Вопрос и ответы на него

Обязателен ли перевод на контракт?

innaTs
Перешла на 4 курс Пед уч. (дневная ,бюджетная форма обучения) ,летом поступила в Университет (заочно ,бюджетная форма обучения). Обязаны ли в училище перевести меня на контрактную форму обучения ?

DOCENT
Форми навчання у Вас різні. В пед-училищі - денна, в університеті заочна.
Тут ніяких суперечностей.

Єдине що не зовсім зрозуміло, на підставі якого документу про освіту Вас було зараховано в університет. Для цього потрібен оригінал атестату.
Якщо в пед. училище Ви вступали на підставі свідоцтва про базову середню освіту, то Ви могли паралельно здобути повну середню освіту до кінця 2 курсу навчання.
Після ДПА для Вас мав бути замовлений атестат.
Але атестат має зберігатися за місцем навчання протягом всього терміну навчання.
Єдиний спосіб отримати його на постійній основі - це відрахуватися.

Якщо Ви можете дати коментар щодо згаданого, то надати точну відповідь буде простіше.

innaTs
Спасибо за Ваш ответ! Оригинал аттестата был предоставлен училищем для поступления на заочную форму. С университета в училище предоставлена справка о том,что оригинал аттестата находится в университете. И теперь руководство пед.училища настаивает на переходе на контрактную форму обучения.

DOCENT
В принципі, Закон дійсно не дозволяє навчання за держзамовленням у ВНЗ за певним ОКР двічі.
Що ж до Вашої ситуації, то це регулюється Умовами прийому.

XVIII. Коригування списку рекомендованих до зарахування

5.

При одночасному навчанні за двома освітньо-професійними програмами за напрямами або спеціальностями за місцем навчання за кошти фізичних та юридичних осіб у вищому навчальному закладі зберігаються завірені копії документа державного зразка про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень і додатка до нього, копії сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Зазначені копії документів зберігаються у вищому навчальному закладі протягом строку навчання разом з оригіналом довідки вищого навчального закладу, у якому зберігаються оригінали цих документів. Довідка видається на вимогу студента вищим навчальним закладом, у якому зберігаються оригінали цих документів.Формально так і має бути як вимагають. Як вони зможуть Вас примусити, якщо вони самі спочатку видали оригінал?

DOCENT
Через обмеження у кількості символів повна відповідь не може розміститися.

Якщо Вам видали атестат під розписку із зобов'язанням його повернути у певний термін, а Ви його не повернули, то - Вас можуть (мають право/ повинні) відрахувати за порушення.
Якщо ж Ви перейдете на навчання за контрактом, то підстав, які могли б розглядатися як порушення законодавства вже не буде і Вас не відрахують.

innaTs
Расписки не было.Было заявление на имя директора пед.училища с просьбой выдать аттестат для попытки поступления в университет.

innaTs
Расписка была написана для предъявления в Вуз оригинала и через три дня оригинал возвращен в пед.училище. В университете помимо ЗНО учитывался еще творческий конкурс. Я набрала хорошие балы и была зачислена. После зачисления необходимо было в Вуз предоставить оригинал аттестата . На имя директора было написано заявление с просьбой о выдаче оригинала аттестата в связи с зачислением в вуз на заочную бюджетную форму обучения. И уже когда был взят второй раз аттестат - с университета дали справку о том,что оригинал находится в университете.

DOCENT
Розписка не зовсім юридичний термін. Звичайно ж Вам видали оригінал на підставі заяви, в якій Ви мали б пояснити причини за яким Вам потрібен атестат і взяти на себе зобов'язання повернути його а також під заявою РОЗПИСАТИСЯ.

Фактично порушення з боку обох навчальних закладів.
В університеті до зарахування мали можливість перевірити, що Ви навчаєтесь за держзамовленням, але цього не зробили.

В училищі, Вам перед повторною видачею атестату для зарахування до Університету (без можливості його отримати назад), також мали поставити вимогу - або відраховуйся або на контракт.
Тепер, коли в них немає оригіналу Вашого атестату, будь-яка перевірка встановить це порушення.

innaTs
т.е выход один - переход на контрактную форму обучения (чтобы в училище не было проблем при проверке) ?

DOCENT
Або вони Вас відрахують, знову ж таки, щоб до них не було запитань.

Дмитро Корнієнко
В училищі ОКР - молодший спеціаліст, а в університеті - бакалавр. Хіба не можна навчатись одночасно в цих навчальних закладах на бюджеті?

DOCENT
Можна послідовно. А одночасно ні. Оригінал атестату має зберігатися в тому ВНЗ в якому особа навчається за держзамовленням протягом усього строку навчання.
Оскільки виявити порушення можна саме в училищі, то його керівництво зробить усе, щоб уникнути відповідальності.

XVIII. Коригування списку рекомендованих до зарахування

5. При одночасному навчанні за кількома формами (окрім двох денних) оригінали документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, додатка до нього державного зразка, а також оригінали сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання зберігаються у вищому навчальному закладі за місцем навчання за державним замовленням або за рахунок державних пільгових довгострокових кредитів протягом усього строку навчання.

innaTs
Ответ на вопрос если в училище -младший специалист ( в новом законе младший бакалавр),а в университете -бакалавр- мне бы тоже хотелось получить. Дело в том,что с нового учебного года в училище запретят даже ЗНО сдавать после 2 курса,чтобы студенты не уходили.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Я не бачу ніяких порушень з боку innaTs, адже вступ до педучилища було здійснено за свідоцтвом, яке і зберігається в педучилищі. Варто домовлятися. Можливо, брати в університеті на певний час і приносити в педучилище і т.д.

innaTs
Кроме условий приема в ВУЗ ,какие еще юридические документы можно посмотреть по данному вопросу?

DOCENT
Порушення з боку керівництва педучилища.

1.3. Предмети загальноосвітньої підготовки вивчаються у вищих
навчальних закладах одночасно із дисциплінами освітньо-професійної
програми підготовки молодшого спеціаліста під час перших двох
курсів. Атестати про повну загальну середню освіту замовляються і
одержуються вищим навчальним закладом в уповноваженого
Міністерством освіти і науки України органу після закінчення
студентом другого курсу (після повного опрацювання програми
загальноосвітньої підготовки) і зберігаються в особовій справі
студента до закінчення ним навчання.

innaTs
для Вилен (МОДЕРАТОР) . Свидетельство находится в училище , а аттестат в университете.
А как Вы объясните : навчання одночасно за декількома освітніми программами,а також у декількох вищих навчальних закладах,за умови отримання тільки однієї вищої освіти за кожним ступенем за кошти державного бюджету

DOCENT
В цій частині з нового закону, для її реалізації без підзаконних актів не обійтися.

Тим більше, що Ваша ситуація не відповідає концепції нового закону, згідно якої вступ на навчання навіть молодшого бакалавра має бути лише на підставі атестату. Здобувати повну загальну середню освіту разом із вищою, як це було раніше вже буде не можливо.

innaTs
Спасибо за Ваш ответ! Через час встреча с руководством училища.

DOCENT
Бажаю успіху.
Фактично, це їх "косяк". Якщо Ви не напишете заяву про відрахування за власним бажанням, їм буде досить складно знайти законні підстави для відрахування, а отже і способи примусити Вас перевестися на контракт.

Хоча, як уже писав, оригінал атестату і є запобіжником від одночасного навчання на бюджеті в двох ВНЗ

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua