подальшому науковою або викладацькою діяльністю і не є обов'язковим для здобуття вищої освіти. Тож де правда?
Також є ще одне запитання: для кого є обов'язковим складання ЗНО після 4го курсу?

DOCENT
Вас вводять в оману.
Дійсно з 6 вересня 2014 року набрала чинності нова редакція Закону про вищу освіту.
Згідно цього закону вже немає таких термінів, як повна чи неповна вища освіта.

"4. Бакалавр - це освітній ступінь, що здобувається на першому рівні вищої освіти та присуджується закладом вищої освіти у результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти освітньо-професійної програми, обсяг якої становить 180-240 кредитів ЄКТС. "

"5. Магістр - це освітній ступінь, що здобувається на другому рівні вищої освіти та присуджується закладом вищої освіти (науковою установою) у результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти відповідної освітньої програми."

DOCENT
Після 4 курсу ЗНО не є обов'язковим ні для кого.

Але для вступу до магістратури на деякі спеціальності обов'язковим є складання єдиного вступного випробування з іноземної мови яке проводиться з використанням технологій ЗНО.

А для вступу до магістратури на спеціальності 081 Право та 293 Міжнародне право, крім того ще і єдиний фаховий іспит у формі ЗНО.

DOCENT
Якщо Ваше питання пов'язане з можливістю атестації педагогічних працівників на категорію, то згідно типового положення про атестацію, атестуватися на категорії можуть лише особи з ступенем магістра або ОКР спеціаліста, які згідно попередньої редакції Закону України про вищу освіту дійсно називалися повною вищою освітою.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!