Osvita.ua Вопросы Высшее образование Можно ли учиться на двух факультетах одного вуза одновременно?
Вопрос и ответы на него

Можно ли учиться на двух факультетах одного вуза одновременно?

Наталья Солоп
И возможно ли это на очном отделении и там, и там?
(первый - сейчас заканчиваю 1 курс бюджет, второй согласна оплачивать)

Вилен
Так, багато студентів такі робить. Наприклад, в Шеві десятки студентів навчаються в КІМО і на юрфаці.

aladdin85
На двух факультетах за ДЕННОЮ формою навчання одночасно не можна.
Поєднати можна лише за РІЗНИМИ формами навчання, якщо один бюджет, а інший контракт. Подивіться наступний лист:
http://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/28989/

Вилен
Подивився, і які санкції цим листом передбачені, і що ПРОСИТЬ зробити МОНМС керівників навчальних закладів? Хіба МОНМС висуває вимогу про відрахування таких студентів? Звісно, ні. МОНМС ПРОСИТЬ керівників вищих навчальних закладів забезпечити виконання пункту 6.12 Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році та виконання студентами відповідних норм положення "Про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах".

А в п. 6.12. зазначено лише, що приймальна комісія здійснює перевірку достовірності даних, поданих вступником для участі у конкурсному відборі, в
Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Ніякої заборони в УМОВАХ ПРИЙОМУ щодо навчання на очному відділенні у двох ВНЗ я не знайшов, а якщо студентом не порушені умови вступу до ВНЗ, то за що його карати?

aladdin85
Якщо немає санкції, це не означає, що можна порушувати встановлені норми. Цікаво прочитати розповіді про таке навчання, оскільки відвідування всіх навчальних занять є обов'язковим, а всі (можливо, майже всі) ВНЗ за денною формою здійснюють навчання протягом одного проміжку часу.
«Форми навчання можуть бути поєднані.» Ця норма ЗУ "Про вищу освіту" трактується саме як можливість поєднання ФОРМ, а не однієї форми.
Умови прийому встановлюють, що навчатись на бюджеті можна лише за оригіналами документів (п. 17.1, 17.3 та ін.), тому подвійний бюджет однозначно неможливий.
Прямо в Умовах прийому не визначено, але можна (після зарахування на бюджет) поширити вимоги щодо оригіналів (принаймні у правилах прийому, зокрема до приватних ВНЗ так і зазначається) і на контрактне навчання. Тому навчання за копіями — фактично порушення.
І виняток робиться лише для тих, хто відповідно до п. 17.2 Умов прийому навчається за різними формами навчання.

aladdin85
І справа тут скоріш у практичній доцільності такого навчання (чим така роздвоєність краща за заочне навчання?), оскільки в Україні досить багато людей порушують встановлені норми, вважаючи особисто для себе, що ці норми не так уже й обов'язково виконувати (такий собі "правовий нігілізм"), тому на практиці цілком можливо, що такі студенти є. Але, на мою скромну думку, краще виконувати всі вимоги законодавства і виховувати в собі повагу до правових норм, тим паче, що в даному випадку ця вимога обґрунтована. І так досить порушень під час вступної кампанії, в моєму особистому житті досить порушень з боку держави (не буду всього розповідати тут), щоб створювати нові.

Вилен
Девушка спросила и получила два ответа. Вы считаете, что обучение на двух стационарах нвозможно, а считаю, что возможно. Вы считаете, что это нарушает какие-то умозаключения, которые прямо не прописаны в Правилах, я же говорю о том, что санкций за такое обучение не будет. Ну хочет девушка так учиться,ну хочет она оплачивать стационар, а не заочку, я не против. Ну не вижу я здесь нарушений, а письмо, на которое Вы ссылаетесь, направлено на то, чтобы вузы выловили студентов, обучающихся на двух бюджетах и тому подтверждением есть то, что вузы этим и занимаются.

aladdin85
Просто неприятно, что отсутствие санкций приводит к тому, что можно нарушать закон.
Условия приёма говорят, что только по разным формам возможно, а Вы не видите нарушения в том, что противоречите фактически условиям приёма.
Несколько вузов сказали "нет", когда были попытки выяснить, можно ли учиться на двух заочных (что осуществимо на практике, в отличие от дневных), и они тоже ссылались именно на это письмо, хотя по сути ссылка не на само письмо (письмо не является источником права), а на соответствующую норму правил приёма.
А письмо направлено именно на два дневных, и УСИЛЕННО на два дневных бюджетных (по дневные написано "низкий контроль", про "дневные бюджетные" ещё и "низкий финансовый контроль").
Ладно, Вы правы насчёт двух ответов, как есть, так уже есть. Надо бы в новом законопроекте о высшем образовании чётче урегулировать этот момент.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!