Osvita.ua Вопросы Высшее образование Чи можу я навчатися у двох вузах (у різних містах) одночасно?
Вопрос и ответы на него

Чи можу я навчатися у двох вузах (у різних містах) одночасно?

Юля Чечельницкая
Я уже студентка Полтавського ВНЗ (державна форма навчання), але я дуже хочу навчатися в іншому вузі на денній формі ( у м. Київ), а в своєму перевестися на заочну форму ( на контракт) ... але як все правильно зробити не розумію... звичайно, хочу ж спочатку бути впевнена в тому, що пройду на бюджет, але потім потрібно буде оригінали документів здавати, але ж вони не в мене... чи мені їх віддадуть ? і чи можна взагалі так зробити ? я запуталась
Може хтось щось знає про це.. Буду вдячна за кожну відповідь!

aladdin85
Складне запитання, тому що є багато "але", а законодавчо воно врегульовано не надто багато.
Загалом навчатись у двох ВНЗ незалежно від розташування можна.
Однозначно те, що вступити на денну форму Ви можете лише в тому випадку, коли навчаєтесь на заочному.
Поняття переведення з державної на контракт як такого немає, але це може бути наслідком переходу на заочну форму (там складно з бюджетом).
Закон "Про вищу освіту" стверджує теж однозначно: "Форми навчання можуть бути поєднані". Але для вступу на бюджет дійсно треба подати оригінали. Тому проблема у тому, як замінити оригінали на копії у полтавському ВНЗ та перенести оригінали у київський.
Листо № 1/11-12804 від 03 серпня 2012 року профільне міністерство повідомило, що не видавати оригінали документів для вступу в інший ВНЗ неприпустимо. Звісно, там мова йшла про вступ до кращого, на думку абітурієнта, ВНЗ, коли він уже подав оригінали в інший, але можна спробувати поширити це правило і на Вашу ситуацію також.
Але тут доводиться переходити з виключно юридичної площини в площину людську. Так, оригінали документів видаються відрахованим студентам...

aladdin85
(п. 22 Положення про порядок переведення...), але невже в Україні відсутня можливість видачі оригіналів документів для участі у вступній кампанії?
[Хоча формалізована відповідь МОЖЕ бути негативною: Ви не відраховані = оригінали не дамо = бюджет можливий лише вперше.]
В будь-якому разі рекомендую обговорити це питання у полтавському ВНЗ.

Юля Чечельницкая
дякую за відповідь)

Вилен
Атестат з додатком можна взяти без проблем під розписку (наприклад, для перекду на англійську мову та апостилю), та замовити дублікати сертифікатів.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!