Osvita.ua Вопросы Высшее образование Можно ли одновременно учиться на стационаре в училище, а заочно - в институте (на бюджете)?
Вопрос и ответы на него

Можно ли одновременно учиться на стационаре в училище, а заочно - в институте (на бюджете)?

Лера Полякова
Згідно ст4.Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти, якщо певний ступінь ВИЩОЇ освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету.
(А училище. це середня спеціальна освіта)
Де в цьому випадку повинен зберігатися оригінал атестату?

DOCENT
Обмеження про атестат встановлено Умовами прийому до ВНЗ. Як буде в наступному році стане відомо після затвердження Умов прийому 2014.

Крім того новий (уже чинний закон) забороняє одночасне навчання за бюджетні кошти, але не заперечує проти одночасного навчання за контрактом, або послідовного навчання за держзамовленням:

Стаття 62. Права осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах

1. Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право на:

16) навчання одночасно за декількома освітніми програмами, а також у декількох вищих навчальних закладах, за умови отримання тільки однієї вищої освіти за кожним ступенем за кошти державного (місцевого) бюджету;

Лера Полякова
Вибачаюсь,але я так і не зрозуміла...
Тут сказано за ВНЗ,але училище не дає віщої освіти,я не претендую на другу вищу освіту за держзамовленням. Денна-ПТУ(грубо кажучи),а заочно-ВНЗ(бюджет). Так можливо?

DOCENT
Перепрошую за описку
Як буде в наступному році стане відомо після затвердження Умов прийому 2015.


Якщо Ви вступали в училище на основі свідоцтва про базову середню освіту і отримали атестат після другого курсу то згідно чинного положення має зберігатися в училищі до закінчення навчання.

1.3. Предмети загальноосвітньої підготовки вивчаються у вищих навчальних закладах одночасно із дисциплінами освітньо-професійної програми підготовки молодшого спеціаліста під час перших двох курсів. Атестати про повну загальну середню освіту замовляються і одержуються вищим навчальним закладом в уповноваженого Міністерством освіти і науки України органу після закінчення студентом другого курсу (після повного опрацювання програми загальноосвітньої підготовки) і зберігаються в особовій справі студента до закінчення ним навчання.

Але як буде в наступному році до затвердження Умов прийому ніхто не скаже

Лера Полякова
В 2014 році я закінчила школу (11 класів)
І в 2014 році я поступила в ПТУ і подала документи в ВНЗ на заочне відділення, тепер мені сказали, що я пройшла на бюджет в ВНЗ. Чи можу я навчатися в ПТУ і не відмовлятись від інституту ?

DOCENT
Тепер, коли більше інформації можна про щось говорити.
Згідно Умов прийому 2014, оригінал атестату має зберігатися у ВНЗ в якому студент навчається за держзамовленням, в незалежності від форми навчання, протягом всього терміну навчання.
Щоб Вас зарахували на заочне на бюджет у ВНЗ Ви повинні віддати оригінал атестату.
Щоб Вас зарахували на денне на бюджет до училища, Ви повинні віддати оригінал атестату.

Крім того, Ви вступали за Умовами прийому розробленими під попередню редакцію закону "Про вищу освіту". Оскільки закони не мають зворотньої дії, то фактично на Вас норми нового закону, який Ви цитуєте у запитанні, поширюються дуже умовно.

Якщо в одному з навчальних закладів погодяться зробити вигляд, що Ваш атестат зберігається у них, при тому, що його там не буде, то можливо Вам і вдасться навчатися одночасно. Хоча інформація де зберігається оригінал атестату міститься в ЄДЕБО.

Лера Полякова
А якщо з'ясується що оригінали в мене зберігаються у 2х навчальних закладах,то які проблеми можуть мене спіткати?

DOCENT
У Вас є ДВА оригінали атестату? У Вас проблем не буде ніяких, а от у НЗ, в якому немає оригіналу будуть. Тому вони Вас або відрахують або запропонують перейти на контракт.

Як варіант, Ви можете спробувати подати до ПТНЗ, якщо це допускають правила прийому, оригінал свідоцтва про базову середню освіту (якщо воно у Вас звичайно є) і зберігати його там а атестат у ВНЗ.


Типові правила прийому до професійно-технічних навчальних закладів України
ІІІ. Документи для вступу

3.1. Вступники подають особисто заяву про вступ до професійно-технічного навчального закладу, вказуючи обрану професію (спеціальність), форму навчання, місце проживання, до якої додають:

документ про освіту (оригінал) за умови вступу на денну форму навчання за державним замовленням; в інших випадках - оригінал або завірену копію;

Вилен (МОДЕРАТОР)
Яким чином свідоцтво про базову с/о може замінити атестат у ПТУ? Вступ був здійснений на базі 11 класу! Варіант не проходить.

DOCENT
Із зазначеної запитувачем інформації ніяк не можна зробити висновок про те, що вступ до ПТНЗ відбувався саме на підставі атестату а не на підставі свідоцтва.

Все, що відомо, що вступ був після завершення школи (11 класів).

Вилен (МОДЕРАТОР)
DOCENT, цікаво, з чого ви виходили, коли написали відповідь на 3000 знаків, а по суті навіть не зрозуміли на підставі якого документу був здійснений вступ.

DOCENT
Питання не в тому на підставі чого відбувався вступ, а в тому, чи дозволяють правила прийому конкретного ПТНЗ на конкретний ОКР за конкретною спеціальністю вступ на підставі свідоцтва.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Вступ відбувся. Що обговорювати після вступу? Чи, на ваш погляд, після вступу можна замінити атестат на свідоцтво?

DOCENT
На мій погляд,
припускаючи у запитувача наявність здорового глузду, та з огляду на коментар,
"А якщо з'ясується що оригінали в мене зберігаються у 2х навчальних закладах",
вступ до ПТНЗ міг відбуватися саме за свідоцтвом

І чи відбувся вже вступ до ОБОХ НЗ, це ще запитання, якщо все таки мова йшла про атестат в обох випадках.

Вилен (МОДЕРАТОР)
А запитання звучало так: "Де в цьому випадку повинен зберігатися оригінал атестату"? До чого тут свідоцтво. Може, варто визнати, що у відповіді трохи помились, а не казати на біче чорне?

DOCENT
Запитання було:
"Можно ли одновременно учиться на стационаре в училище, а заочно - в институте (на бюджете)?";

А також:
"Чи можу я навчатися в ПТУ і не відмовлятись від інституту ?"

А на уточнююче запитання, щодо місця де має зберігатися атестат, відповідь також була надана:
"Згідно Умов прийому 2014, оригінал атестату має зберігатися у ВНЗ в якому студент навчається за держзамовленням, в незалежності від форми навчання, протягом всього терміну навчання."

Вилен (МОДЕРАТОР)
Запитання було і залишилося таким, як і було.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!